Salt.
Doserade salt portioner för dina gäster i matsalen.
101215166523 / Kolonial/Speceri -- Salt -- Salt -- Salt, fint utan jod
| Temperatur (°C): |
|
|---|---|
| Total hållbarhet (dagar): | 730 |
Tillverkningsland i betydelsen det land i vilket produkten genomgick den sista väsentliga bearbetningen (motsvarande lagstiftningens definition för ursprungsland).
Geografiskt område som produkten kommer ifrån i fritext.
| Artikelns identitet, GTIN: | 05055322900786 |
|---|---|
| Målmarknadsområde: | Sverige |
| Artikelavisering: | FINAL |
| Leverantörens artikelnummer: | 115261 |
| Konsumentartikel: | Nej |
| Är artikeln en logistisk enhet: | Ja |
| Fakturerbar enhet, indikator | Ja |
| Beställningsbar artikel, indikator | Ja |
| Artikelkategori: | Salt portion |
|---|---|
| Produktnamn: | Salt portion |
| Varumärke: | Nutshell |
| Förpackningsstorlek: | 2000x1g |
| Leverantörens artikelnummer | 115261 |
|---|
| Sökbegrepp E-handel | salt finsalt krydda kryddor portion |
|---|
| Marknadsbudskap: | Doserade salt portioner för dina gäster i matsalen. |
|---|
| Dokumentets giltighetstidpunkt: | 2015-11-20 |
|---|
| Tillgänglighetstidpunkt: | 2015-11-20 |
|---|
| Produktklass, kod: | 10000050 |
|---|
| Ingrediensförteckning: | Salt. |
|---|
| Tillverkningsland: | Storbritannien |
|---|
| Tullklassificeringstyp, kod: | INTRASTAT |
|---|---|
| Tullklassificering, kod: | 25010010 |
| Högsta förvaringstemperatur: | 25 °C |
|---|---|
| Lägsta förvaringstemperatur: | 12 °C |
| Total hållbarhet (dagar): | 730 |
|---|
| Databärartyp: | EAN 13 |
|---|
| Tull, avgift eller skattesats | 12% |
|---|---|
| Tull, avgift eller skattetyp, kod: | Mervärdesskatt |
| Förpacknings-/kollityp: | Låda |
|---|---|
| Villkor för förpackningsmaterial, kod: | Återvinningsavgift betald |
| Förpackningsvikt: | 420 gram |
| Förpackningsmaterial: |
|
| Artikelns bruttovikt: | 2420 gram |
|---|---|
| Jämförmängd färdigvara: | 1000 gram |
| Jämförmängd kod: | Per kilogram |
| Variabelmåttsvara: | Nej |
| Nettoinnehåll värde: | 2000 gram |
|---|
| Minsta antal enheter i förpackningen: | 2000 |
|---|---|
| Maximalt antal enheter i förpackningen: | 2000 |
| Vikt/volym (per st): | 1 Gram |
| Artikelns bredd: | 130 mm |
|---|---|
| Artikelns djup: | 245 mm |
| Artikelns höjd: | 195 mm |