
Gevalia Dark Instant är för dig som snabbt och enkelt vill ha en kopp kaffe gjord på det bästa som kaffevärlden har att erbjuda. Gevalia Dark Instant är ett mörkrostat kaffe med fyllig och intensiv arom.
103411754436 / Kolonial/Speceri -- Kaffe, rostat -- Snabbkaffe -- Mörkrost
| Total hållbarhet (dagar): | 365 |
|---|
| Artikelns identitet, GTIN: | 08711000538166 |
|---|---|
| Målmarknadsområde: | Sverige |
| Konsumentartikel: | Ja |
| Är artikeln en logistisk enhet: | Nej |
| Fakturerbar enhet, indikator | Nej |
| Beställningsbar artikel, indikator | Nej |
| Ingår i: | 6 st Mellannivåförpackningar 08711000538173 |
| Artikelkategori: | Dark Refill |
|---|---|
| Produktnamn: | Ebony Instant |
| Varumärke: | GEVALIA |
| Förpackningsstorlek: | 200 G |
| Refererad artikel GTIN: | 07622400622588 |
|---|---|
| Typ av referenskod: | Ersatt artikel |
| Kontaktnamn: | JACOBS DOUWE EGBERTS S.E. AB |
|---|---|
| Kontaktadress: | 0200-88 37 21 |
| Typ av kontakt: | Konsumentkontakt |
| Marknadsbudskap: | Gevalia Dark Instant är för dig som snabbt och enkelt vill ha en kopp kaffe gjord på det bästa som kaffevärlden har att erbjuda. Gevalia Dark Instant är ett mörkrostat kaffe med fyllig och intensiv arom. |
|---|
| Dokumentets giltighetstidpunkt: | 2016-10-03 |
|---|
| Tillgänglighetstidpunkt: | 2017-01-30 |
|---|
| Produktklass, kod: | 10000115 |
|---|
| Total hållbarhet (dagar): | 365 |
|---|
| Format för datummärkning, kod: | dd mm yyyy |
|---|
| Förekomst av streckkodad information: | Artikeln är märkt med maskinellt läsbar information |
|---|---|
| Databärartyp: | EAN 13 |
| Skattesats | 12% |
|---|---|
| Skattetyp: | Mervärdesskatt |
| Har artikeln batchnummer: | Nej |
|---|---|
| Är förpackningen returnerbar: | Ja |
| Förpacknings-/kollityp: | Påse med plan botten |
|---|---|
| Villkor för förpackningsmaterial, kod: | Återvinningsavgift betald |
| Förpackningsfunktion: | Pinpack |
| Artikelns bruttovikt: | 210 gram |
|---|---|
| Jämförmängd färdigvara: | 200 gram |
| Jämförmängd kod: | Per kilogram |
| Variabelmåttsvara: | Nej |
| Nettoinnehåll värde: | 200 gram |
|---|
| Artikelns bredd: | 160 mm |
|---|---|
| Artikelns djup: | 65 mm |
| Artikelns höjd: | 220 mm |
| Artikelns identitet, GTIN: | 08711000538173 |
|---|---|
| Leverantörens artikelnummer: | 4032744 |
| Konsumentartikel: | Nej |
| Är artikeln en logistisk enhet: | Nej |
| Fakturerbar enhet, indikator | Ja |
| Beställningsbar artikel, indikator | Ja |
| Består av: | 6 st Basnivåförpackningar 08711000538166 |
| Ingår i: | 56 st Toppnivåförpackningar 08711000538180 |
| Artikelkategori: | Dark Refill |
|---|---|
| Varumärke: | GEVALIA |
| Leverantörens artikelnummer | 4032744 |
|---|
| Refererad artikel GTIN: | 07622200839797 |
|---|---|
| Typ av referenskod: | Ersatt artikel |
| Dokumentets giltighetstidpunkt: | 2016-10-03 |
|---|
| Tillgänglighetstidpunkt: | 2017-01-30 |
|---|
| Produktklass, kod: | 10000115 |
|---|
| Förekomst av streckkodad information: | Artikeln är märkt med maskinellt läsbar information |
|---|---|
| Databärartyp: | EAN 13 |
| Förpacknings-/kollityp: | Låda |
|---|---|
| Villkor för förpackningsmaterial, kod: | Återvinningsavgift betald |
| Förpackningsvikt: | 174 gram |
| Artikelns bruttovikt: | 1440 gram |
|---|---|
| Variabelmåttsvara: | Nej |
| Artikelns bredd: | 169 mm |
|---|---|
| Artikelns djup: | 397 mm |
| Artikelns höjd: | 240 mm |
| Artikelns identitet, GTIN: | 08711000538180 |
|---|---|
| Konsumentartikel: | Nej |
| Är artikeln en logistisk enhet: | Ja |
| Fakturerbar enhet, indikator | Nej |
| Beställningsbar artikel, indikator | Nej |
| Består av: | 56 st Mellannivåförpackningar 08711000538173 |
| Artikelkategori: | Dark Refill |
|---|---|
| Varumärke: | GEVALIA |
| Dokumentets giltighetstidpunkt: | 2016-10-03 |
|---|
| Tillgänglighetstidpunkt: | 2017-01-30 |
|---|
| Produktklass, kod: | 10000115 |
|---|
| Förekomst av streckkodad information: | Artikeln är märkt med maskinellt läsbar information |
|---|---|
| Databärartyp: | GS1 128 |
| Är förpackningen returnerbar: | Ja |
|---|
| Förpacknings-/kollityp: | Pall (PX) |
|---|---|
| Villkor för förpackningsmaterial, kod: | Återvinningsavgift betald |
| Plattformstyp kod: | Pall 800 X 1200 mm |
| Antal enheter: | 1 |
| Pantkod: | CHEP-helpall |
| Artikelns bruttovikt: | 106000 gram |
|---|---|
| Variabelmåttsvara: | Nej |
| Artikelns bredd: | 800 mm |
|---|---|
| Artikelns djup: | 1200 mm |
| Artikelns höjd: | 1110 mm |
| Staplingsbarhet | 2 toppförpackningar i höjd |
|---|
| Antal per lav: | 14 st |
|---|---|
| Antal ingående lav: | 4 st |