
Vatten, SENAPSFRÖ 19%, ättika, salt, socker, kryddor.
Heinz Mustard! En perfekt balanserad amerikansk senap med en mild kick. Med sin härligt mjuka och krämiga konsistens passar den utmärkt för att liva upp bbq´n, korven, burgarna och de kalla såserna som gör det till: från bra till perfekt!
Produkten är vegetarisk och innehåller inga animalier, lämplig för veganer.
104112034312 / Kolonial/Speceri -- Senaps- och tomatprodukter -- Senap/Senapspulver -- Senap
| Temperatur (°C): |
|
|---|---|
| Total hållbarhet (dagar): | 270 |
Tillverkningsland i betydelsen det land i vilket produkten genomgick den sista väsentliga bearbetningen (motsvarande lagstiftningens definition för ursprungsland).
| Tillagningsstatus: | Ej tillagad |
|---|---|
| Basmängd: | Per 100 gr |
| Energi: | 401 kJ |
| Energi: | 96 kcal |
| Fett: | 5,8 g |
| - Varav mättat fett: | 0,4 g |
| Kolhydrat: | 4,2 g |
| - Varav sockerarter: | 3 g |
| Protein: | 5 g |
| Salt: | 3,8 g |
| Senap | Innehåller InnehållerProdukten innehåller det angivna allergenet. |
|---|
Observera Den som lagar/serverar mat till en allergiker måste alltid noga läs igenom ingrediensförteckningen på förpackningen där eventuella allergener ska framgå.
| Artikelns identitet, GTIN: | 01348088225045 |
|---|---|
| Målmarknadsområde: | Sverige |
| Konsumentartikel: | Nej |
| Är artikeln en logistisk enhet: | Nej |
| Fakturerbar enhet, indikator | Nej |
| Beställningsbar artikel, indikator | Nej |
| Ingår i: | 3 st Mellannivåförpackningar 08715700534527 |
| Artikelkategori: | Senap |
|---|---|
| Produktnamn: | Senap Påse |
| Varumärke: | HEINZ |
| Förpackningsstorlek: | 2,7kg |
| Sökbegrepp E-handel | Heinz, Senap, Påse, Dispenser |
|---|
| Marknadsbudskap: | Heinz Mustard! En perfekt balanserad amerikansk senap med en mild kick. Med sin härligt mjuka och krämiga konsistens passar den utmärkt för att liva upp bbq´n, korven, burgarna och de kalla såserna som gör det till: från bra till perfekt! Produkten är vegetarisk och innehåller inga animalier, lämplig för veganer. |
|---|
| Dokumentets giltighetstidpunkt: | 2008-11-21 |
|---|
| Tillgänglighetstidpunkt: | 2008-11-21 |
|---|
| Produktklass, kod: | 10000280 |
|---|
| Ingrediensförteckning: | Vatten, SENAPSFRÖ 19%, ättika, salt, socker, kryddor. |
|---|
| Tillverkningsland: | Frankrike |
|---|
| Importklassificeringstyp: | HARMONIZED_COMMODITY_DESCRIPTION_AND_CODING_SYSTEM |
|---|---|
| Importklassificering: | 2103309090 |
| Högsta förvaringstemperatur: | 30 °C |
|---|---|
| Lägsta förvaringstemperatur: | 2 °C |
| Total hållbarhet (dagar): | 270 |
|---|
| Databärartyp: | EAN 13 |
|---|
| Skattesats | 12% |
|---|---|
| Skattetyp: | Mervärdesskatt |
| Förpacknings-/kollityp: | Påse |
|---|---|
| Villkor för förpackningsmaterial, kod: | Återvinningsavgift betald |
| Förpackningsvikt: | 33 gram |
| Förpackningsmaterial: |
|
| Artikelns bruttovikt: | 2733 gram |
|---|---|
| Jämförmängd färdigvara: | 2700 gram |
| Jämförmängd kod: | Per kilogram |
| Variabelmåttsvara: | Nej |
| Nettoinnehåll värde: | 2700 gram |
|---|
| C:a vikt/volym: | Ja |
|---|
| Artikelns bredd: | 150 mm |
|---|---|
| Artikelns djup: | 335 mm |
| Artikelns höjd: | 50 mm |
| Artikelns identitet, GTIN: | 08715700534527 |
|---|---|
| Leverantörens artikelnummer: | 279037 |
| Konsumentartikel: | Nej |
| Är artikeln en logistisk enhet: | Nej |
| Fakturerbar enhet, indikator | Ja |
| Beställningsbar artikel, indikator | Ja |
| Består av: | 3 st Basnivåförpackningar 01348088225045 |
| Ingår i: | 60 st Toppnivåförpackningar 17157005345275 |
| Artikelkategori: | Senap |
|---|---|
| Produktnamn: | Senap Påse |
| Varumärke: | HEINZ |
| Leverantörens artikelnummer | 279037 |
|---|
| Dokumentets giltighetstidpunkt: | 2008-11-21 |
|---|
| Tillgänglighetstidpunkt: | 2008-11-21 |
|---|
| Produktklass, kod: | 10000280 |
|---|
| Databärartyp: | EAN 13 |
|---|
| Förpacknings-/kollityp: | Låda |
|---|---|
| Villkor för förpackningsmaterial, kod: | Återvinningsavgift betald |
| Förpackningsvikt: | 301 gram |
| Förpackningsmaterial: |
|
| Artikelns bruttovikt: | 8500 gram |
|---|---|
| Variabelmåttsvara: | Nej |
| Artikelns bredd: | 165 mm |
|---|---|
| Artikelns djup: | 350 mm |
| Artikelns höjd: | 200 mm |
| Artikelns identitet, GTIN: | 17157005345275 |
|---|---|
| Konsumentartikel: | Nej |
| Är artikeln en logistisk enhet: | Ja |
| Fakturerbar enhet, indikator | Nej |
| Beställningsbar artikel, indikator | Nej |
| Består av: | 60 st Mellannivåförpackningar 08715700534527 |
| Artikelkategori: | Senap |
|---|---|
| Varumärke: | HEINZ |
| Dokumentets giltighetstidpunkt: | 2008-11-21 |
|---|
| Tillgänglighetstidpunkt: | 2008-11-21 |
|---|
| Produktklass, kod: | 10000057 |
|---|
| Databärartyp: | GS1 128 |
|---|
| Förpacknings-/kollityp: | Pall (PX) |
|---|---|
| Plattformstyp kod: | Pall 800 X 1200 mm |
| Förpackningsvikt: | 25000 gram |
| Förpackningsmaterial: |
|
| Artikelns bruttovikt: | 535000 gram |
|---|---|
| Variabelmåttsvara: | Nej |
| Artikelns bredd: | 800 mm |
|---|---|
| Artikelns djup: | 1200 mm |
| Artikelns höjd: | 1180 mm |
| Staplingsbarhet | 1 toppförpackningar i höjd |
|---|
| Antal per lav: | 12 st |
|---|---|
| Antal ingående lav: | 5 st |