
Nötkött
308414595446 / Färskvaror/Kylvaror -- Kött, oberett -- Nötkött -- Nöt, ryggbiff
| Temperatur (°C): |
|
|---|---|
| Total hållbarhet (dagar): | 120 |
Tillverkningsland i betydelsen det land i vilket produkten genomgick den sista väsentliga bearbetningen (motsvarande lagstiftningens definition för ursprungsland).
Råvarans ursprung i betydelsen var djur fötts, uppfötts och slaktats, var ägg värpts, var mjölk mjölkats och var frukt, grönsaker, spannmål och andra grödor odlats.
| Artikelns identitet, GTIN: | 08720165184897 |
|---|---|
| Målmarknadsområde: | Sverige |
| Leverantörens artikelnummer: | 452647 |
| Konsumentartikel: | Nej |
| Är artikeln en logistisk enhet: | Nej |
| Fakturerbar enhet, indikator | Ja |
| Beställningsbar artikel, indikator | Ja |
| Ingår i: | 6 st Mellannivåförpackningar 08720165184873 |
| Artikelkategori: | Entrecote |
|---|---|
| Produktnamn: | Entrecote |
| Varumärke: | The Black |
| Förpackningsstorlek: | 2kg+ |
| Leverantörens artikelnummer | 452647 |
|---|
| Sökbegrepp E-handel | entrecote ribeye |
|---|
| Dokumentets giltighetstidpunkt: | 2022-08-15 |
|---|
| Tillgänglighetstidpunkt: | 2022-08-15 |
|---|
| Produktklass, kod: | 10005786 |
|---|
| Ingrediensförteckning: | Nötkött |
|---|
| Tillverkningsland: | Uruguay |
|---|
| Högsta förvaringstemperatur: | 2 °C |
|---|---|
| Lägsta förvaringstemperatur: | -1 °C |
| Total hållbarhet (dagar): | 120 |
|---|
| Förekomst av streckkodad information: | Artikeln är märkt med maskinellt läsbar information |
|---|---|
| Typ av maskinellt läsbar märkning: | GTIN |
| Databärartyp: | EAN 13 |
| Skattesats | 12% |
|---|---|
| Skattetyp: | Mervärdesskatt |
| Förpacknings-/kollityp: | Påse |
|---|---|
| Villkor för förpackningsmaterial, kod: | Återvinningsavgift betald |
| Förpackningsvikt: | 10 gram |
| Förpackningsmaterial: |
|
| Artikelns bruttovikt: | 2500 gram |
|---|---|
| Jämförmängd färdigvara: | 2510 gram |
| Jämförmängd kod: | Per styck |
| Variabelmåttsvara: | Ja |
| Artikelns nettovikt: | 2500 gram |
| Nettoinnehåll värde: | 2500 gram |
|---|
| Artikelns bredd: | 150 mm |
|---|---|
| Artikelns djup: | 400 mm |
| Artikelns höjd: | 80 mm |
| Artikelns identitet, GTIN: | 08720165184873 |
|---|---|
| Konsumentartikel: | Nej |
| Är artikeln en logistisk enhet: | Ja |
| Fakturerbar enhet, indikator | Nej |
| Beställningsbar artikel, indikator | Nej |
| Består av: | 6 st Basnivåförpackningar 08720165184897 |
| Artikelkategori: | Entrecote |
|---|---|
| Produktnamn: | Entrecote |
| Varumärke: | The Black |
| Förpackningsstorlek: | 6x2,5kg |
| Dokumentets giltighetstidpunkt: | 2022-08-15 |
|---|
| Tillgänglighetstidpunkt: | 2022-08-15 |
|---|
| Produktklass, kod: | 10005786 |
|---|
| Förekomst av streckkodad information: | Artikeln är märkt med maskinellt läsbar information |
|---|---|
| Typ av maskinellt läsbar märkning: | GTIN |
| Databärartyp: | GS1 128 |
| Förpacknings-/kollityp: | Låda |
|---|---|
| Villkor för förpackningsmaterial, kod: | Återvinningsavgift betald |
| Förpackningsvikt: | 950 gram |
| Förpackningsmaterial: |
|
| Artikelns bruttovikt: | 15950 gram |
|---|---|
| Jämförmängd färdigvara: | 15000 gram |
| Jämförmängd kod: | Per styck |
| Variabelmåttsvara: | Ja |
| Artikelns nettovikt: | 15000 gram |
| Nettoinnehåll värde: | 15000 gram |
|---|
| Artikelns bredd: | 260 mm |
|---|---|
| Artikelns djup: | 600 mm |
| Artikelns höjd: | 160 mm |
| Staplingsbarhet | 1 mellanförpackningar i höjd |
|---|