
205712664975 / Djupfryst -- Potatisprodukter -- Potatis, friterad -- Pommes frites
| Temperatur (°C): |
|
|---|---|
| Total hållbarhet (dagar): | 730 |
| Användningsinstruktioner: | Använd ej vara efter bäst föredatums utgång. |
Tillverkningsland i betydelsen det land i vilket produkten genomgick den sista väsentliga bearbetningen (motsvarande lagstiftningens definition för ursprungsland).
Geografiskt område som produkten kommer ifrån i fritext.
| Artikelns identitet, GTIN: | 08710679019525 |
|---|---|
| Målmarknadsområde: | Sverige |
| Konsumentartikel: | Ja |
| Är artikeln en logistisk enhet: | Nej |
| Fakturerbar enhet, indikator | Nej |
| Beställningsbar artikel, indikator | Nej |
| Är artikeln ett engångsköp: | Nej |
| Ingår i: | 5 st Mellannivåförpackningar 08710679019532 |
| Artikelkategori: | Sweet Potato |
|---|---|
| Artikelbeskrivning: | Sweet Potato |
| Produktnamn: | Sweet Potato |
| Varumärke: | FARM FRITES FROSEN |
| Reglerat produktnamn: | Sweet Potato |
| Förpackningsstorlek: | 2000g |
| Dokumentets giltighetstidpunkt: | 2025-05-28 |
|---|
| Tillgänglighetstidpunkt: | 2025-05-28 |
|---|---|
| Första leveranstidpunkt: | 2025-05-29 |
| Är artikeln en säsongsvara: | Nej |
|---|
| Produktklass, kod: | 10000270 |
|---|
| Tillverkningsland: | Belgien |
|---|
| Importklassificeringstyp: | CUSTOMS_TARIFF_NUMBER |
|---|---|
| Importklassificering: | 2004101000 |
| Användningsinstruktioner | Använd ej vara efter bäst föredatums utgång. |
|---|
| Högsta förvaringstemperatur: | -18 °C |
|---|---|
| Lägsta förvaringstemperatur: | -20 °C |
| Total hållbarhet (dagar): | 730 |
|---|
| Format för datummärkning, kod: | ddmmyy |
|---|---|
| Typ av datum på förpackningen: | Märkt med sista förbrukningsdag/utgångsdatum |
| Förekomst av streckkodad information: | Artikeln är ibland märkt med maskinellt läsbar information. |
|---|---|
| Typ av maskinellt läsbar märkning: | GTIN |
| Databärartyp: | EAN 13 |
| Skattesats | 12% |
|---|---|
| Skattetyp: | Mervärdesskatt |
| Förpacknings-/kollityp: | Påse |
|---|---|
| Villkor för förpackningsmaterial, kod: | Återvinningsavgift betald |
| Förpackningsfunktion: | Manipuleringssäker |
| Artikelns bruttovikt: | 2018 gram |
|---|---|
| Jämförmängd färdigvara: | 2500 gram |
| Jämförmängd kod: | Per kilogram |
| Variabelmåttsvara: | Nej |
| Nettoinnehåll värde: | 2000 gram |
|---|
| Artikelns bredd: | 365 mm |
|---|---|
| Artikelns djup: | 490 mm |
| Artikelns höjd: | 50 mm |
| Artikelns identitet, GTIN: | 08710679019532 |
|---|---|
| Leverantörens artikelnummer: | 486.001 |
| Konsumentartikel: | Nej |
| Är artikeln en logistisk enhet: | Ja |
| Fakturerbar enhet, indikator | Ja |
| Beställningsbar artikel, indikator | Ja |
| Består av: | 5 st Basnivåförpackningar 08710679019525 |
| Artikelkategori: | Sweet Potato |
|---|---|
| Produktnamn: | Sweet Potato |
| Varumärke: | FARM FRITES FROSEN |
| Reglerat produktnamn: | Sweet Potato |
| Förpackningsstorlek: | 2000g |
| Leverantörens artikelnummer | 486.001 |
|---|
| Dokumentets giltighetstidpunkt: | 2025-05-28 |
|---|
| Tillgänglighetstidpunkt: | 2025-05-28 |
|---|
| Produktklass, kod: | 10000270 |
|---|
| Högsta förvaringstemperatur: | -18 °C |
|---|---|
| Lägsta förvaringstemperatur: | -20 °C |
| Förekomst av streckkodad information: | Artikeln är märkt med maskinellt läsbar information |
|---|---|
| Typ av maskinellt läsbar märkning: | GTIN |
| Databärartyp: | EAN 13 |
| Förpacknings-/kollityp: | Låda |
|---|---|
| Villkor för förpackningsmaterial, kod: | Återvinningsavgift betald |
| Förpackningsvikt: | 365 gram |
| Förpackningsfunktion: | Manipuleringssäker |
| Artikelns bruttovikt: | 10090 gram |
|---|---|
| Variabelmåttsvara: | Nej |
| Artikelns bredd: | 288 mm |
|---|---|
| Artikelns djup: | 388 mm |
| Artikelns höjd: | 219 mm |
| Staplingsbarhet | 1 mellanförpackningar i höjd |
|---|