
Havstångsextrakt 83%, vatten, salt, kryddor (extrakt av cayenne, peppar, gurkmeja, lagerblad, purjolök), aromer (dill, dragon), surhetsreglerande medel (E330), stabiliseringsmedel (E415), konserveringsmedel (E211, E202), färgämne (E160c, E160a).
Tångcaviar Röd i tråg 1 kg/St, Vegansk
308314505278 / Färskvaror/Kylvaror -- Fisk- och skaldjursprodukter -- Kaviar/Rom -- Övrig kaviar / rom
| Temperatur (°C): |
|
|---|---|
| Total hållbarhet (dagar): | 720 |
| Förvaringsinstruktioner: | Öppnad förpackning bör förbrukas inom en månad. |
Tillverkningsland i betydelsen det land i vilket produkten genomgick den sista väsentliga bearbetningen (motsvarande lagstiftningens definition för ursprungsland).
Råvarans ursprung i betydelsen var djur fötts, uppfötts och slaktats, var ägg värpts, var mjölk mjölkats och var frukt, grönsaker, spannmål och andra grödor odlats.
| Tillagningsstatus: | Ej tillagad |
|---|---|
| Basmängd: | Per 100 gr |
| Energi: | 54 kJ |
| Energi: | 13 kcal |
| Fett: | 0,5 g |
| - Varav mättat fett: | 0 g |
| Kolhydrat: | 1 g |
| - Varav sockerarter: | 0 g |
| Protein: | 1 g |
| Salt: | 4 g |
| Natrium: | 1600 mg |
| Artikelns identitet, GTIN: | 07312740011325 |
|---|---|
| Målmarknadsområde: | Sverige |
| Konsumentartikel: | Nej |
| Är artikeln en logistisk enhet: | Nej |
| Fakturerbar enhet, indikator | Nej |
| Beställningsbar artikel, indikator | Nej |
| Ingår i: | 6 st Mellannivåförpackningar 17312740011322 |
| Artikelkategori: | Tångcaviar Röd |
|---|---|
| Artikelbeskrivning: | Tångcaviar Röd |
| Produktnamn: | Tångcaviar Röd |
| Varumärke: | LYSEKILS |
| Förpackningsstorlek: | 1000g |
| Sökbegrepp E-handel | Tångkaviar Röd Kaviar Kylvara Vegan 1000g Lysekils |
|---|
| Marknadsbudskap: | Tångcaviar Röd i tråg 1 kg/St, Vegansk |
|---|
| Dokumentets giltighetstidpunkt: | 2023-03-07 |
|---|
| Tillgänglighetstidpunkt: | 2023-03-07 |
|---|
| Produktklass, kod: | 10008107 |
|---|
| Ingrediensförteckning: | Havstångsextrakt 83%, vatten, salt, kryddor (extrakt av cayenne, peppar, gurkmeja, lagerblad, purjolök), aromer (dill, dragon), surhetsreglerande medel (E330), stabiliseringsmedel (E415), konserveringsmedel (E211, E202), färgämne (E160c, E160a). |
|---|
| Tillverkningsland: | Sverige |
|---|
| Förvaringsinstruktioner för konsument: | Öppnad förpackning bör förbrukas inom en månad. |
|---|
| Högsta förvaringstemperatur: | 8 °C |
|---|---|
| Lägsta förvaringstemperatur: | 0 °C |
| Total hållbarhet (dagar): | 720 |
|---|
| Databärartyp: | GS1 128 |
|---|
| Skattesats | 12% |
|---|---|
| Skattetyp: | Mervärdesskatt |
| Förpacknings-/kollityp: | Ask |
|---|---|
| Förpackningsmaterial: |
|
| Artikelns bruttovikt: | 1034 gram |
|---|---|
| Jämförmängd färdigvara: | 1000 gram |
| Jämförmängd kod: | Per kilogram |
| Variabelmåttsvara: | Nej |
| Artikelns nettovikt: | 1000 gram |
| Nettoinnehåll värde: | 1000 gram |
|---|---|
| Beskrivning av nettoinnehåll: | 1000 |
| Artikelns bredd: | 143 mm |
|---|---|
| Artikelns djup: | 208 mm |
| Artikelns höjd: | 58 mm |
| Artikelns identitet, GTIN: | 17312740011322 |
|---|---|
| Leverantörens artikelnummer: | 1001782 |
| Konsumentartikel: | Nej |
| Är artikeln en logistisk enhet: | Nej |
| Fakturerbar enhet, indikator | Ja |
| Beställningsbar artikel, indikator | Ja |
| Består av: | 6 st Basnivåförpackningar 07312740011325 |
| Ingår i: | 60 st Toppnivåförpackningar 27312740011329 |
| Artikelkategori: | Tångcaviar Röd |
|---|---|
| Produktnamn: | Tångcaviar Röd |
| Varumärke: | LYSEKILS |
| Förpackningsstorlek: | 6x1000g |
| Leverantörens artikelnummer | 1001782 |
|---|
| Dokumentets giltighetstidpunkt: | 2023-03-07 |
|---|
| Tillgänglighetstidpunkt: | 2023-03-07 |
|---|
| Produktklass, kod: | 10008107 |
|---|
| Förvaringsinstruktioner för konsument: | Öppnad förpackning bör förbrukas inom en månad |
|---|
| Högsta förvaringstemperatur: | 8 °C |
|---|---|
| Lägsta förvaringstemperatur: | 0 °C |
| Databärartyp: | GS1 128 |
|---|
| Skattesats | 12% |
|---|---|
| Skattetyp: | Mervärdesskatt |
| Förpacknings-/kollityp: | Låda |
|---|---|
| Förpackningsmaterial: |
|
| Artikelns bruttovikt: | 6560 gram |
|---|---|
| Jämförmängd färdigvara: | 6000 gram |
| Jämförmängd kod: | Per kilogram |
| Variabelmåttsvara: | Nej |
| Artikelns nettovikt: | 6000 gram |
| Nettoinnehåll värde: | 6000 gram |
|---|---|
| Beskrivning av nettoinnehåll: | 6000 |
| Artikelns bredd: | 255 mm |
|---|---|
| Artikelns djup: | 320 mm |
| Artikelns höjd: | 165 mm |
| Artikelns identitet, GTIN: | 27312740011329 |
|---|---|
| Konsumentartikel: | Nej |
| Är artikeln en logistisk enhet: | Ja |
| Fakturerbar enhet, indikator | Nej |
| Beställningsbar artikel, indikator | Nej |
| Består av: | 60 st Mellannivåförpackningar 17312740011322 |
| Artikelkategori: | Tångcaviar Röd |
|---|---|
| Varumärke: | LYSEKILS |
| Dokumentets giltighetstidpunkt: | 2023-03-07 |
|---|
| Tillgänglighetstidpunkt: | 2023-03-07 |
|---|
| Produktklass, kod: | 10008107 |
|---|
| Högsta förvaringstemperatur: | 8 °C |
|---|---|
| Lägsta förvaringstemperatur: | 0 °C |
| Databärartyp: | GS1 128 |
|---|
| Är förpackningen returnerbar: | Ja |
|---|
| Förpacknings-/kollityp: | Pall (PX) |
|---|---|
| Plattformstyp kod: | Pall 800 X 1200 mm |
| Pantkod: | EUR- helpall |
| Förpackningsmaterial: |
|
| Artikelns bruttovikt: | 418600 gram |
|---|---|
| Variabelmåttsvara: | Nej |
| Artikelns bredd: | 800 mm |
|---|---|
| Artikelns djup: | 1200 mm |
| Artikelns höjd: | 1140 mm |
| Staplingsbarhet | 1 toppförpackningar i höjd |
|---|
| Antal per lav: | 10 st |
|---|---|
| Antal ingående lav: | 6 st |