Gevalia Mörkrost
Gevalia Mörkrost
Artikelnr
4031544 (Mellan)
Uppgiftslämnare
Jacobs Douwe Egberts S.E. AB
Marknadsbudskap
Tassimo Gevalia Dark Mörkrost är ett mörkrostat kaffe med fyllig arom och intensiv eftersmak. Intensitet: 6/7. Varje dryck ger 170 ml kaffe.
Dabas produktklassificering
103411714424 / Kolonial/Speceri -- Kaffe, rostat -- Kaffe, bryggmalet -- Mörkrost
Förvaring
| Total hållbarhet (dagar): | 426 |
|---|
Artikelidentitet
| Artikelns identitet, GTIN: | 08711000501429 |
|---|
| Målmarknadsområde: | Sverige |
|---|
| Artikelavisering: | FINAL |
|---|
| Konsumentartikel: | Ja |
|---|
| Är artikeln en logistisk enhet: | Nej |
|---|
| Fakturerbar enhet, indikator | Nej |
|---|
| Beställningsbar artikel, indikator | Nej |
|---|
| Ingår i: | 5 st Mellannivåförpackningar 08711000501436
|
|---|
Beskrivning
| Artikelkategori: | Gevalia Mörkrost |
|---|
| Produktnamn: | Gevalia Mörkrost |
|---|
| Varumärke: | TASSIMO |
|---|
| Undervarumärke: | Gevalia |
|---|
| Förpackningsstorlek: | 16 st |
|---|
Referens till annan artikel
| Refererad artikel GTIN: | 07622300455590 |
|---|
| Typ av referenskod: | Ersatt artikel |
|---|
Kontakt
| Kontaktnamn: | JACOBS DOUWE EGBERTS S.E. AB |
|---|
| Kontaktadress: | 0200-88 37 21 |
|---|
| Typ av kontakt: | Konsumentkontakt |
|---|
Marknadsbudskap
| Marknadsbudskap: | Tassimo Gevalia Dark Mörkrost är ett mörkrostat kaffe med fyllig arom och intensiv eftersmak. Intensitet: 6/7. Varje dryck ger 170 ml kaffe. |
|---|
Artikelinformationsdatum
| Dokumentets giltighetstidpunkt: | 2016-04-15 |
|---|
Leverans och köp:
| Tillgänglighetstidpunkt: | 2016-08-08 |
|---|
GPC PRODUKTKLASSIFICERING
| Produktklass, kod: | 10000111 |
|---|
Livslängd
| Total hållbarhet (dagar): | 426 |
|---|
DATUMMÄRKNING
| Format för datummärkning, kod: | dd mm yyyy |
|---|
| Typ av datum på förpackningen: | Märkt med bäst-före-datum |
|---|
Datamärkning
| Förekomst av streckkodad information: | Artikeln är märkt med maskinellt läsbar information |
|---|
| Databärartyp: | EAN 13 |
|---|
SKATT
| Skattesats | 12% |
|---|
| Skattetyp: | Mervärdesskatt |
|---|
Förpackning/Plattformstyp:
| Förpacknings-/kollityp: | Påse |
|---|
| Villkor för förpackningsmaterial, kod: | Återvinningsavgift betald |
|---|
| Förpackningsfunktion: | Skyddande atmosfär |
|---|
VIKT
| Artikelns bruttovikt: | 265 gram |
|---|
| Jämförmängd färdigvara: | 16 Styck |
|---|
| Jämförmängd kod: | Per styck |
|---|
| Variabelmåttsvara: | Nej |
|---|
Nettoinnehåll
| Nettoinnehåll värde: | 16 Styck |
|---|
Mått
| Artikelns bredd: | 145 mm |
|---|
| Artikelns djup: | 75 mm |
|---|
| Artikelns höjd: | 178 mm |
|---|
Artikelidentitet
| Artikelns identitet, GTIN: | 08711000501436 |
|---|
| Artikelavisering: | FINAL |
|---|
| Leverantörens artikelnummer: | 4031544 |
|---|
| Konsumentartikel: | Nej |
|---|
| Är artikeln en logistisk enhet: | Nej |
|---|
| Fakturerbar enhet, indikator | Ja |
|---|
| Beställningsbar artikel, indikator | Ja |
|---|
| Består av: | 5 st Basnivåförpackningar 08711000501429
|
|---|
| Ingår i: | 90 st Toppnivåförpackningar 08711000501443
|
|---|
Beskrivning
| Artikelkategori: | Gevalia Mörkrost |
|---|
| Varumärke: | TASSIMO |
|---|
| Undervarumärke: | Gevalia |
|---|
Kompletterande artikelidentitet
| Leverantörens artikelnummer | 4031544 |
|---|
Referens till annan artikel
| Refererad artikel GTIN: | 07622210018328 |
|---|
| Typ av referenskod: | Ersatt artikel |
|---|
Artikelinformationsdatum
| Dokumentets giltighetstidpunkt: | 2016-04-15 |
|---|
Leverans och köp:
| Tillgänglighetstidpunkt: | 2016-08-08 |
|---|
GPC PRODUKTKLASSIFICERING
| Produktklass, kod: | 10000111 |
|---|
Datamärkning
| Förekomst av streckkodad information: | Artikeln är märkt med maskinellt läsbar information |
|---|
| Typ av maskinellt läsbar märkning: | Batchnummer |
|---|
| Databärartyp: | GS1 128 |
|---|
| Förekomst av streckkodad information: | Artikeln är märkt med maskinellt läsbar information |
|---|
| Databärartyp: | EAN 13 |
|---|
Förpackning/Plattformstyp:
| Förpacknings-/kollityp: | Låda |
|---|
| Villkor för förpackningsmaterial, kod: | Återvinningsavgift betald |
|---|
| Förpackningsvikt: | 200 gram |
|---|
VIKT
| Artikelns bruttovikt: | 1525 gram |
|---|
| Variabelmåttsvara: | Nej |
|---|
Mått
| Artikelns bredd: | 155 mm |
|---|
| Artikelns djup: | 395 mm |
|---|
| Artikelns höjd: | 171 mm |
|---|
Artikelidentitet
| Artikelns identitet, GTIN: | 08711000501443 |
|---|
| Artikelavisering: | FINAL |
|---|
| Konsumentartikel: | Nej |
|---|
| Är artikeln en logistisk enhet: | Ja |
|---|
| Fakturerbar enhet, indikator | Nej |
|---|
| Beställningsbar artikel, indikator | Nej |
|---|
| Består av: | 90 st Mellannivåförpackningar 08711000501436
|
|---|
Beskrivning
| Artikelkategori: | Gevalia Mörkrost |
|---|
| Varumärke: | TASSIMO |
|---|
| Undervarumärke: | Gevalia |
|---|
Artikelinformationsdatum
| Dokumentets giltighetstidpunkt: | 2016-04-15 |
|---|
Leverans och köp:
| Tillgänglighetstidpunkt: | 2016-08-08 |
|---|
GPC PRODUKTKLASSIFICERING
| Produktklass, kod: | 10000111 |
|---|
Datamärkning
| Förekomst av streckkodad information: | Artikeln är märkt med maskinellt läsbar information |
|---|
| Databärartyp: | GS1 128 |
|---|
MÄRKNING FÖRPACKNING
| Är förpackningen returnerbar: | Ja |
|---|
Förpackning/Plattformstyp:
| Förpacknings-/kollityp: | Pall (PX) |
|---|
| Villkor för förpackningsmaterial, kod: | Återvinningsavgift betald |
|---|
| Plattformstyp kod: | Pall 800 X 1200 mm |
|---|
| Antal enheter: | 1 |
|---|
| Pantkod: | CHEP-helpall |
|---|
VIKT
| Artikelns bruttovikt: | 163000 gram |
|---|
| Variabelmåttsvara: | Nej |
|---|
Mått
| Artikelns bredd: | 800 mm |
|---|
| Artikelns djup: | 1200 mm |
|---|
| Artikelns höjd: | 1176 mm |
|---|
Staplingsbarhet
| Staplingsbarhet | 2 toppförpackningar i höjd |
|---|
PACKMÖNSTER
| Antal per lav: | 15 st |
|---|
| Antal ingående lav: | 6 st |
|---|
Observera att innehåll och näringsvärden kan förändras. Läs alltid på förpackningen för aktuell information.