
Strimlat nötkött av bog, storlek 1x1x3 cm.
Bjud på smakrika kötträtter gjord på ekologisk nötbog från Sverige. Köttet är strimlat i 1x1x4 cm smala bitar av framdelskött och lämpar sig för mustiga långkok, grytor och soppor. Nötbog har en kraftigare smak och en längre tillagningstid. Köttets smak och textur gör varje bit till en njutning. En förpackning innehåller 4 kilo nötbog som väntar på att bli förvandlad till din nya signaturgryta.
206513195527 / Djupfryst -- Kött, oberett -- Nötkött -- Bog, strimlad
| Temperatur (°C): |
|
|---|---|
| Total hållbarhet (dagar): | 360 |
| Hållbarhet efter öppning: | 3 |
Tillverkningsland i betydelsen det land i vilket produkten genomgick den sista väsentliga bearbetningen (motsvarande lagstiftningens definition för ursprungsland).
Råvarans ursprung i betydelsen var djur fötts, uppfötts och slaktats, var ägg värpts, var mjölk mjölkats och var frukt, grönsaker, spannmål och andra grödor odlats.
Geografiskt område som produkten kommer ifrån i fritext.
| Tillagningsstatus: | Ej tillagad |
|---|---|
| Basmängd: | Per 100 gr |
| Energi: | 481 kJ |
| Energi: | 115 kcal |
| Fett: | 3,3 g |
| - Varav mättat fett: | 1,4 g |
| Kolhydrat: | 0 g |
| - Varav sockerarter: | 0 g |
| Protein: | 21 g |
| Salt: | 0,16 g |
| Artikelns identitet, GTIN: | 17321575020133 |
|---|---|
| Målmarknadsområde: | Sverige |
| Artikelavisering: | FINAL |
| Leverantörens artikelnummer: | 502013 |
| Konsumentartikel: | Nej |
| Är artikeln en logistisk enhet: | Ja |
| Fakturerbar enhet, indikator | Ja |
| Beställningsbar artikel, indikator | Ja |
| Artikelkategori: | Nötbog strimlad |
|---|---|
| Produktnamn: | Nötbog strimlad |
| Varumärke: | Martin & Servera |
| Förpackningsstorlek: | 2x 2kg |
| Leverantörens artikelnummer | 502013 |
|---|
| Sökbegrepp E-handel | Nötkött, Strimlat, Nötbog, Strimlat kött, BogNöt, Nöt, |
|---|
| Marknadsbudskap: | Bjud på smakrika kötträtter gjord på ekologisk nötbog från Sverige. Köttet är strimlat i 1x1x4 cm smala bitar av framdelskött och lämpar sig för mustiga långkok, grytor och soppor. Nötbog har en kraftigare smak och en längre tillagningstid. Köttets smak och textur gör varje bit till en njutning. En förpackning innehåller 4 kilo nötbog som väntar på att bli förvandlad till din nya signaturgryta. |
|---|
| Dokumentets giltighetstidpunkt: | 2015-01-15 |
|---|
| Tillgänglighetstidpunkt: | 2015-01-15 |
|---|---|
| Första leveranstidpunkt: | 2015-01-16 |
| Produktklass, kod: | 10005786 |
|---|
| Ingrediensförteckning: | Strimlat nötkött av bog, storlek 1x1x3 cm. |
|---|
| Tillverkningsland: | Sverige |
|---|
| Högsta förvaringstemperatur: | -18 °C |
|---|
| Total hållbarhet (dagar): | 360 |
|---|---|
| Hållbarhet efter öppning: | 3 |
| Förekomst av streckkodad information: | Artikeln är märkt med maskinellt läsbar information |
|---|---|
| Typ av maskinellt läsbar märkning: | GTIN |
| Databärartyp: | GS1 128 |
| Skattesats | 12% |
|---|---|
| Skattetyp: | Mervärdesskatt |
| Förpacknings-/kollityp: | Låda |
|---|---|
| Villkor för förpackningsmaterial, kod: | Återvinningsavgift betald |
| Förpackningsvikt: | 270 gram |
| Förpackningsmaterial: |
|
| Artikelns bruttovikt: | 4270 gram |
|---|---|
| Jämförmängd färdigvara: | 4000 gram |
| Jämförmängd kod: | Per kilogram |
| Variabelmåttsvara: | Ja |
| Nettoinnehåll värde: | 4000 gram |
|---|
| Artikelns bredd: | 220 mm |
|---|---|
| Artikelns djup: | 320 mm |
| Artikelns höjd: | 195 mm |
| Staplingsbarhet | 8 basförpackningar i höjd |
|---|