
308514675708 / Färskvaror/Kylvaror -- Köttprodukter -- Korv -- Övrig smörgåskorv
| Total hållbarhet (dagar): | 40 |
|---|
Tillverkningsland i betydelsen det land i vilket produkten genomgick den sista väsentliga bearbetningen (motsvarande lagstiftningens definition för ursprungsland).
| Artikelns identitet, GTIN: | 07330094001700 |
|---|---|
| Målmarknadsområde: | Sverige |
| Artikelavisering: | FINAL |
| Konsumentartikel: | Ja |
| Är artikeln en logistisk enhet: | Nej |
| Fakturerbar enhet, indikator | Nej |
| Beställningsbar artikel, indikator | Nej |
| Är artikeln ett engångsköp: | Nej |
| Ingår i: | 10 st Mellannivåförpackningar 17330094001707 |
| Artikelkategori: | Ölkorv |
|---|---|
| Artikelbeskrivning: | Granrökt Ölkorv |
| Produktnamn: | Ölkorv |
| Varumärke: | Gustafskorv |
| Förpackningsstorlek: | 100gram |
| Dokumentets giltighetstidpunkt: | 2025-08-18 |
|---|
| Tillgänglighetstidpunkt: | 2025-01-06 |
|---|---|
| Första leveranstidpunkt: | 2025-01-11 |
| Artikel lanseringstidpunkt: | 2025-01-18 |
| Är artikeln en säsongsvara: | Nej |
|---|
| Produktklass, kod: | 10005774 |
|---|
| Tillverkningsland: | Sverige |
|---|
| Total hållbarhet (dagar): | 40 |
|---|
| Format för datummärkning, kod: | dd-mm-yyyy |
|---|---|
| Typ av datum på förpackningen: | Märkt med bäst-före-datum |
| Förekomst av streckkodad information: | Artikeln är märkt med maskinellt läsbar information |
|---|---|
| Typ av maskinellt läsbar märkning: | Bäst-före-datum |
| Databärartyp: | EAN 13 |
| Språk på förpackning | Svenska |
|---|
| Skattesats | 12% |
|---|---|
| Skattetyp: | Mervärdesskatt |
| Förpacknings-/kollityp: | Multipack |
|---|---|
| Villkor för förpackningsmaterial, kod: | Återvinningsavgift betald |
| Förpackningsfunktion: | Vakuumpackad |
| Förpackningens hållbarhetsegenskap, kod: | Brännbar |
| Artikelns bruttovikt: | 110 gram |
|---|---|
| Jämförmängd färdigvara: | 100 gram |
| Jämförmängd kod: | Per kilogram |
| Variabelmåttsvara: | Nej |
| Artikelns nettovikt: | 100 gram |
| Nettoinnehåll värde: | 100 gram |
|---|
| Artikelns bredd: | 95 mm |
|---|---|
| Artikelns djup: | 200 mm |
| Artikelns höjd: | 20 mm |
| Staplingsbarhet | 8 basförpackningar i höjd |
|---|
| Artikelns identitet, GTIN: | 17330094001707 |
|---|---|
| Artikelavisering: | FINAL |
| Leverantörens artikelnummer: | 170 |
| Konsumentartikel: | Nej |
| Är artikeln en logistisk enhet: | Ja |
| Fakturerbar enhet, indikator | Ja |
| Beställningsbar artikel, indikator | Ja |
| Består av: | 10 st Basnivåförpackningar 07330094001700 |
| Är artikeln ett engångsköp: | Nej |
| Ingår i: | 64 st Toppnivåförpackningar 27330094001704 |
| Artikelkategori: | Ölkorv |
|---|---|
| Produktnamn: | Ölkorv |
| Varumärke: | Gustafskorv |
| Förpackningsstorlek: | 1000gram |
| Leverantörens artikelnummer | 170 |
|---|
| Dokumentets giltighetstidpunkt: | 2025-08-18 |
|---|
| Tillgänglighetstidpunkt: | 2025-01-06 |
|---|---|
| Första leveranstidpunkt: | 2025-01-11 |
| Artikel lanseringstidpunkt: | 2025-01-18 |
| Är artikeln en säsongsvara: | Nej |
|---|
| Produktklass, kod: | 10005774 |
|---|
| Förekomst av streckkodad information: | Artikeln är märkt med maskinellt läsbar information |
|---|---|
| Typ av maskinellt läsbar märkning: | Bäst-före-datum |
| Databärartyp: | EAN 13 |
| Språk på förpackning | Svenska |
|---|
| Förpacknings-/kollityp: | Back |
|---|---|
| Villkor för förpackningsmaterial, kod: | Återvinningsavgift betald |
| Artikelns bruttovikt: | 1100 gram |
|---|---|
| Variabelmåttsvara: | Nej |
| Artikelns nettovikt: | 1000 gram |
| Artikelns bredd: | 50 mm |
|---|---|
| Artikelns djup: | 240 mm |
| Artikelns höjd: | 70 mm |
| Artikelns identitet, GTIN: | 27330094001704 |
|---|---|
| Artikelavisering: | FINAL |
| Konsumentartikel: | Nej |
| Är artikeln en logistisk enhet: | Nej |
| Fakturerbar enhet, indikator | Nej |
| Beställningsbar artikel, indikator | Nej |
| Består av: | 64 st Mellannivåförpackningar 17330094001707 |
| Artikelkategori: | Ölkorv |
|---|---|
| Varumärke: | Gustafskorv |
| Dokumentets giltighetstidpunkt: | 2025-08-18 |
|---|
| Tillgänglighetstidpunkt: | 2025-01-06 |
|---|---|
| Första leveranstidpunkt: | 2025-01-11 |
| Artikel lanseringstidpunkt: | 2025-01-18 |
| Är artikeln en säsongsvara: | Nej |
|---|
| Produktklass, kod: | 10005774 |
|---|
| Förekomst av streckkodad information: | Artikeln är märkt med maskinellt läsbar information |
|---|---|
| Databärartyp: | GS1 128 |
| Förpacknings-/kollityp: | Back |
|---|---|
| Villkor för förpackningsmaterial, kod: | Återvinningsavgift betald |
| Artikelns bruttovikt: | 70400 gram |
|---|---|
| Variabelmåttsvara: | Nej |
| Artikelns bredd: | 800 mm |
|---|---|
| Artikelns djup: | 1200 mm |
| Artikelns höjd: | 560 mm |