SKUMMJÖLK, vatten, päronjuice framställd av koncentrat (10%), socker, glukos-fruktossirap, glukossirap, kokosolja, vasslepulver (MJÖLK), jordgubbspuré, fruktossirap, emulgeringsmedel (mono- och diglycerider av vegetabiliska fettsyror), stabiliseringsmedel (fruktkärnmjöl, karragenan, guarkärnmjöl), surhetsreglerande medel (citronsyra), arom, fläderbärsjuicekoncentrat, färgämnen (karotener, klorofyll).
409315006475 / Hittar ej. -- Hittar ej -- Hittar ej -- Hittar ej
| Tillagningssätt: | |
|---|---|
| Anvisningar: | -- |
| Temperatur (°C): |
|
|---|---|
| Total hållbarhet (dagar): | 720 |
Tillverkningsland i betydelsen det land i vilket produkten genomgick den sista väsentliga bearbetningen (motsvarande lagstiftningens definition för ursprungsland).
| Tillagningsstatus: | Ej tillagad |
|---|---|
| Basmängd: | Per 100 ml |
| Energi: | 398 kJ |
| Energi: | 95 kcal |
| Fett: | 3 g |
| - Varav mättat fett: | 2,7 g |
| Kolhydrat: | 16 g |
| - Varav sockerarter: | 13 g |
| Protein: | 0,9 g |
| Salt: | 0,04 g |
| Mjölk | Innehåller InnehållerProdukten innehåller det angivna allergenet. |
|---|
Observera Den som lagar/serverar mat till en allergiker måste alltid noga läs igenom ingrediensförteckningen på förpackningen där eventuella allergener ska framgå.
| Artikelns identitet, GTIN: | 08714100588482 |
|---|---|
| Målmarknadsområde: | Sverige |
| Leverantörens artikelnummer: | 58848 |
| Konsumentartikel: | Ja |
| Är artikeln en logistisk enhet: | Ja |
| Fakturerbar enhet, indikator | Ja |
| Beställningsbar artikel, indikator | Ja |
| Ingår i: | 84 st Toppnivåförpackningar 07310581588488 |
| Artikelkategori: | Kids Tornado |
|---|---|
| Produktnamn: | Kids Tornado |
| Varumärke: | GB Glass |
| Förpackningsstorlek: | 5,5L |
| Leverantörens artikelnummer | 58848 |
|---|
| Dokumentets giltighetstidpunkt: | 2016-10-07 |
|---|
| Tillgänglighetstidpunkt: | 2017-01-23 |
|---|
| Produktklass, kod: | 10000215 |
|---|
| Ingrediensförteckning: | SKUMMJÖLK, vatten, päronjuice framställd av koncentrat (10%), socker, glukos-fruktossirap, glukossirap, kokosolja, vasslepulver (MJÖLK), jordgubbspuré, fruktossirap, emulgeringsmedel (mono- och diglycerider av vegetabiliska fettsyror), stabiliseringsmedel (fruktkärnmjöl, karragenan, guarkärnmjöl), surhetsreglerande medel (citronsyra), arom, fläderbärsjuicekoncentrat, färgämnen (karotener, klorofyll). |
|---|
| Alkoholhalt: | 0,00% |
|---|
| Tillverkningsland: | Portugal |
|---|
| Högsta förvaringstemperatur: | -18 °C |
|---|---|
| Lägsta förvaringstemperatur: | -25 °C |
| Total hållbarhet (dagar): | 720 |
|---|
| Format för datummärkning, kod: | mm-yyyy |
|---|
| Databärartyp: | EAN 13 |
|---|
| Skattesats | 12% |
|---|---|
| Skattetyp: | Mervärdesskatt |
| Förpacknings-/kollityp: | Tub |
|---|---|
| Villkor för förpackningsmaterial, kod: | Återvinningsavgift betald |
| Artikelns bruttovikt: | 2907 gram |
|---|---|
| Jämförmängd färdigvara: | 5500 milliliter |
| Jämförmängd kod: | Per liter |
| Variabelmåttsvara: | Nej |
| Nettoinnehåll värde: | 5500 milliliter |
|---|
| Artikelns bredd: | 368 mm |
|---|---|
| Artikelns djup: | 170 mm |
| Artikelns höjd: | 171 mm |
| Staplingsbarhet | 9 basförpackningar i höjd |
|---|
| Artikelns identitet, GTIN: | 07310581588488 |
|---|---|
| Konsumentartikel: | Nej |
| Är artikeln en logistisk enhet: | Ja |
| Fakturerbar enhet, indikator | Nej |
| Beställningsbar artikel, indikator | Nej |
| Består av: | 84 st Basnivåförpackningar 08714100588482 |
| Artikelkategori: | Kids Tornado |
|---|---|
| Varumärke: | GB Glass |
| Dokumentets giltighetstidpunkt: | 2016-10-07 |
|---|
| Tillgänglighetstidpunkt: | 2017-01-30 |
|---|
| Produktklass, kod: | 10000215 |
|---|
| Databärartyp: | GS1 128 |
|---|
| Är förpackningen returnerbar: | Ja |
|---|
| Förpacknings-/kollityp: | Pall (PX) |
|---|---|
| Villkor för förpackningsmaterial, kod: | Återvinningsavgift betald |
| Plattformstyp kod: | Pall 800 X 1200 mm |
| Artikelns bruttovikt: | 269488 gram |
|---|---|
| Variabelmåttsvara: | Nej |
| Artikelns bredd: | 800 mm |
|---|---|
| Artikelns djup: | 1200 mm |
| Artikelns höjd: | 1176 mm |
| Staplingsbarhet | 1 toppförpackningar i höjd |
|---|
| Antal per lav: | 14 st |
|---|---|
| Antal ingående lav: | 6 st |