Rapsolja, RÄKOR 23%, champinjoner 23%, vatten, ÄGGULA, SENAPSFRÖ, salt, socker, ättika, LODDAROM, dill, cayennepeppar, gurkmeja, vitpeppar, färgämne (karmin, riboflavin), stabiliseringsmedel (guarkärnmjöl, xantangummi), surhetsreglerande medel (citronsyra), konserveringsmedel (natriumbensoat, kaliumsorbat), naturlig dillarom.
bllajajahjdjsdlc
409315006475 / Hittar ej. -- Hittar ej -- Hittar ej -- Hittar ej
| Temperatur (°C): |
|
|---|---|
| Total hållbarhet (dagar): | 56 |
Tillverkningsland i betydelsen det land i vilket produkten genomgick den sista väsentliga bearbetningen (motsvarande lagstiftningens definition för ursprungsland).
| Tillagningsstatus: | Ej tillagad |
|---|---|
| Basmängd: | Per 100 gr |
| Energi: | 1600 kJ |
| Energi: | 380 kcal |
| Fett: | 39 g |
| - Varav mättat fett: | 2,9 g |
| Kolhydrat: | 2,9 g |
| - Varav sockerarter: | 0,8 g |
| Mjölk | Innehåller InnehållerProdukten innehåller det angivna allergenet. |
|---|
Observera Den som lagar/serverar mat till en allergiker måste alltid noga läs igenom ingrediensförteckningen på förpackningen där eventuella allergener ska framgå.
| Artikelns identitet, GTIN: | 07313160006373 |
|---|---|
| Målmarknadsområde: | Sverige |
| Artikelavisering: | FINAL |
| Konsumentartikel: | Ja |
| Är artikeln en logistisk enhet: | Nej |
| Fakturerbar enhet, indikator | Nej |
| Beställningsbar artikel, indikator | Nej |
| Ingår i: | 8 st Mellannivåförpackningar 17313160006370 |
| Artikelkategori: | Test Sallad |
|---|---|
| Produktnamn: | Test Sallad |
| Varumärke: | RYDBERGS |
| Förpackningsstorlek: | 200g |
| Sökbegrepp E-handel | sallad, test |
|---|
| Marknadsbudskap: | bllajajahjdjsdlc |
|---|
| Dokumentets giltighetstidpunkt: | 2021-11-16 |
|---|
| Tillgänglighetstidpunkt: | 2021-11-19 |
|---|---|
| Första leveranstidpunkt: | 2021-11-23 |
| Produktklass, kod: | 10000613 |
|---|
| Ingrediensförteckning: | Rapsolja, RÄKOR 23%, champinjoner 23%, vatten, ÄGGULA, SENAPSFRÖ, salt, socker, ättika, LODDAROM, dill, cayennepeppar, gurkmeja, vitpeppar, färgämne (karmin, riboflavin), stabiliseringsmedel (guarkärnmjöl, xantangummi), surhetsreglerande medel (citronsyra), konserveringsmedel (natriumbensoat, kaliumsorbat), naturlig dillarom. |
|---|
| Tillverkningsland: | Sverige |
|---|
| Högsta förvaringstemperatur: | 8 °C |
|---|---|
| Lägsta förvaringstemperatur: | 2 °C |
| Total hållbarhet (dagar): | 56 |
|---|
| Format för datummärkning, kod: | yyyy-mm |
|---|
| Databärartyp: | EAN 13 |
|---|
| Skattesats | 12% |
|---|---|
| Skattetyp: | Mervärdesskatt |
| Har artikeln batchnummer: | Ja |
|---|---|
| Är förpackningen returnerbar: | Nej |
| Förpacknings-/kollityp: | Ask |
|---|---|
| Förpackningsmaterial: |
|
| Artikelns bruttovikt: | 223 gram |
|---|---|
| Variabelmåttsvara: | Nej |
| Nettoinnehåll värde: | 200 gram |
|---|
| Artikelns bredd: | 122 mm |
|---|---|
| Artikelns djup: | 69 mm |
| Artikelns höjd: | 52 mm |
| Artikelns identitet, GTIN: | 17313160006370 |
|---|---|
| Leverantörens artikelnummer: | 148997 |
| Konsumentartikel: | Nej |
| Är artikeln en logistisk enhet: | Ja |
| Fakturerbar enhet, indikator | Ja |
| Beställningsbar artikel, indikator | Ja |
| Består av: | 8 st Basnivåförpackningar 07313160006373 |
| Ingår i: | 1 st Toppnivåförpackningar 27313160006377 |
| Artikelkategori: | Test Sallad |
|---|---|
| Produktnamn: | Test Sallad |
| Varumärke: | RYDBERGS |
| Leverantörens artikelnummer | 148997 |
|---|
| Dokumentets giltighetstidpunkt: | 2021-11-16 |
|---|
| Tillgänglighetstidpunkt: | 2021-11-19 |
|---|
| Produktklass, kod: | 10000613 |
|---|
| Databärartyp: | GS1 128 |
|---|
| Förpacknings-/kollityp: | Låda |
|---|---|
| Förpackningsmaterial: |
|
| Artikelns bruttovikt: | 1786 gram |
|---|---|
| Variabelmåttsvara: | Nej |
| Nettoinnehåll värde: | 1600 gram |
|---|
| Artikelns bredd: | 129 mm |
|---|---|
| Artikelns djup: | 287 mm |
| Artikelns höjd: | 105 mm |
| Staplingsbarhet | 2 mellanförpackningar i höjd |
|---|
| Artikelns identitet, GTIN: | 27313160006377 |
|---|---|
| Konsumentartikel: | Nej |
| Är artikeln en logistisk enhet: | Ja |
| Fakturerbar enhet, indikator | Nej |
| Beställningsbar artikel, indikator | Nej |
| Består av: | 1 st Mellannivåförpackningar 17313160006370 |
| Artikelkategori: | Test sallad |
|---|---|
| Varumärke: | RYDBERGS |
| Dokumentets giltighetstidpunkt: | 2021-11-16 |
|---|
| Tillgänglighetstidpunkt: | 2021-11-19 |
|---|
| Produktklass, kod: | 10000613 |
|---|
| Förekomst av streckkodad information: | Artikeln är märkt med maskinellt läsbar information |
|---|---|
| Typ av maskinellt läsbar märkning: | Bäst-före-datum |
| Databärartyp: | GS1 128 |
| Förpacknings-/kollityp: | Pall (PX) |
|---|---|
| Plattformstyp kod: | Pall 800 X 1200 mm |
| Artikelns bruttovikt: | 453640 gram |
|---|---|
| Variabelmåttsvara: | Nej |
| Artikelns bredd: | 800 mm |
|---|---|
| Artikelns djup: | 1120 mm |
| Artikelns höjd: | 1206 mm |
| Staplingsbarhet | 1 toppförpackningar i höjd |
|---|
| Antal per lav: | 24 st |
|---|---|
| Antal ingående lav: | 10 st |