

Ingredienser: Ekologiskt vaniljpulver.
Kung Markattas ekologiska ekologiska vaniljpulver. Tillsätt vårt vaniljpulver som smaksättning i dina bakverk, glass, smoothie. Vaniljpulver är som vanliga vaniljstänger, bara enklare.
409315006475 / Hittar ej. -- Hittar ej -- Hittar ej -- Hittar ej
| Typ av märkning: | EU-ekologiskt |
|---|
| Temperatur (°C): |
|
|---|---|
| Total hållbarhet (dagar): | 730 |
| Förvaringsinstruktioner: | Torrt, ej för varmt. |
Tillverkningsland i betydelsen det land i vilket produkten genomgick den sista väsentliga bearbetningen (motsvarande lagstiftningens definition för ursprungsland).
| Artikelns identitet, GTIN: | 07391835922807 |
|---|---|
| Målmarknadsområde: | Sverige |
| Artikelavisering: | FINAL |
| Leverantörens artikelnummer: | 1001184-B |
| Konsumentartikel: | Ja |
| Är artikeln en logistisk enhet: | Nej |
| Fakturerbar enhet, indikator | Nej |
| Beställningsbar artikel, indikator | Nej |
| Ingår i: | 6 st Mellannivåförpackningar 17391835922804 |
| Artikelkategori: | Bakning |
|---|---|
| Artikelbeskrivning: | Kung Markatta ekologiskt vaniljpulver 10g |
| Produktnamn: | Vaniljpulver |
| Varumärke: | KUNG MARKATTA |
| Förpackningsstorlek: | 10 g |
| Variantbeskrivning: | Vaniljpulver |
| Leverantörens artikelnummer | 1001184-B |
|---|
| Kontaktnamn: | Midsona Sverige AB |
|---|---|
| Typ av kontakt: | Konsumentkontakt |
| Hemsida: | www.kungmarkatta.se |
| Kontaktnamn: | Midsona Sverige AB |
|---|---|
| Typ av kontakt: | Konsumentkontakt |
| E-post: | konsumentkontakt@midsona.se |
| Kontaktnamn: | Midsona Sverige AB |
|---|---|
| Typ av kontakt: | Konsumentkontakt |
| Telefon: | 020-78 88 01 |
| Sökbegrepp E-handel | Ekologiskt, Vaniljpulver, Vanilj, pulver, Vanilj pulver |
|---|
| Marknadsbudskap: | Kung Markattas ekologiska ekologiska vaniljpulver. Tillsätt vårt vaniljpulver som smaksättning i dina bakverk, glass, smoothie. Vaniljpulver är som vanliga vaniljstänger, bara enklare. |
|---|
| Dokumentets giltighetstidpunkt: | 2021-11-15 |
|---|
| Tillgänglighetstidpunkt: | 2021-02-28 |
|---|---|
| Första leveranstidpunkt: | 2021-03-01 |
| Produktklass, kod: | 10000049 |
|---|
| Ingrediensförteckning: | Ingredienser: Ekologiskt vaniljpulver. |
|---|
| Tillverkningsland: | Danmark |
|---|
| Tullklassificeringstyp, kod: | INTRASTAT |
|---|---|
| Tullklassificering, kod: | 09052000 |
| Produktionsplats för ekologiskt jordbruk: | Icke-EU-jordbruk |
|---|
| Förvaringsinstruktioner för konsument: | Torrt, ej för varmt. |
|---|---|
| Återvinningsinstruktioner: | Metall |
| Högsta förvaringstemperatur: | 25 °C |
|---|---|
| Lägsta förvaringstemperatur: | 5 °C |
| Högsta transporttemperatur: | 25 °C |
| Lägsta transporttemperatur: | 5 °C |
| Total hållbarhet (dagar): | 730 |
|---|
| Format för datummärkning, kod: | dd.mm.yyyy |
|---|---|
| Typ av datum på förpackningen: | Märkt med bäst-före-datum |
| Databärartyp: | EAN 13 |
|---|
| Tull, avgift eller skattesats | 12% |
|---|---|
| Tull, avgift eller skattetyp, kod: | Mervärdesskatt |
| Förpacknings-/kollityp: | Burk - metall |
|---|---|
| Villkor för förpackningsmaterial, kod: | Återvinningsavgift betald |
| Förpackningsmaterial: |
|
| Artikelns bruttovikt: | 38 gram |
|---|---|
| Jämförmängd färdigvara: | 10 gram |
| Jämförmängd kod: | Per kilogram |
| Variabelmåttsvara: | Nej |
| Artikelns nettovikt: | 10 gram |
| Nettoinnehåll värde: | 10 gram |
|---|
| Artikelns bredd: | 46 mm |
|---|---|
| Artikelns djup: | 46 mm |
| Artikelns höjd: | 66 mm |
| Artikelns identitet, GTIN: | 17391835922804 |
|---|---|
| Leverantörens artikelnummer: | 1001184 |
| Konsumentartikel: | Nej |
| Är artikeln en logistisk enhet: | Nej |
| Fakturerbar enhet, indikator | Ja |
| Beställningsbar artikel, indikator | Ja |
| Består av: | 6 st Basnivåförpackningar 07391835922807 |
| Ingår i: | 171 st Toppnivåförpackningar 87391835922803 |
| Artikelkategori: | Bakning |
|---|---|
| Produktnamn: | Vaniljpulver |
| Varumärke: | KUNG MARKATTA |
| Variantbeskrivning: | Vaniljpulver |
| Leverantörens artikelnummer | 1001184 |
|---|
| Dokumentets giltighetstidpunkt: | 2021-11-15 |
|---|
| Tillgänglighetstidpunkt: | 2021-02-28 |
|---|---|
| Första leveranstidpunkt: | 2021-03-01 |
| Produktklass, kod: | 10000049 |
|---|
| Högsta förvaringstemperatur: | 25 °C |
|---|---|
| Lägsta förvaringstemperatur: | 5 °C |
| Högsta transporttemperatur: | 25 °C |
| Lägsta transporttemperatur: | 5 °C |
| Typ av datum på förpackningen: | Märkt med bäst-före-datum |
|---|
| Databärartyp: | GS1 128 |
|---|
| Förpacknings-/kollityp: | Låda |
|---|---|
| Villkor för förpackningsmaterial, kod: | Återvinningsavgift betald |
| Förpackningsmaterial: |
|
| Artikelns bruttovikt: | 261 gram |
|---|---|
| Variabelmåttsvara: | Nej |
| Artikelns nettovikt: | 60 gram |
| Artikelns bredd: | 53 mm |
|---|---|
| Artikelns djup: | 290 mm |
| Artikelns höjd: | 72 mm |
| Staplingsbarhet | 3 mellanförpackningar i höjd |
|---|
| Artikelns identitet, GTIN: | 87391835922803 |
|---|---|
| Konsumentartikel: | Nej |
| Är artikeln en logistisk enhet: | Ja |
| Fakturerbar enhet, indikator | Nej |
| Beställningsbar artikel, indikator | Nej |
| Består av: | 171 st Mellannivåförpackningar 17391835922804 |
| Artikelkategori: | Bakning |
|---|---|
| Varumärke: | KUNG MARKATTA |
| Dokumentets giltighetstidpunkt: | 2021-11-15 |
|---|
| Tillgänglighetstidpunkt: | 2021-02-28 |
|---|---|
| Första leveranstidpunkt: | 2021-03-01 |
| Produktklass, kod: | 10000049 |
|---|
| Högsta förvaringstemperatur: | 25 °C |
|---|---|
| Lägsta förvaringstemperatur: | 5 °C |
| Högsta transporttemperatur: | 25 °C |
| Lägsta transporttemperatur: | 5 °C |
| Typ av datum på förpackningen: | Märkt med bäst-före-datum |
|---|
| Förekomst av streckkodad information: | Artikeln är märkt med maskinellt läsbar information |
|---|---|
| Databärartyp: | GS1 128 |
| Är förpackningen returnerbar: | Ja |
|---|
| Förpacknings-/kollityp: | Pall (PX) |
|---|---|
| Plattformstyp kod: | Pall 800 X 1200 mm |
| Antal enheter: | 1 |
| Pantkod: | EUR- helpall |
| Förpackningsmaterial: |
|
| Artikelns bruttovikt: | 69631 gram |
|---|---|
| Variabelmåttsvara: | Nej |
| Artikelns bredd: | 800 mm |
|---|---|
| Artikelns djup: | 1200 mm |
| Artikelns höjd: | 360 mm |
| Staplingsbarhet | 2 toppförpackningar i höjd |
|---|
| Antal per lav: | 57 st |
|---|---|
| Antal ingående lav: | 3 st |