

Svinkött, vatten, skinka (20%), joderat salt, svål, stabiliseringsmedel E 450, potatisfiber, dextros, kryddor (vitpeppar, koriander, ingefära), antioxidationsmedel E 301, maltodextrin, aromer, konserveringsmedel natriumnitrit. Kötthalt 68%.
308514675708 / Färskvaror/Kylvaror -- Köttprodukter -- Korv -- Övrig smörgåskorv
| Temperatur (°C): |
|
|---|---|
| Total hållbarhet (dagar): | 34 |
| Förvaringsinstruktioner: | Förvaring under +6°C |
Tillverkningsland i betydelsen det land i vilket produkten genomgick den sista väsentliga bearbetningen (motsvarande lagstiftningens definition för ursprungsland).
Geografiskt område som produkten kommer ifrån i fritext.
| Tillagningsstatus: | Ej tillagad |
|---|---|
| Basmängd: | Per 100 gr |
| Energi: | 899 kJ |
| Energi: | 217 kcal |
| Fett: | 19 g |
| - Varav mättat fett: | 6,8 g |
| Kolhydrat: | 0,3 g |
| - Varav sockerarter: | 0,2 g |
| Protein: | 12 g |
| Salt: | 2 g |
| Fiber: | 0,4 g |
| Artikelns identitet, GTIN: | 06407870070753 |
|---|---|
| Målmarknadsområde: | Sverige |
| Konsumentartikel: | Ja |
| Är artikeln en logistisk enhet: | Nej |
| Fakturerbar enhet, indikator | Nej |
| Beställningsbar artikel, indikator | Nej |
| Ingår i: | 12 st Mellannivåförpackningar 17310622170211 |
| Artikelkategori: | Smörgåsmat |
|---|---|
| Produktnamn: | Gotler skivad |
| Varumärke: | Atria |
| Förpackningsstorlek: | 200g |
| Kontakt GLN: | 7381000008313 |
|---|---|
| Kontaktnamn: | Atria Sweden |
| Kontaktadress: | Sockenvägen 40, 697 80 Sköllersta, Sverige. |
| Typ av kontakt: | Konsumentkontakt |
| E-post: | Kundkontakt@atria.com |
| Hemsida: | www.atria.se |
| Telefon: | 020-410 320 |
| Dokumentets giltighetstidpunkt: | 2025-02-02 |
|---|
| Tillgänglighetstidpunkt: | 2008-01-01 |
|---|
| Produktklass, kod: | 10005781 |
|---|
| Ingrediensförteckning: | Svinkött, vatten, skinka (20%), joderat salt, svål, stabiliseringsmedel E 450, potatisfiber, dextros, kryddor (vitpeppar, koriander, ingefära), antioxidationsmedel E 301, maltodextrin, aromer, konserveringsmedel natriumnitrit. Kötthalt 68%. |
|---|
| Tillverkningsland: | Finland |
|---|
| Importklassificeringstyp: | INTRASTAT |
|---|---|
| Importklassificering: | 16010099 |
| Förvaringsinstruktioner för konsument: | Förvaring under +6°C |
|---|
| Högsta förvaringstemperatur: | 6 °C |
|---|---|
| Lägsta förvaringstemperatur: | 0 °C |
| Högsta transporttemperatur: | 6 °C |
| Lägsta transporttemperatur: | 0 °C |
| Total hållbarhet (dagar): | 34 |
|---|
| Format för datummärkning, kod: | ddmmyy |
|---|---|
| Typ av datum på förpackningen: | Märkt med bäst-före-datum |
| Databärartyp: | EAN 13 |
|---|
| Skattesats | 12% |
|---|---|
| Skattetyp: | Mervärdesskatt |
| Förpacknings-/kollityp: | Bricka |
|---|---|
| Villkor för förpackningsmaterial, kod: | Återvinningsavgift betald |
| Förpackningsfunktion: | Skyddande atmosfär |
| Artikelns bruttovikt: | 225 gram |
|---|---|
| Jämförmängd färdigvara: | 200 gram |
| Jämförmängd kod: | Per kilogram |
| Variabelmåttsvara: | Nej |
| Nettoinnehåll värde: | 200 gram |
|---|
| Artikelns bredd: | 117 mm |
|---|---|
| Artikelns djup: | 45 mm |
| Artikelns höjd: | 135 mm |
| Staplingshöjd, värde: | 38 mm |
|---|---|
| Staplingsriktning | VERTICAL |
| Artikelns identitet, GTIN: | 17310622170211 |
|---|---|
| Leverantörens artikelnummer: | 7021 |
| Konsumentartikel: | Nej |
| Är artikeln en logistisk enhet: | Nej |
| Fakturerbar enhet, indikator | Ja |
| Beställningsbar artikel, indikator | Ja |
| Består av: | 12 st Basnivåförpackningar 06407870070753 |
| Ingår i: | 64 st Toppnivåförpackningar 77310622170213 |
| Artikelkategori: | Smörgåsmat |
|---|---|
| Produktnamn: | Gotler skivad |
| Varumärke: | Atria |
| Leverantörens artikelnummer | 7021 |
|---|
| Kontakt GLN: | 7381000008313 |
|---|---|
| Kontaktnamn: | Atria Sweden |
| Kontaktadress: | Sockenvägen 40, 697 80 Sköllersta, Sverige. |
| Typ av kontakt: | Konsumentkontakt |
| E-post: | Kundkontakt@atria.com |
| Hemsida: | www.atria.se |
| Telefon: | 020-410 320 |
| Dokumentets giltighetstidpunkt: | 2025-02-02 |
|---|
| Tillgänglighetstidpunkt: | 2008-01-01 |
|---|
| Produktklass, kod: | 10005781 |
|---|
| Högsta förvaringstemperatur: | 8 °C |
|---|---|
| Lägsta förvaringstemperatur: | 0 °C |
| Högsta transporttemperatur: | 8 °C |
| Lägsta transporttemperatur: | 0 °C |
| Databärartyp: | GS1 128 |
|---|
| Har artikeln batchnummer: | Nej |
|---|---|
| Är förpackningen returnerbar: | Ja |
| Förpacknings-/kollityp: | Back |
|---|---|
| Förpackningsvikt: | 764 gram |
| Pantkod: | SRS halvlåda 120 röd |
| Artikelns bruttovikt: | 3464 gram |
|---|---|
| Variabelmåttsvara: | Nej |
| Artikelns bredd: | 300 mm |
|---|---|
| Artikelns djup: | 400 mm |
| Artikelns höjd: | 148 mm |
| Staplingshöjd, värde: | 136 mm |
|---|---|
| Staplingsriktning | VERTICAL |
| Staplingsbarhet | 8 mellanförpackningar i höjd |
|---|
| Artikelns identitet, GTIN: | 77310622170213 |
|---|---|
| Konsumentartikel: | Nej |
| Är artikeln en logistisk enhet: | Ja |
| Fakturerbar enhet, indikator | Nej |
| Beställningsbar artikel, indikator | Nej |
| Består av: | 64 st Mellannivåförpackningar 17310622170211 |
| Artikelkategori: | Smörgåsmat |
|---|---|
| Varumärke: | Atria |
| Dokumentets giltighetstidpunkt: | 2025-02-02 |
|---|
| Tillgänglighetstidpunkt: | 2008-01-01 |
|---|
| Produktklass, kod: | 10005781 |
|---|
| Högsta förvaringstemperatur: | 8 °C |
|---|---|
| Lägsta förvaringstemperatur: | 0 °C |
| Högsta transporttemperatur: | 8 °C |
| Lägsta transporttemperatur: | 0 °C |
| Databärartyp: | GS1 128 |
|---|
| Är förpackningen returnerbar: | Ja |
|---|
| Förpacknings-/kollityp: | Pall (PX) |
|---|---|
| Plattformstyp kod: | Pall 800 X 1200 mm |
| Pantkod: | SRS helpall grå |
| Artikelns bruttovikt: | 236496 gram |
|---|---|
| Variabelmåttsvara: | Nej |
| Artikelns bredd: | 800 mm |
|---|---|
| Artikelns djup: | 1200 mm |
| Artikelns höjd: | 1250 mm |
| Staplingsbarhet | 2 toppförpackningar i höjd |
|---|
| Antal per lav: | 8 st |
|---|---|
| Antal ingående lav: | 8 st |