
Koriander, kryddpeppar, kanel, ingefära, kryddnejlika, muskotnöt, vejksel
101310804247 / Kolonial/Speceri -- Kryddor -- Övriga kryddor -- Övriga kryddor
| Temperatur (°C): |
|
|---|---|
| Rel. luftfuktighet i %: |
|
| Total hållbarhet (dagar): | 1095 |
| Artikelns identitet, GTIN: | 07311041034422 |
|---|---|
| Målmarknadsområde: | Sverige |
| Konsumentartikel: | Ja |
| Är artikeln en logistisk enhet: | Nej |
| Fakturerbar enhet, indikator | Nej |
| Beställningsbar artikel, indikator | Nej |
| Artikelkategori: | Sju Kryddor |
|---|---|
| Produktnamn: | Sju Kryddor |
| Varumärke: | ELDORADO |
| Förpackningsstorlek: | 60 g |
| Dokumentets giltighetstidpunkt: | 2017-09-21 |
|---|
| Tillgänglighetstidpunkt: | 2017-09-21 |
|---|
| Produktklass, kod: | 10000049 |
|---|
| Ingrediensförteckning: | Koriander, kryddpeppar, kanel, ingefära, kryddnejlika, muskotnöt, vejksel |
|---|
| Högsta förvaringstemperatur: | 23 °C |
|---|---|
| Lägsta förvaringstemperatur: | 10 °C |
| Maximum luftfuktighet: | 60% |
|---|
| Total hållbarhet (dagar): | 1095 |
|---|
| Databärartyp: | EAN 13 |
|---|
| Skattesats | 12% |
|---|---|
| Skattetyp: | Mervärdesskatt |
| Förpacknings-/kollityp: | Påse |
|---|---|
| Villkor för förpackningsmaterial, kod: | Återvinningsavgift betald |
| Förpackningsvikt: | 3 gram |
| Artikelns bruttovikt: | 63 gram |
|---|---|
| Jämförmängd färdigvara: | 60 gram |
| Jämförmängd kod: | Per kilogram |
| Variabelmåttsvara: | Nej |
| Nettoinnehåll värde: | 60 gram |
|---|
| Artikelns bredd: | 138 mm |
|---|---|
| Artikelns djup: | 15 mm |
| Artikelns höjd: | 155 mm |