Rissirap/rissirup, mörk/mørk choklad/chokolade/sjokolade (20,6%) (kakaomassa/kakaomasse, socker/sukker, kakaosmör/ kakaosmør, emulgeringsmedel/emulgator (rapslecitin/rasplecithin), arom/aroma), ärtprotein/ærteprotein/erteprotein (18,4%), isomaltooligosackarider*, HAVREGRYN (8,9%), rapsolja/rapsolie/rapsolje, VETEPROTEIN/HVEDEPROTEIN/HVETEPROTEIN (3,9%), kakaosmör/ kakaosmør (3,2%), kokosflingor/kokosflager/kokosflak, arom/aroma, kakaopulver (0,6%), salt, frystorkat/ frysetørret kaffepulver (0,2%). *källa till glukos/ Kilde til glukose. KAN INNEHÅLLA/INDEHOLDE/INNEHOLDE SPÅR/SPOR AV/AF: MJÖLKPROTEIN/MÆLKEPROTEIN/MELKEPROTEIN, ÄGGPROTEIN/ÆGGEPROTEIN/EGGPROTEIN, SOJAPROTEIN/SOYAPROTEIN.
Växtbaserad bar gjord på ärtprotein & have - rik på protein & fibrer. Bara naturliga ingredienser. Vegansk.
104312104560 / Kolonial/Speceri -- Snacks -- Övriga snacks -- Övriga snacks
| Temperatur (°C): |
|
|---|---|
| Total hållbarhet (dagar): | 365 |
| Förvaringsinstruktioner: | Förvaras mörkt och i rumstemperatur |
Tillverkningsland i betydelsen det land i vilket produkten genomgick den sista väsentliga bearbetningen (motsvarande lagstiftningens definition för ursprungsland).
Tillverkningsland i betydelsen det land i vilket produkten genomgick den sista väsentliga bearbetningen (motsvarande lagstiftningens definition för ursprungsland).
| Tillagningsstatus: | Ej tillagad |
|---|---|
| Basmängd: | Per 100 gr |
| Energi: | 1782 kJ |
| Energi: | 427 kcal |
| Fett: | 21 g |
| - Varav mättat fett: | 9,6 g |
| - Varav fleromättat fett: | 0 g |
| - Varav enkelomättat fett: | 0 g |
| Kolhydrat: | 35 g |
| - Varav sockerarter: | 24 g |
| Protein: | 20 g |
| Salt: | 0,54 g |
| Fiber: | 10 g |
| Spannmål som innehåller gluten | Innehåller InnehållerProdukten innehåller det angivna allergenet. |
|---|---|
| Sojabönor | Innehåller InnehållerProdukten innehåller det angivna allergenet. |
| Mjölk | Kan innehålla Kan innehållaProdukten innehåller inte avsiktligt det angivna allergenet, men på grund av att produktionsmedlen delas med andra produkter, eller av andra skäl, kan produkten innehålla allergenet. |
| Ägg | Kan innehålla Kan innehållaProdukten innehåller inte avsiktligt det angivna allergenet, men på grund av att produktionsmedlen delas med andra produkter, eller av andra skäl, kan produkten innehålla allergenet. |
| Allergenpåstående: | Innehåller Sojabönor, Spannmål som innehåller gluten. Kan innehålla mjölk och ägg. |
Observera Den som lagar/serverar mat till en allergiker måste alltid noga läs igenom ingrediensförteckningen på förpackningen där eventuella allergener ska framgå.
| Artikelns identitet, GTIN: | 07350117570112 |
|---|---|
| Målmarknadsområde: | Sverige |
| Konsumentartikel: | Ja |
| Är artikeln en logistisk enhet: | Nej |
| Fakturerbar enhet, indikator | Nej |
| Beställningsbar artikel, indikator | Nej |
| Ingår i: | 18 st Mellannivåförpackningar 07350117570129 |
| Artikelkategori: | Protein Bar |
|---|---|
| Produktnamn: | Swedish Chocolate Ball |
| Varumärke: | Re:Do |
| Förpackningsstorlek: | 60g |
| Kontaktnamn: | Tage Lindblom |
|---|---|
| Kontaktadress: | Ynglingavägen 1 |
| Typ av kontakt: | Importör |
| Hemsida: | www.tagelindblom.se |
| Sökbegrepp E-handel | proteinbar, protein, bar, vegansk, vegan, naturlig, snacks |
|---|
| Marknadsbudskap: | Växtbaserad bar gjord på ärtprotein & have - rik på protein & fibrer. Bara naturliga ingredienser. Vegansk. |
|---|
| Dokumentets giltighetstidpunkt: | 2025-05-28 |
|---|
| Tillgänglighetstidpunkt: | 2025-05-28 |
|---|
| Produktklass, kod: | 10000207 |
|---|
| Ingrediensförteckning: | Rissirap/rissirup, mörk/mørk choklad/chokolade/sjokolade (20,6%) (kakaomassa/kakaomasse, socker/sukker, kakaosmör/ kakaosmør, emulgeringsmedel/emulgator (rapslecitin/rasplecithin), arom/aroma), ärtprotein/ærteprotein/erteprotein (18,4%), isomaltooligosackarider*, HAVREGRYN (8,9%), rapsolja/rapsolie/rapsolje, VETEPROTEIN/HVEDEPROTEIN/HVETEPROTEIN (3,9%), kakaosmör/ kakaosmør (3,2%), kokosflingor/kokosflager/kokosflak, arom/aroma, kakaopulver (0,6%), salt, frystorkat/ frysetørret kaffepulver (0,2%). *källa till glukos/ Kilde til glukose. KAN INNEHÅLLA/INDEHOLDE/INNEHOLDE SPÅR/SPOR AV/AF: MJÖLKPROTEIN/MÆLKEPROTEIN/MELKEPROTEIN, ÄGGPROTEIN/ÆGGEPROTEIN/EGGPROTEIN, SOJAPROTEIN/SOYAPROTEIN. |
|---|
| Tillverkningsland: | Portugal |
|---|---|
| Tillverkningsland: | Sverige |
| Diettyp | Diettyp underkategori | Är diettyp märkt på förpackning |
|---|---|---|
| Vegan | Ja |
| Importklassificeringstyp: | INTRASTAT |
|---|---|
| Importklassificering: | 21061020 |
| Förvaringsinstruktioner för konsument: | Förvaras mörkt och i rumstemperatur |
|---|
| Högsta förvaringstemperatur: | 25 °C |
|---|---|
| Lägsta förvaringstemperatur: | 15 °C |
| Total hållbarhet (dagar): | 365 |
|---|
| Format för datummärkning, kod: | DD.MM.YYYY |
|---|---|
| Typ av datum på förpackningen: | Märkt med bäst-före-datum |
| Förekomst av streckkodad information: | Artikeln är märkt med maskinellt läsbar information |
|---|---|
| Typ av maskinellt läsbar märkning: | GTIN |
| Databärartyp: | EAN 13 |
| Skattesats | 12% |
|---|---|
| Skattetyp: | Mervärdesskatt |
| Förpacknings-/kollityp: | Omslag |
|---|---|
| Villkor för förpackningsmaterial, kod: | Återvinningsavgift betald |
| Förpackningsvikt: | 2 gram |
| Artikelns bruttovikt: | 62 gram |
|---|---|
| Jämförmängd färdigvara: | 60 gram |
| Jämförmängd kod: | Per kilogram |
| Variabelmåttsvara: | Nej |
| Nettoinnehåll värde: | 60 gram |
|---|
| Artikelns bredd: | 165 mm |
|---|---|
| Artikelns djup: | 12 mm |
| Artikelns höjd: | 38 mm |
| Artikelns identitet, GTIN: | 07350117570129 |
|---|---|
| Leverantörens artikelnummer: | 310183 |
| Konsumentartikel: | Nej |
| Är artikeln en logistisk enhet: | Ja |
| Fakturerbar enhet, indikator | Ja |
| Beställningsbar artikel, indikator | Ja |
| Består av: | 18 st Basnivåförpackningar 07350117570112 |
| Ingår i: | 228 st Toppnivåförpackningar 27350117570086 |
| Artikelkategori: | Protein Bar |
|---|---|
| Produktnamn: | Swedish Chocolate Ball |
| Varumärke: | Re:Do |
| Leverantörens artikelnummer | 310183 |
|---|
| Kontaktnamn: | Tage Lindblom |
|---|---|
| Kontaktadress: | Ynglingavägen 1 |
| Typ av kontakt: | Importör |
| Hemsida: | www.tagelindblom.se |
| Dokumentets giltighetstidpunkt: | 2025-05-28 |
|---|
| Tillgänglighetstidpunkt: | 2025-05-28 |
|---|
| Produktklass, kod: | 10000207 |
|---|
| Förekomst av streckkodad information: | Artikeln är märkt med maskinellt läsbar information |
|---|---|
| Databärartyp: | EAN 13 |
| Förpacknings-/kollityp: | Låda |
|---|---|
| Villkor för förpackningsmaterial, kod: | Återvinningsavgift betald |
| Förpackningsvikt: | 89 gram |
| Artikelns bruttovikt: | 1205 gram |
|---|---|
| Variabelmåttsvara: | Nej |
| Artikelns bredd: | 159 mm |
|---|---|
| Artikelns djup: | 269 mm |
| Artikelns höjd: | 59 mm |
| Staplingsbarhet | 1 mellanförpackningar i höjd |
|---|
| Artikelns identitet, GTIN: | 27350117570086 |
|---|---|
| Konsumentartikel: | Nej |
| Är artikeln en logistisk enhet: | Nej |
| Fakturerbar enhet, indikator | Nej |
| Beställningsbar artikel, indikator | Nej |
| Består av: | 228 st Mellannivåförpackningar 07350117570129 |
| Artikelkategori: | Protein Bar |
|---|---|
| Varumärke: | Re:Do |
| Dokumentets giltighetstidpunkt: | 2025-05-28 |
|---|
| Tillgänglighetstidpunkt: | 2025-05-28 |
|---|
| Produktklass, kod: | 10000207 |
|---|
| Förekomst av streckkodad information: | Artikeln är märkt med maskinellt läsbar information |
|---|---|
| Databärartyp: | ITF 14 |
| Är förpackningen returnerbar: | Ja |
|---|
| Förpacknings-/kollityp: | Pall (PX) |
|---|---|
| Villkor för förpackningsmaterial, kod: | Återvinningsavgift betald |
| Plattformstyp kod: | Pall 800 X 1200 mm |
| Pantkod: | EUR- helpall |
| Artikelns bruttovikt: | 300000 gram |
|---|---|
| Variabelmåttsvara: | Nej |
| Artikelns bredd: | 800 mm |
|---|---|
| Artikelns djup: | 1200 mm |
| Artikelns höjd: | 863 mm |
| Antal per lav: | 19 st |
|---|---|
| Antal ingående lav: | 12 st |