
102911544805 / Kolonial/Speceri -- Grönsaker -- Grönsaksinläggningar -- Oliver, gröna
Tillverkningsland i betydelsen det land i vilket produkten genomgick den sista väsentliga bearbetningen (motsvarande lagstiftningens definition för ursprungsland).
| Artikelns identitet, GTIN: | 18428391401920 |
|---|---|
| Målmarknadsområde: | Sverige |
| Leverantörens artikelnummer: | 15091 |
| Konsumentartikel: | Nej |
| Är artikeln en logistisk enhet: | Ja |
| Fakturerbar enhet, indikator | Ja |
| Beställningsbar artikel, indikator | Ja |
| Artikelkategori: | Kolonial |
|---|---|
| Artikelbeskrivning: | 12*180gr |
| Produktnamn: | Pelotin 180 gram |
| Varumärke: | Bernal |
| Förpackningsstorlek: | 12*180gr |
| Leverantörens artikelnummer | 15091 |
|---|
| Dokumentets giltighetstidpunkt: | 2026-03-16 |
|---|
| Tillgänglighetstidpunkt: | 2026-03-17 |
|---|
| Produktklass, kod: | 10000006 |
|---|
| Tillverkningsland: | Spanien |
|---|
| Förekomst av streckkodad information: | Artikeln är märkt med maskinellt läsbar information |
|---|---|
| Typ av maskinellt läsbar märkning: | GTIN |
| Databärartyp: | ITF 14 |
| Tull, avgift eller skattesats | 6% |
|---|---|
| Tull, avgift eller skattetyp, kod: | Mervärdesskatt |
| Förpacknings-/kollityp: | Låda |
|---|---|
| Villkor för förpackningsmaterial, kod: | Återvinningsavgift betald |
| Artikelns bruttovikt: | 5754 gram |
|---|---|
| Jämförmängd färdigvara: | 2160 gram |
| Jämförmängd kod: | Per avrunnen vikt |
| Variabelmåttsvara: | Nej |
| Nettoinnehåll värde: | 3600 gram |
|---|
| Artikelns bredd: | 130 mm |
|---|---|
| Artikelns djup: | 275 mm |
| Artikelns höjd: | 130 mm |
| Staplingsbarhet | 10 basförpackningar i höjd |
|---|
| Faktor avrunnen vikt | 0.6 |
|---|