Malet kött av nöt
308414595439 / Färskvaror/Kylvaror -- Kött, oberett -- Nötkött -- Nötfärs
| Total hållbarhet (dagar): | 7 |
|---|
Tillverkningsland i betydelsen det land i vilket produkten genomgick den sista väsentliga bearbetningen (motsvarande lagstiftningens definition för ursprungsland).
Råvarans ursprung i betydelsen var djur fötts, uppfötts och slaktats, var ägg värpts, var mjölk mjölkats och var frukt, grönsaker, spannmål och andra grödor odlats.
| Artikelns identitet, GTIN: | 02372782100000 |
|---|---|
| Målmarknadsområde: | Sverige |
| Artikelavisering: | FINAL |
| Leverantörens artikelnummer: | 5201 |
| Konsumentartikel: | Ja |
| Är artikeln en logistisk enhet: | Ja |
| Fakturerbar enhet, indikator | Ja |
| Beställningsbar artikel, indikator | Ja |
| Ingår i: | 12 st Mellannivåförpackningar 97340063052018 |
| Artikelkategori: | Nötfärs |
|---|---|
| Produktnamn: | Nötfärs storpack |
| Varumärke: | Andersson & Tillman |
| Förpackningsstorlek: | 1000g |
| Leverantörens artikelnummer | 5201 |
|---|
| Dokumentets giltighetstidpunkt: | 2020-09-02 |
|---|
| Tillgänglighetstidpunkt: | 2020-09-02 |
|---|---|
| Första leveranstidpunkt: | 2020-09-03 |
| Är artikeln en säsongsvara: | Nej |
|---|
| Produktklass, kod: | 10005786 |
|---|
| Ingrediensförteckning: | Malet kött av nöt |
|---|
| Tillverkningsland: | Sverige |
|---|
| Total hållbarhet (dagar): | 7 |
|---|
| Format för datummärkning, kod: | dd-mm-yyyy |
|---|---|
| Typ av datum på förpackningen: | Märkt med sista förbrukningsdag/utgångsdatum |
| Förekomst av streckkodad information: | Artikeln är märkt med maskinellt läsbar information |
|---|---|
| Typ av maskinellt läsbar märkning: | I kilogram där 'n' anger antal decimaler |
| Databärartyp: | EAN 13 |
| Skattesats | 12% |
|---|---|
| Skattetyp: | Mervärdesskatt |
| Har artikeln batchnummer: | Ja |
|---|---|
| Är förpackningen returnerbar: | Nej |
| Förpacknings-/kollityp: | Ospecificerad förpackning |
|---|---|
| Villkor för förpackningsmaterial, kod: | Återvinningsavgift betald |
| Förpackningsfunktion: | Skyddande atmosfär |
| Förpackningsmaterial: |
|
| Artikelns bruttovikt: | 1010 gram |
|---|---|
| Jämförmängd färdigvara: | 1000 gram |
| Jämförmängd kod: | Per kilogram |
| Variabelmåttsvara: | Ja |
| Nettoinnehåll värde: | 1000 gram |
|---|
| Artikelns bredd: | 200 mm |
|---|---|
| Artikelns djup: | 150 mm |
| Artikelns höjd: | 100 mm |
| Staplingsriktning | HORIZONTAL |
|---|
| Staplingsbarhet | 3 basförpackningar i höjd |
|---|
| Artikelns identitet, GTIN: | 97340063052018 |
|---|---|
| Artikelavisering: | FINAL |
| Konsumentartikel: | Nej |
| Är artikeln en logistisk enhet: | Ja |
| Fakturerbar enhet, indikator | Nej |
| Beställningsbar artikel, indikator | Nej |
| Består av: | 12 st Basnivåförpackningar 02372782100000 |
| Ingår i: | 24 st Toppnivåförpackningar 27340063052019 |
| Artikelkategori: | Nötfärs |
|---|---|
| Produktnamn: | Nötfärs |
| Varumärke: | Andersson & Tillman |
| Dokumentets giltighetstidpunkt: | 2020-09-02 |
|---|
| Tillgänglighetstidpunkt: | 2020-09-02 |
|---|---|
| Första leveranstidpunkt: | 2020-09-03 |
| Produktklass, kod: | 10005786 |
|---|
| Typ av datum på förpackningen: | Märkt med sista förbrukningsdag/utgångsdatum |
|---|
| Förekomst av streckkodad information: | Artikeln är märkt med maskinellt läsbar information |
|---|---|
| Typ av maskinellt läsbar märkning: | I kilogram där 'n' anger antal decimaler |
| Databärartyp: | GS1 128 |
| Skattesats | 12% |
|---|---|
| Skattetyp: | Mervärdesskatt |
| Har artikeln batchnummer: | Ja |
|---|---|
| Är förpackningen returnerbar: | Ja |
| Förpacknings-/kollityp: | Back |
|---|---|
| Villkor för förpackningsmaterial, kod: | Återvinningsavgift betald |
| Antal enheter: | 1 |
| Pantkod: | SRS hellåda 167 svart |
| Förpackningsfunktion: | Skyddad |
| Förpackningsmaterial: |
|
| Artikelns bruttovikt: | 12120 gram |
|---|---|
| Jämförmängd färdigvara: | 12000 gram |
| Jämförmängd kod: | Per kilogram |
| Variabelmåttsvara: | Ja |
| Nettoinnehåll värde: | 12000 gram |
|---|
| Artikelns bredd: | 400 mm |
|---|---|
| Artikelns djup: | 600 mm |
| Artikelns höjd: | 194 mm |
| Staplingshöjd, värde: | 181 mm |
|---|---|
| Staplingsriktning | HORIZONTAL |
| Staplingsbarhet | 6 mellanförpackningar i höjd |
|---|
| Artikelns identitet, GTIN: | 27340063052019 |
|---|---|
| Artikelavisering: | FINAL |
| Konsumentartikel: | Nej |
| Är artikeln en logistisk enhet: | Ja |
| Fakturerbar enhet, indikator | Nej |
| Beställningsbar artikel, indikator | Nej |
| Består av: | 24 st Mellannivåförpackningar 97340063052018 |
| Artikelkategori: | Nötfärs |
|---|---|
| Varumärke: | Andersson & Tillman |
| Dokumentets giltighetstidpunkt: | 2020-09-02 |
|---|
| Tillgänglighetstidpunkt: | 2020-09-02 |
|---|---|
| Första leveranstidpunkt: | 2020-09-03 |
| Är artikeln en säsongsvara: | Nej |
|---|
| Produktklass, kod: | 10005786 |
|---|
| Typ av datum på förpackningen: | Märkt med sista förbrukningsdag/utgångsdatum |
|---|
| Förekomst av streckkodad information: | Artikeln är märkt med maskinellt läsbar information |
|---|---|
| Typ av maskinellt läsbar märkning: | I kilogram där 'n' anger antal decimaler |
| Databärartyp: | GS1 128 |
| Är förpackningen returnerbar: | Ja |
|---|
| Förpacknings-/kollityp: | Pall (PX) |
|---|---|
| Villkor för förpackningsmaterial, kod: | Återvinningsavgift betald |
| Plattformstyp kod: | Pall 800 X 1200 mm |
| Antal enheter: | 1 |
| Pantkod: | SRS helpall grå |
| Förpackningsfunktion: | Skyddad |
| Förpackningsmaterial: |
|
| Artikelns bruttovikt: | 305680 gram |
|---|---|
| Variabelmåttsvara: | Ja |
| Artikelns bredd: | 800 mm |
|---|---|
| Artikelns djup: | 1200 mm |
| Artikelns höjd: | 1250 mm |
| Staplingshöjd, värde: | 181 mm |
|---|---|
| Staplingsriktning | HORIZONTAL |
| Staplingsbarhet | 6 toppförpackningar i höjd |
|---|
| Antal per lav: | 4 st |
|---|---|
| Antal ingående lav: | 6 st |