PROFESSIONAL ORIGINAL MELLAN/MASKIN
Prof Mell/Mask
Artikelnr
4060999 (Mellan)
Förpackningsstorl.
500 gram
Uppgiftslämnare
Jacobs Douwe Egberts S.E. AB
Dabas produktklassificering
103411744419 / Kolonial/Speceri -- Kaffe, rostat -- Kaffe, maskinbrygg -- Mellanrost
Förvaring
| Total hållbarhet (dagar): | 365 |
|---|
Artikelidentitet
| Artikelns identitet, GTIN: | 08711000536339 |
|---|
| Målmarknadsområde: | Sverige |
|---|
| Konsumentartikel: | Ja |
|---|
| Är artikeln en logistisk enhet: | Nej |
|---|
| Fakturerbar enhet, indikator | Nej |
|---|
| Beställningsbar artikel, indikator | Nej |
|---|
| Ingår i: | 12 st Mellannivåförpackningar 08711000536346
|
|---|
Beskrivning
| Artikelkategori: | PROFESSIONAL ORIGINAL MELLAN/MASKIN |
|---|
| Produktnamn: | Prof Mell/Mask |
|---|
| Varumärke: | GEVALIA |
|---|
| Förpackningsstorlek: | 500 gram |
|---|
Referens till annan artikel
| Refererad artikel GTIN: | 07622300678586 |
|---|
| Typ av referenskod: | Ersatt artikel |
|---|
Artikelinformationsdatum
| Dokumentets giltighetstidpunkt: | 2021-03-30 |
|---|
Leverans och köp:
| Tillgänglighetstidpunkt: | 2017-01-29 |
|---|
| Första leveranstidpunkt: | 2017-01-30 |
|---|
GPC PRODUKTKLASSIFICERING
| Produktklass, kod: | 10008178 |
|---|
INGREDIENSFÖRTECKNING
| Ingrediensförteckning: | 100% Arabica |
|---|
Livslängd
| Total hållbarhet (dagar): | 365 |
|---|
DATUMMÄRKNING
| Format för datummärkning, kod: | dd mm yyyy |
|---|
SKATT
| Skattesats | 12% |
|---|
| Skattetyp: | Mervärdesskatt |
|---|
Förpackning/Plattformstyp:
| Förpacknings-/kollityp: | Omslag |
|---|
| Villkor för förpackningsmaterial, kod: | Återvinningsavgift betald |
|---|
| Förpackningsfunktion: | Vakuumpackad |
|---|
VIKT
| Artikelns bruttovikt: | 512 gram |
|---|
| Jämförmängd färdigvara: | 500 gram |
|---|
| Jämförmängd kod: | Per kilogram |
|---|
| Variabelmåttsvara: | Nej |
|---|
Nettoinnehåll
| Nettoinnehåll värde: | 500 gram |
|---|
Mått
| Artikelns bredd: | 92 mm |
|---|
| Artikelns djup: | 53 mm |
|---|
| Artikelns höjd: | 203 mm |
|---|
Artikelidentitet
| Artikelns identitet, GTIN: | 08711000536346 |
|---|
| Leverantörens artikelnummer: | 4060999 |
|---|
| Konsumentartikel: | Nej |
|---|
| Är artikeln en logistisk enhet: | Nej |
|---|
| Fakturerbar enhet, indikator | Ja |
|---|
| Beställningsbar artikel, indikator | Ja |
|---|
| Består av: | 12 st Basnivåförpackningar 08711000536339
|
|---|
Beskrivning
| Artikelkategori: | PROFESSIONAL ORIGINAL MELLAN/MASKIN |
|---|
| Produktnamn: | Prof Mell/Mask |
|---|
| Varumärke: | GEVALIA |
|---|
Kompletterande artikelidentitet
| Leverantörens artikelnummer | 4060999 |
|---|
Referens till annan artikel
| Refererad artikel GTIN: | 07622300679224 |
|---|
| Typ av referenskod: | Ersatt artikel |
|---|
Artikelinformationsdatum
| Dokumentets giltighetstidpunkt: | 2021-03-30 |
|---|
Leverans och köp:
| Tillgänglighetstidpunkt: | 2017-01-29 |
|---|
| Första leveranstidpunkt: | 2017-01-30 |
|---|
GPC PRODUKTKLASSIFICERING
| Produktklass, kod: | 10008178 |
|---|
Förpackning/Plattformstyp:
| Förpacknings-/kollityp: | Bricka |
|---|
| Villkor för förpackningsmaterial, kod: | Återvinningsavgift betald |
|---|
| Förpacknings-/kollityp: | Krympfilm |
|---|
| Villkor för förpackningsmaterial, kod: | Återvinningsavgift betald |
|---|
VIKT
| Artikelns bruttovikt: | 6144 gram |
|---|
| Variabelmåttsvara: | Nej |
|---|
Mått
| Artikelns bredd: | 200 mm |
|---|
| Artikelns djup: | 341 mm |
|---|
| Artikelns höjd: | 206 mm |
|---|
Observera att innehåll och näringsvärden kan förändras. Läs alltid på förpackningen för aktuell information.