
Gevalia Ebony är ett kaffe med lite finare malning, mörkare rostning och en härlig Gevalia karaktär. De utvalda bönorna från Östafrika, Central- och Sydamerika ger detta kaffe en fyllig och intensiv arom med en stor eftersmak.
103411714424 / Kolonial/Speceri -- Kaffe, rostat -- Kaffe, bryggmalet -- Mörkrost
| Typ av märkning: | UTZ |
|---|
| Total hållbarhet (dagar): | 360 |
|---|
| Artikelns identitet, GTIN: | 08711000537695 |
|---|---|
| Målmarknadsområde: | Sverige |
| Konsumentartikel: | Ja |
| Är artikeln en logistisk enhet: | Nej |
| Fakturerbar enhet, indikator | Nej |
| Beställningsbar artikel, indikator | Nej |
| Ingår i: | 12 st Mellannivåförpackningar 08711000537701 |
| Artikelkategori: | Ebony |
|---|---|
| Produktnamn: | Ebony |
| Varumärke: | GEVALIA |
| Förpackningsstorlek: | 425 g |
| Refererad artikel GTIN: | 07622300342807 |
|---|---|
| Typ av referenskod: | Ersatt artikel |
| Kontaktnamn: | JACOBS DOUWE EGBERTS S.E. AB |
|---|---|
| Kontaktadress: | 0200-88 37 21 |
| Typ av kontakt: | Konsumentkontakt |
| Marknadsbudskap: | Gevalia Ebony är ett kaffe med lite finare malning, mörkare rostning och en härlig Gevalia karaktär. De utvalda bönorna från Östafrika, Central- och Sydamerika ger detta kaffe en fyllig och intensiv arom med en stor eftersmak. |
|---|
| Dokumentets giltighetstidpunkt: | 2021-03-30 |
|---|
| Tillgänglighetstidpunkt: | 2017-01-30 |
|---|
| Produktklass, kod: | 10000111 |
|---|
| Total hållbarhet (dagar): | 360 |
|---|
| Format för datummärkning, kod: | dd.mm.yyyy |
|---|
| Förekomst av streckkodad information: | Artikeln är märkt med maskinellt läsbar information |
|---|---|
| Databärartyp: | EAN 13 |
| Skattesats | 12% |
|---|---|
| Skattetyp: | Mervärdesskatt |
| Förpacknings-/kollityp: | Omslag |
|---|---|
| Villkor för förpackningsmaterial, kod: | Återvinningsavgift betald |
| Förpackningsfunktion: | Vakuumpackad |
| Artikelns bruttovikt: | 437 gram |
|---|---|
| Jämförmängd färdigvara: | 425 gram |
| Jämförmängd kod: | Per kilogram |
| Variabelmåttsvara: | Nej |
| Nettoinnehåll värde: | 425 gram |
|---|
| Artikelns bredd: | 92 mm |
|---|---|
| Artikelns djup: | 53 mm |
| Artikelns höjd: | 164 mm |
| Artikelns identitet, GTIN: | 08711000537701 |
|---|---|
| Leverantörens artikelnummer: | 4061008 |
| Konsumentartikel: | Nej |
| Är artikeln en logistisk enhet: | Nej |
| Fakturerbar enhet, indikator | Ja |
| Beställningsbar artikel, indikator | Ja |
| Består av: | 12 st Basnivåförpackningar 08711000537695 |
| Ingår i: | 60 st Toppnivåförpackningar 08711000537718 |
| Artikelkategori: | Ebony |
|---|---|
| Produktnamn: | Ebony |
| Varumärke: | GEVALIA |
| Leverantörens artikelnummer | 4061008 |
|---|
| Refererad artikel GTIN: | 07622300342791 |
|---|---|
| Typ av referenskod: | Ersatt artikel |
| Dokumentets giltighetstidpunkt: | 2021-03-30 |
|---|
| Tillgänglighetstidpunkt: | 2017-01-30 |
|---|
| Produktklass, kod: | 10000111 |
|---|
| Förekomst av streckkodad information: | Artikeln är märkt med maskinellt läsbar information |
|---|---|
| Typ av maskinellt läsbar märkning: | Bäst-före-datum |
| Databärartyp: | GS1 128 |
| Förpacknings-/kollityp: | Krympfilm |
|---|---|
| Villkor för förpackningsmaterial, kod: | Återvinningsavgift betald |
| Förpacknings-/kollityp: | Bricka |
| Villkor för förpackningsmaterial, kod: | Återvinningsavgift betald |
| Artikelns bruttovikt: | 5309 gram |
|---|---|
| Variabelmåttsvara: | Nej |
| Nettoinnehåll värde: | 5100 gram |
|---|
| Artikelns bredd: | 200 mm |
|---|---|
| Artikelns djup: | 341 mm |
| Artikelns höjd: | 167 mm |
| Artikelns identitet, GTIN: | 08711000537718 |
|---|---|
| Konsumentartikel: | Nej |
| Är artikeln en logistisk enhet: | Ja |
| Fakturerbar enhet, indikator | Nej |
| Beställningsbar artikel, indikator | Nej |
| Består av: | 60 st Mellannivåförpackningar 08711000537701 |
| Artikelkategori: | Ebony |
|---|---|
| Varumärke: | GEVALIA |
| Dokumentets giltighetstidpunkt: | 2021-03-31 |
|---|
| Tillgänglighetstidpunkt: | 2017-01-30 |
|---|
| Produktklass, kod: | 10000111 |
|---|
| Förekomst av streckkodad information: | Artikeln är märkt med maskinellt läsbar information |
|---|---|
| Typ av maskinellt läsbar märkning: | Bäst-före-datum |
| Databärartyp: | GS1 128 |
| Är förpackningen returnerbar: | Ja |
|---|
| Förpacknings-/kollityp: | Pall (PX) |
|---|---|
| Villkor för förpackningsmaterial, kod: | Återvinningsavgift betald |
| Plattformstyp kod: | Pall 800 X 1200 mm |
| Antal enheter: | 1 |
| Pantkod: | CHEP-helpall |
| Artikelns bruttovikt: | 344000 gram |
|---|---|
| Variabelmåttsvara: | Nej |
| Artikelns bredd: | 800 mm |
|---|---|
| Artikelns djup: | 1200 mm |
| Artikelns höjd: | 980 mm |
| Staplingsbarhet | 2 toppförpackningar i höjd |
|---|
| Antal per lav: | 12 st |
|---|---|
| Antal ingående lav: | 5 st |