Chiliflakes.
Chili flakes passar bra till pizza, pasta, såser och marinader. Ta en nypa och strö över.
101310754175 / Kolonial/Speceri -- Kryddor -- Frö- och fruktkryddor -- Chilipeppar
| Total hållbarhet (dagar): | 1095 |
|---|
Tillverkningsland i betydelsen det land i vilket produkten genomgick den sista väsentliga bearbetningen (motsvarande lagstiftningens definition för ursprungsland).
| Artikelns identitet, GTIN: | 07350046468955 |
|---|---|
| Målmarknadsområde: | Sverige |
| Konsumentartikel: | Ja |
| Är artikeln en logistisk enhet: | Nej |
| Fakturerbar enhet, indikator | Nej |
| Beställningsbar artikel, indikator | Nej |
| Ingår i: | 6 st Mellannivåförpackningar 27350046468959 |
| Artikelkategori: | Chiliflakes |
|---|---|
| Artikelbeskrivning: | Chiliflakes |
| Produktnamn: | Chiliflakes |
| Varumärke: | KOCKENS |
| Förpackningsstorlek: | 210g |
| Sökbegrepp E-handel | Chili, Chiliflakes |
|---|
| Marknadsbudskap: | Chili flakes passar bra till pizza, pasta, såser och marinader. Ta en nypa och strö över. |
|---|---|
| Kort marknadsbudskap: | Chili flakes passar bra till pizza, pasta, såser och marinader. Ta en nypa och strö över. |
| Dokumentets giltighetstidpunkt: | 2017-10-01 |
|---|
| Tillgänglighetstidpunkt: | 2018-02-05 |
|---|
| Sista tillgänglighetstidpunkt | 2023-07-08 |
|---|---|
| Sluttidpunkt för utgående artikel | 2023-07-08 |
| Produktklass, kod: | 10000049 |
|---|
| Ingrediensförteckning: | Chiliflakes. |
|---|
| Tillverkningsland: | Sverige |
|---|
| Total hållbarhet (dagar): | 1095 |
|---|
| Format för datummärkning, kod: | ddmmyyyy |
|---|---|
| Typ av datum på förpackningen: | Märkt med bäst-före-datum |
| Databärartyp: | EAN 13 |
|---|
| Skattesats | 12% |
|---|---|
| Skattetyp: | Mervärdesskatt |
| Förpacknings-/kollityp: | Burk -ej metall |
|---|---|
| Villkor för förpackningsmaterial, kod: | Återvinningsavgift betald |
| Förpackningsvikt: | 43 gram |
| Artikelns bruttovikt: | 253 gram |
|---|---|
| Jämförmängd färdigvara: | 210 gram |
| Jämförmängd kod: | Per kilogram |
| Variabelmåttsvara: | Nej |
| Nettoinnehåll värde: | 210 gram |
|---|
| Artikelns bredd: | 75 mm |
|---|---|
| Artikelns djup: | 75 mm |
| Artikelns höjd: | 140 mm |
| Artikelns identitet, GTIN: | 27350046468959 |
|---|---|
| Leverantörens artikelnummer: | 100490008 |
| Konsumentartikel: | Nej |
| Är artikeln en logistisk enhet: | Nej |
| Fakturerbar enhet, indikator | Ja |
| Beställningsbar artikel, indikator | Ja |
| Består av: | 6 st Basnivåförpackningar 07350046468955 |
| Ingår i: | 168 st Toppnivåförpackningar 37350046468956 |
| Artikelkategori: | Chiliflakes |
|---|---|
| Produktnamn: | Chiliflakes |
| Varumärke: | KOCKENS |
| Förpackningsstorlek: | 6x210g |
| Leverantörens artikelnummer | 100490008 |
|---|
| Dokumentets giltighetstidpunkt: | 2017-10-01 |
|---|
| Tillgänglighetstidpunkt: | 2018-02-05 |
|---|
| Sista tillgänglighetstidpunkt | 2023-07-08 |
|---|---|
| Sluttidpunkt för utgående artikel | 2023-07-08 |
| Produktklass, kod: | 10000049 |
|---|
| Typ av datum på förpackningen: | Märkt med bäst-före-datum |
|---|
| Databärartyp: | GS1 128 |
|---|
| Förpacknings-/kollityp: | Krympfilm |
|---|---|
| Villkor för förpackningsmaterial, kod: | Återvinningsavgift betald |
| Förpackningsmaterial: |
|
| Förpacknings-/kollityp: | Bricka |
| Villkor för förpackningsmaterial, kod: | Återvinningsavgift betald |
| Förpackningsmaterial: |
|
| Artikelns bruttovikt: | 1568 gram |
|---|---|
| Jämförmängd färdigvara: | 1260 gram |
| Jämförmängd kod: | Per kilogram |
| Variabelmåttsvara: | Nej |
| Nettoinnehåll värde: | 1260 gram |
|---|
| Artikelns bredd: | 156 mm |
|---|---|
| Artikelns djup: | 242 mm |
| Artikelns höjd: | 143 mm |
| Staplingsbarhet | 14 mellanförpackningar i höjd |
|---|
| Artikelns identitet, GTIN: | 37350046468956 |
|---|---|
| Konsumentartikel: | Nej |
| Är artikeln en logistisk enhet: | Ja |
| Fakturerbar enhet, indikator | Nej |
| Beställningsbar artikel, indikator | Nej |
| Består av: | 168 st Mellannivåförpackningar 27350046468959 |
| Artikelkategori: | Chili flakes |
|---|---|
| Varumärke: | KOCKENS |
| Dokumentets giltighetstidpunkt: | 2017-10-01 |
|---|
| Tillgänglighetstidpunkt: | 2018-02-05 |
|---|
| Sluttidpunkt för utgående artikel | 2023-07-08 |
|---|
| Produktklass, kod: | 10000049 |
|---|
| Databärartyp: | GS1 128 |
|---|
| Förpacknings-/kollityp: | Pall (PX) |
|---|---|
| Plattformstyp kod: | Pall 800 X 1200 mm |
| Förpackningsvikt: | 25000 gram |
| Förpackningsmaterial: |
|
| Artikelns bruttovikt: | 288424 gram |
|---|---|
| Variabelmåttsvara: | Nej |
| Artikelns bredd: | 800 mm |
|---|---|
| Artikelns djup: | 1200 mm |
| Artikelns höjd: | 1151 mm |
| Staplingsbarhet | 2 toppförpackningar i höjd |
|---|
| Antal per lav: | 24 st |
|---|---|
| Antal ingående lav: | 7 st |