
100% kaffe.
FRISK - KRYDDIG - KOMPLEX - Intensitet 11 - Koppstorlek: Ristretto Lager av lätta kryddor kontrasterar mot skarp friskhet som är inspirerad av Sumatras marknader. En snabb och djärv blandning som är skapad för att utvecklas och avslöja sin komplexitet på ett ögonblick. Blandad av L'OR Coffee Artists. - L'OR kaffekapslar i aluminium är kompatibla med Nespresso®* kaffemaskiner. - L'OR kaffekapslar av aluminium är återvinningsbara, sortera dem tillsammans med aluminiumavfall. - Förvaras svalt och torrt *Varumärke tillhörande tredje part, ej anslutet till JACOBS DOUWE EGBERTS
103415516655 / Kolonial/Speceri -- Kaffe, rostat -- Kaffe, kapslar/pods -- Espresso Mörkrost
| Total hållbarhet (dagar): | 456 |
|---|---|
| Förvaringsinstruktioner: | Kapslar som är kompatibla* med Nespresso®** maskiner. *För en detaljerad lista med kompatibla maskiner se www.lorespresso.com **Varumärket tillhör tredje part och har inga kopplingar till JACOBS DOUWE EGBERTS. |
| Artikelns identitet, GTIN: | 08711000891643 |
|---|---|
| Målmarknadsområde: | Sverige |
| Konsumentartikel: | Ja |
| Är artikeln en logistisk enhet: | Nej |
| Fakturerbar enhet, indikator | Nej |
| Beställningsbar artikel, indikator | Nej |
| Ingår i: | 10 st Mellannivåförpackningar 08711000891650 |
| Artikelkategori: | Espresso 11 Ristretto |
|---|---|
| Produktnamn: | Espresso 11 Ristretto |
| Varumärke: | L´OR |
| Förpackningsstorlek: | 10 st |
| Kontaktnamn: | JACOB DOUWE EGBERTS |
|---|---|
| Kontaktadress: | 0200-883721 |
| Typ av kontakt: | Kundsupport |
| Sökbegrepp E-handel | "LOr, L'Or, Lór, L´Or, Kaffekapsel, Kaffekapslar, Kapslar, Kapsel, Kappsalar, Kappsel, Kappslar, Aluminium kaffekapslar, Aluminium kaffe kapslar, Espressokapslar, Espresso kapslar, Espresso, Ristretto, Profondo, Lungo, , Nespresso, Barista, Lor Barista, L'Or Barista, Lór Barista, Coffee, Capsules, Capsuls, Coffee capsules, Aluminium capsules, Expresso, L´Or Barista, Pods, Coffee pods, Nespresso kapslar, Ristretto, Ristreto, Risstretto" |
|---|
| Marknadsbudskap: | FRISK - KRYDDIG - KOMPLEX - Intensitet 11 - Koppstorlek: Ristretto Lager av lätta kryddor kontrasterar mot skarp friskhet som är inspirerad av Sumatras marknader. En snabb och djärv blandning som är skapad för att utvecklas och avslöja sin komplexitet på ett ögonblick. Blandad av L'OR Coffee Artists. - L'OR kaffekapslar i aluminium är kompatibla med Nespresso®* kaffemaskiner. - L'OR kaffekapslar av aluminium är återvinningsbara, sortera dem tillsammans med aluminiumavfall. - Förvaras svalt och torrt *Varumärke tillhörande tredje part, ej anslutet till JACOBS DOUWE EGBERTS |
|---|
| Dokumentets giltighetstidpunkt: | 2018-08-20 |
|---|
| Tillgänglighetstidpunkt: | 2018-08-06 |
|---|---|
| Första leveranstidpunkt: | 2018-09-24 |
| Produktklass, kod: | 10008180 |
|---|
| Ingrediensförteckning: | 100% kaffe. |
|---|
| Tullklassificeringstyp, kod: | INTRASTAT |
|---|---|
| Tullklassificering, kod: | 09012100 |
| Förvaringsinstruktioner för konsument: | Kapslar som är kompatibla* med Nespresso®** maskiner. *För en detaljerad lista med kompatibla maskiner se www.lorespresso.com **Varumärket tillhör tredje part och har inga kopplingar till JACOBS DOUWE EGBERTS. |
|---|
| Total hållbarhet (dagar): | 456 |
|---|
| Format för datummärkning, kod: | dd/mm/yyyy |
|---|---|
| Typ av datum på förpackningen: | Märkt med bäst-före-datum |
| Förekomst av streckkodad information: | Artikeln är märkt med maskinellt läsbar information |
|---|---|
| Typ av maskinellt läsbar märkning: | GTIN |
| Databärartyp: | EAN 13 |
| Tull, avgift eller skattesats | 12% |
|---|---|
| Tull, avgift eller skattetyp, kod: | Mervärdesskatt |
| Förpacknings-/kollityp: | Låda |
|---|---|
| Villkor för förpackningsmaterial, kod: | Återvinningsavgift betald |
| Förpackningsfunktion: | Skyddande atmosfär |
| Förpackningspåstående: |
|
| Artikelns bruttovikt: | 77 gram |
|---|---|
| Jämförmängd färdigvara: | 10 Styck |
| Jämförmängd kod: | Per styck |
| Variabelmåttsvara: | Nej |
| Nettoinnehåll värde: | 52 gram |
|---|
| Artikelns bredd: | 79 mm |
|---|---|
| Artikelns djup: | 33 mm |
| Artikelns höjd: | 155 mm |
| Artikelns identitet, GTIN: | 08711000891650 |
|---|---|
| Leverantörens artikelnummer: | 4028609 |
| Konsumentartikel: | Nej |
| Är artikeln en logistisk enhet: | Nej |
| Fakturerbar enhet, indikator | Ja |
| Beställningsbar artikel, indikator | Ja |
| Består av: | 10 st Basnivåförpackningar 08711000891643 |
| Ingår i: | 176 st Toppnivåförpackningar 08711000397183 |
| Artikelkategori: | Espresso 11 Ristretto |
|---|---|
| Produktnamn: | Espresso 11 Ristretto |
| Varumärke: | L´OR |
| Leverantörens artikelnummer | 4028609 |
|---|
| Dokumentets giltighetstidpunkt: | 2018-08-20 |
|---|
| Tillgänglighetstidpunkt: | 2018-08-06 |
|---|---|
| Första leveranstidpunkt: | 2018-09-24 |
| Produktklass, kod: | 10008180 |
|---|
| Förekomst av streckkodad information: | Artikeln är märkt med maskinellt läsbar information |
|---|---|
| Typ av maskinellt läsbar märkning: | GTIN |
| Databärartyp: | ITF 14 |
| Förpacknings-/kollityp: | Låda |
|---|---|
| Villkor för förpackningsmaterial, kod: | Återvinningsavgift betald |
| Förpackningsvikt: | 94 gram |
| Artikelns bruttovikt: | 864 gram |
|---|---|
| Variabelmåttsvara: | Nej |
| Artikelns bredd: | 89 mm |
|---|---|
| Artikelns djup: | 349 mm |
| Artikelns höjd: | 160 mm |
| Artikelns identitet, GTIN: | 08711000397183 |
|---|---|
| Konsumentartikel: | Nej |
| Är artikeln en logistisk enhet: | Ja |
| Fakturerbar enhet, indikator | Nej |
| Beställningsbar artikel, indikator | Nej |
| Består av: | 176 st Mellannivåförpackningar 08711000891650 |
| Artikelkategori: | Espresso 11 Ristretto |
|---|---|
| Varumärke: | L´OR |
| Dokumentets giltighetstidpunkt: | 2018-08-20 |
|---|
| Tillgänglighetstidpunkt: | 2018-08-06 |
|---|---|
| Första leveranstidpunkt: | 2018-09-24 |
| Produktklass, kod: | 10008180 |
|---|
| Förekomst av streckkodad information: | Artikeln är märkt med maskinellt läsbar information |
|---|---|
| Typ av maskinellt läsbar märkning: | GTIN |
| Databärartyp: | EAN 13 |
| Är förpackningen returnerbar: | Ja |
|---|
| Förpacknings-/kollityp: | Pall (PX) |
|---|---|
| Villkor för förpackningsmaterial, kod: | Återvinningsavgift betald |
| Plattformstyp kod: | Pall 800 X 1200 mm |
| Antal enheter: | 1 |
| Pantkod: | CHEP-helpall |
| Artikelns bruttovikt: | 177064 gram |
|---|---|
| Variabelmåttsvara: | Nej |
| Artikelns bredd: | 800 mm |
|---|---|
| Artikelns djup: | 1200 mm |
| Artikelns höjd: | 1129 mm |
| Staplingsbarhet | 2 toppförpackningar i höjd |
|---|
| Antal per lav: | 16 st |
|---|---|
| Antal ingående lav: | 11 st |