
Gevalia Aromatico är ett lätt mörkrostat kaffe med en härlig arom och behagligt blommiga inslag. De lätt mörkrostade bönorna från Central- och Sydamerika ger kaffet en elegant och aromatisk smak, med tydligt fyllig karaktär och perfekt balanserad syrlighet. Smaken förhöjs av en viss sötma, med fina toner av honung och choklad.
103411714426 / Kolonial/Speceri -- Kaffe, rostat -- Kaffe, bryggmalet -- Mellanmörk
| Typ av märkning: | UTZ |
|---|
| Total hållbarhet (dagar): | 365 |
|---|
| Artikelns identitet, GTIN: | 08711000537572 |
|---|---|
| Målmarknadsområde: | Sverige |
| Konsumentartikel: | Ja |
| Är artikeln en logistisk enhet: | Nej |
| Fakturerbar enhet, indikator | Nej |
| Beställningsbar artikel, indikator | Nej |
| Ingår i: | 12 st Mellannivåförpackningar 08711000537589 |
| Artikelkategori: | Aromatico |
|---|---|
| Produktnamn: | Aromatico |
| Varumärke: | GEVALIA |
| Förpackningsstorlek: | 425 g |
| Refererad artikel GTIN: | 07622210291479 |
|---|---|
| Typ av referenskod: | Ersatt artikel |
| Kontaktnamn: | JACOBS DOUWE EGBERTS S.E. AB |
|---|---|
| Kontaktadress: | 0200-88 37 21 |
| Typ av kontakt: | Konsumentkontakt |
| Marknadsbudskap: | Gevalia Aromatico är ett lätt mörkrostat kaffe med en härlig arom och behagligt blommiga inslag. De lätt mörkrostade bönorna från Central- och Sydamerika ger kaffet en elegant och aromatisk smak, med tydligt fyllig karaktär och perfekt balanserad syrlighet. Smaken förhöjs av en viss sötma, med fina toner av honung och choklad. |
|---|
| Dokumentets giltighetstidpunkt: | 2021-03-30 |
|---|
| Tillgänglighetstidpunkt: | 2017-01-30 |
|---|
| Produktklass, kod: | 10000111 |
|---|
| Total hållbarhet (dagar): | 365 |
|---|
| Format för datummärkning, kod: | dd mm yyyy |
|---|
| Förekomst av streckkodad information: | Artikeln är märkt med maskinellt läsbar information |
|---|---|
| Databärartyp: | EAN 13 |
| Skattesats | 12% |
|---|---|
| Skattetyp: | Mervärdesskatt |
| Förpacknings-/kollityp: | Omslag |
|---|---|
| Villkor för förpackningsmaterial, kod: | Återvinningsavgift betald |
| Förpackningsfunktion: | Vakuumpackad |
| Artikelns bruttovikt: | 437 gram |
|---|---|
| Jämförmängd färdigvara: | 425 gram |
| Jämförmängd kod: | Per kilogram |
| Variabelmåttsvara: | Nej |
| Nettoinnehåll värde: | 425 gram |
|---|
| Artikelns bredd: | 92 mm |
|---|---|
| Artikelns djup: | 53 mm |
| Artikelns höjd: | 164 mm |
| Artikelns identitet, GTIN: | 08711000537589 |
|---|---|
| Leverantörens artikelnummer: | 4061005 |
| Konsumentartikel: | Nej |
| Är artikeln en logistisk enhet: | Nej |
| Fakturerbar enhet, indikator | Ja |
| Beställningsbar artikel, indikator | Ja |
| Består av: | 12 st Basnivåförpackningar 08711000537572 |
| Ingår i: | 60 st Toppnivåförpackningar 08711000537626 |
| Artikelkategori: | Aromatico |
|---|---|
| Produktnamn: | Aromatico |
| Varumärke: | GEVALIA |
| Leverantörens artikelnummer | 4061005 |
|---|
| Refererad artikel GTIN: | 07622210291462 |
|---|---|
| Typ av referenskod: | Ersatt artikel |
| Dokumentets giltighetstidpunkt: | 2021-03-30 |
|---|
| Tillgänglighetstidpunkt: | 2017-01-30 |
|---|
| Produktklass, kod: | 10000111 |
|---|
| Förekomst av streckkodad information: | Artikeln är märkt med maskinellt läsbar information |
|---|---|
| Typ av maskinellt läsbar märkning: | Bäst-före-datum |
| Databärartyp: | GS1 128 |
| Förpacknings-/kollityp: | Bricka |
|---|---|
| Villkor för förpackningsmaterial, kod: | Återvinningsavgift betald |
| Förpacknings-/kollityp: | Krympfilm |
| Villkor för förpackningsmaterial, kod: | Återvinningsavgift betald |
| Artikelns bruttovikt: | 5309 gram |
|---|---|
| Variabelmåttsvara: | Nej |
| Nettoinnehåll värde: | 5100 gram |
|---|
| Artikelns bredd: | 200 mm |
|---|---|
| Artikelns djup: | 341 mm |
| Artikelns höjd: | 167 mm |
| Artikelns identitet, GTIN: | 08711000537626 |
|---|---|
| Konsumentartikel: | Nej |
| Är artikeln en logistisk enhet: | Ja |
| Fakturerbar enhet, indikator | Nej |
| Beställningsbar artikel, indikator | Nej |
| Består av: | 60 st Mellannivåförpackningar 08711000537589 |
| Artikelkategori: | Aromatico |
|---|---|
| Varumärke: | GEVALIA |
| Dokumentets giltighetstidpunkt: | 2021-03-31 |
|---|
| Tillgänglighetstidpunkt: | 2017-01-30 |
|---|
| Produktklass, kod: | 10000111 |
|---|
| Förekomst av streckkodad information: | Artikeln är märkt med maskinellt läsbar information |
|---|---|
| Databärartyp: | GS1 128 |
| Är förpackningen returnerbar: | Ja |
|---|
| Förpacknings-/kollityp: | Pall (PX) |
|---|---|
| Villkor för förpackningsmaterial, kod: | Återvinningsavgift betald |
| Plattformstyp kod: | Pall 800 X 1200 mm |
| Antal enheter: | 1 |
| Pantkod: | CHEP-helpall |
| Artikelns bruttovikt: | 344000 gram |
|---|---|
| Variabelmåttsvara: | Nej |
| Artikelns bredd: | 800 mm |
|---|---|
| Artikelns djup: | 1200 mm |
| Artikelns höjd: | 980 mm |
| Staplingsbarhet | 2 toppförpackningar i höjd |
|---|
| Antal per lav: | 12 st |
|---|---|
| Antal ingående lav: | 5 st |