Proteinblanding 24% (ärt/ærte/erteprotein, rapsprotein, favaböna/hestebønne/bønnevikke protein), kakao-överdrag/beläggning/overtrækk 20% (sötningsmedel/sødestof/søtstof: maltitol; helt härdad/helt hærdet/helt herdede kokosolja/kokosolie/kokosolje, helt härdad/helt hærdet/helt herdede solrosolja/solsikkeolie/solsikkeolje, fettreducerat kakaopulver*, emulgeringsmedel/emulgator: rapslecitin; naturlig arom/smag/smak), frukto-oligosackarider, karamellfyllning/fylding/fylling 9% (sötningsmedel/sødestof/søtstof: maltitolsirap; kostfiber (majs), inverterad sockersirap/sukkersirup, kokosmjölk/kokosmelkpulver, vegetabiliskt fett (kokos), stabiliseringsmedel/stabilisator: glycerol; ärtprotein,salt,emulgeringsmedel/emulgator: solroslecitin; naturlig smak/smag), fuktighetsbevarande medel/fugtighedsbevarende midler: polydextros, glycerol; kokosolja/kokosolie, JORDNÖTTER/JORDNØDDER/PEANØTTER 4.8%, SOJA/SOYA CRISPIES 4% (SOJA/SOYAPROTEIN, ätbar/spiselig kassavastärkelse, SOJA/SOJALECITIN), emulgeringsmedel/emulgator: rapsfroelicitin; naturlig arom/smak; sötningsmedel/sødestof/søtstof: steviolglykosider från/fra stevia. *Rainforest Alliance certified/certifieret/sertifisert. KAN INNEHÅLLA/KAN INDEHOLDE/KAN INNEHOLDE: SPÅR AV MJÖLK/MÆLK/MELK, GLUTEN/GLUTEN/ GLUTEN OCH/OG/OG NÖTTER/NØDDER/NØTTER.
Växtbaserad bar gjord på ärtprotein & have - rik på protein & fibrer. Bara naturliga ingredienser. Vegansk.
104312104560 / Kolonial/Speceri -- Snacks -- Övriga snacks -- Övriga snacks
| Temperatur (°C): |
|
|---|---|
| Total hållbarhet (dagar): | 365 |
| Förvaringsinstruktioner: | Förvaras mörkt och i rumstemperatur |
Tillverkningsland i betydelsen det land i vilket produkten genomgick den sista väsentliga bearbetningen (motsvarande lagstiftningens definition för ursprungsland).
| Tillagningsstatus: | Ej tillagad |
|---|---|
| Basmängd: | Per 100 gr |
| Energi: | 1622 kJ |
| Energi: | 391 kcal |
| Fett: | 19 g |
| - Varav mättat fett: | 14 g |
| - Varav fleromättat fett: | 0 g |
| - Varav enkelomättat fett: | 0 g |
| Kolhydrat: | 25 g |
| - Varav sockerarter: | 2,5 g |
| Protein: | 27 g |
| Salt: | 0,64 g |
| Fiber: | 21 g |
| Polyoler: | 17 g |
| Spannmål som innehåller gluten | Innehåller InnehållerProdukten innehåller det angivna allergenet. |
|---|---|
| Sojabönor | Innehåller InnehållerProdukten innehåller det angivna allergenet. |
| Mjölk | Kan innehålla Kan innehållaProdukten innehåller inte avsiktligt det angivna allergenet, men på grund av att produktionsmedlen delas med andra produkter, eller av andra skäl, kan produkten innehålla allergenet. |
| Nötter | Kan innehålla Kan innehållaProdukten innehåller inte avsiktligt det angivna allergenet, men på grund av att produktionsmedlen delas med andra produkter, eller av andra skäl, kan produkten innehålla allergenet. |
| Jordnötter | Innehåller InnehållerProdukten innehåller det angivna allergenet. |
Observera Den som lagar/serverar mat till en allergiker måste alltid noga läs igenom ingrediensförteckningen på förpackningen där eventuella allergener ska framgå.
| Artikelns identitet, GTIN: | 07350117570280 |
|---|---|
| Målmarknadsområde: | Sverige |
| Konsumentartikel: | Ja |
| Är artikeln en logistisk enhet: | Nej |
| Fakturerbar enhet, indikator | Nej |
| Beställningsbar artikel, indikator | Nej |
| Ingår i: | 15 st Mellannivåförpackningar 07350117570297 |
| Artikelkategori: | Protein Bar |
|---|---|
| Produktnamn: | Crispy Peanut |
| Varumärke: | Re:Do |
| Förpackningsstorlek: | 40g |
| Kontaktnamn: | Tage Lindblom |
|---|---|
| Kontaktadress: | Ynglingavägen 1 |
| Typ av kontakt: | Importör |
| Hemsida: | www.tagelindblom.se |
| Sökbegrepp E-handel | proteinbar, protein, bar, vegansk, vegan, naturlig, snacks |
|---|
| Marknadsbudskap: | Växtbaserad bar gjord på ärtprotein & have - rik på protein & fibrer. Bara naturliga ingredienser. Vegansk. |
|---|
| Dokumentets giltighetstidpunkt: | 2025-05-28 |
|---|
| Tillgänglighetstidpunkt: | 2025-05-28 |
|---|
| Produktklass, kod: | 10000207 |
|---|
| Ingrediensförteckning: | Proteinblanding 24% (ärt/ærte/erteprotein, rapsprotein, favaböna/hestebønne/bønnevikke protein), kakao-överdrag/beläggning/overtrækk 20% (sötningsmedel/sødestof/søtstof: maltitol; helt härdad/helt hærdet/helt herdede kokosolja/kokosolie/kokosolje, helt härdad/helt hærdet/helt herdede solrosolja/solsikkeolie/solsikkeolje, fettreducerat kakaopulver*, emulgeringsmedel/emulgator: rapslecitin; naturlig arom/smag/smak), frukto-oligosackarider, karamellfyllning/fylding/fylling 9% (sötningsmedel/sødestof/søtstof: maltitolsirap; kostfiber (majs), inverterad sockersirap/sukkersirup, kokosmjölk/kokosmelkpulver, vegetabiliskt fett (kokos), stabiliseringsmedel/stabilisator: glycerol; ärtprotein,salt,emulgeringsmedel/emulgator: solroslecitin; naturlig smak/smag), fuktighetsbevarande medel/fugtighedsbevarende midler: polydextros, glycerol; kokosolja/kokosolie, JORDNÖTTER/JORDNØDDER/PEANØTTER 4.8%, SOJA/SOYA CRISPIES 4% (SOJA/SOYAPROTEIN, ätbar/spiselig kassavastärkelse, SOJA/SOJALECITIN), emulgeringsmedel/emulgator: rapsfroelicitin; naturlig arom/smak; sötningsmedel/sødestof/søtstof: steviolglykosider från/fra stevia. *Rainforest Alliance certified/certifieret/sertifisert. KAN INNEHÅLLA/KAN INDEHOLDE/KAN INNEHOLDE: SPÅR AV MJÖLK/MÆLK/MELK, GLUTEN/GLUTEN/ GLUTEN OCH/OG/OG NÖTTER/NØDDER/NØTTER. |
|---|
| Tillverkningsland: | Portugal |
|---|
| Diettyp | Diettyp underkategori | Är diettyp märkt på förpackning |
|---|---|---|
| Vegan | Ja |
| Importklassificeringstyp: | INTRASTAT |
|---|---|
| Importklassificering: | 21061020 |
| Förvaringsinstruktioner för konsument: | Förvaras mörkt och i rumstemperatur |
|---|
| Högsta förvaringstemperatur: | 25 °C |
|---|---|
| Lägsta förvaringstemperatur: | 15 °C |
| Total hållbarhet (dagar): | 365 |
|---|
| Format för datummärkning, kod: | DD.MM.YYYY |
|---|---|
| Typ av datum på förpackningen: | Märkt med bäst-före-datum |
| Förekomst av streckkodad information: | Artikeln är märkt med maskinellt läsbar information |
|---|---|
| Typ av maskinellt läsbar märkning: | GTIN |
| Databärartyp: | EAN 13 |
| Skattesats | 12% |
|---|---|
| Skattetyp: | Mervärdesskatt |
| Förpacknings-/kollityp: | Omslag |
|---|---|
| Villkor för förpackningsmaterial, kod: | Återvinningsavgift betald |
| Förpackningsvikt: | 1 gram |
| Artikelns bruttovikt: | 41 gram |
|---|---|
| Jämförmängd färdigvara: | 40 gram |
| Jämförmängd kod: | Per kilogram |
| Variabelmåttsvara: | Nej |
| Nettoinnehåll värde: | 40 gram |
|---|
| Artikelns bredd: | 80 mm |
|---|---|
| Artikelns djup: | 15 mm |
| Artikelns höjd: | 33 mm |
| Artikelns identitet, GTIN: | 07350117570297 |
|---|---|
| Leverantörens artikelnummer: | 310186 |
| Konsumentartikel: | Nej |
| Är artikeln en logistisk enhet: | Ja |
| Fakturerbar enhet, indikator | Ja |
| Beställningsbar artikel, indikator | Ja |
| Består av: | 15 st Basnivåförpackningar 07350117570280 |
| Ingår i: | 280 st Toppnivåförpackningar 07350117570310 |
| Artikelkategori: | Protein Bar |
|---|---|
| Produktnamn: | Crispy Peanut |
| Varumärke: | Re:Do |
| Leverantörens artikelnummer | 310186 |
|---|
| Kontaktnamn: | Tage Lindblom |
|---|---|
| Kontaktadress: | Ynglingavägen 1 |
| Typ av kontakt: | Importör |
| Hemsida: | www.tagelindblom.se |
| Dokumentets giltighetstidpunkt: | 2025-05-28 |
|---|
| Tillgänglighetstidpunkt: | 2025-05-28 |
|---|
| Produktklass, kod: | 10000207 |
|---|
| Förekomst av streckkodad information: | Artikeln är märkt med maskinellt läsbar information |
|---|---|
| Databärartyp: | EAN 13 |
| Förpacknings-/kollityp: | Låda |
|---|---|
| Villkor för förpackningsmaterial, kod: | Återvinningsavgift betald |
| Förpackningsvikt: | 30 gram |
| Artikelns bruttovikt: | 645 gram |
|---|---|
| Variabelmåttsvara: | Nej |
| Artikelns bredd: | 140 mm |
|---|---|
| Artikelns djup: | 232 mm |
| Artikelns höjd: | 70 mm |
| Staplingsbarhet | 1 mellanförpackningar i höjd |
|---|
| Artikelns identitet, GTIN: | 07350117570310 |
|---|---|
| Konsumentartikel: | Nej |
| Är artikeln en logistisk enhet: | Nej |
| Fakturerbar enhet, indikator | Nej |
| Beställningsbar artikel, indikator | Nej |
| Består av: | 280 st Mellannivåförpackningar 07350117570297 |
| Artikelkategori: | Protein Bar |
|---|---|
| Varumärke: | Re:Do |
| Dokumentets giltighetstidpunkt: | 2025-05-28 |
|---|
| Tillgänglighetstidpunkt: | 2025-05-28 |
|---|
| Produktklass, kod: | 10000207 |
|---|
| Förekomst av streckkodad information: | Artikeln är märkt med maskinellt läsbar information |
|---|---|
| Databärartyp: | ITF 14 |
| Är förpackningen returnerbar: | Ja |
|---|
| Förpacknings-/kollityp: | Pall (PX) |
|---|---|
| Villkor för förpackningsmaterial, kod: | Återvinningsavgift betald |
| Plattformstyp kod: | Pall 800 X 1200 mm |
| Pantkod: | EUR- helpall |
| Artikelns bruttovikt: | 205600 gram |
|---|---|
| Variabelmåttsvara: | Nej |
| Artikelns bredd: | 800 mm |
|---|---|
| Artikelns djup: | 1200 mm |
| Artikelns höjd: | 850 mm |
| Antal per lav: | 28 st |
|---|---|
| Antal ingående lav: | 10 st |