Vatten Socker 9,8& Chili Salt Modifierad stärkelse, surhetsreglerande medel : E260 Vitlök Förtjockningsmedel: E415, E412 Lök Konserveringsmedel E202
En söt och stark sås som passar perfekt till fisk- och fågelrätter.
102111214341 / Kolonial/Speceri -- Dressingar/Kryddsåser/Soja -- Kryddsåser -- Sweet & sour sauce
| Temperatur (°C): |
|
|---|---|
| Total hållbarhet (dagar): | 540 |
Tillverkningsland i betydelsen det land i vilket produkten genomgick den sista väsentliga bearbetningen (motsvarande lagstiftningens definition för ursprungsland).
Geografiskt område som produkten kommer ifrån i fritext.
| Tillagningsstatus: | Ej tillagad |
|---|---|
| Basmängd: | Per 100 ml |
| Energi: | 765 kJ |
| Energi: | 180 kcal |
| Fett: | 0,3 g |
| - Varav mättat fett: | 0,1 g |
| - Varav fleromättat fett: | 0,1 g |
| Kolhydrat: | 42,4 g |
| - Varav sockerarter: | 40,2 g |
| Protein: | < 0,5 g |
| Salt: | 3,1 g |
| Fiber: | 1,1 g |
| Artikelns identitet, GTIN: | 08710518730079 |
|---|---|
| Målmarknadsområde: | Sverige |
| Artikelavisering: | FINAL |
| Leverantörens artikelnummer: | 654962 |
| Konsumentartikel: | Nej |
| Är artikeln en logistisk enhet: | Ja |
| Fakturerbar enhet, indikator | Ja |
| Beställningsbar artikel, indikator | Ja |
| Artikelkategori: | Sweet Chilisås |
|---|---|
| Produktnamn: | Sweet Chilisås |
| Varumärke: | Exofun |
| Förpackningsstorlek: | 700 ml |
| Leverantörens artikelnummer | 654962 |
|---|
| Sökbegrepp E-handel | Sweet Chilisås |
|---|
| Marknadsbudskap: | En söt och stark sås som passar perfekt till fisk- och fågelrätter. |
|---|
| Dokumentets giltighetstidpunkt: | 2009-10-22 |
|---|
| Tillgänglighetstidpunkt: | 2009-10-22 |
|---|---|
| Första leveranstidpunkt: | 2024-02-26 |
| Artikel lanseringstidpunkt: | 2024-02-27 |
| Produktklass, kod: | 10000280 |
|---|
| Ingrediensförteckning: | Vatten Socker 9,8& Chili Salt Modifierad stärkelse, surhetsreglerande medel : E260 Vitlök Förtjockningsmedel: E415, E412 Lök Konserveringsmedel E202 |
|---|
| Tillverkningsland: | Nederländerna |
|---|
| Tullklassificeringstyp, kod: | INTRASTAT |
|---|---|
| Tullklassificering, kod: | 21039090 |
| Högsta förvaringstemperatur: | 23 °C |
|---|---|
| Lägsta förvaringstemperatur: | 12 °C |
| Total hållbarhet (dagar): | 540 |
|---|
| Databärartyp: | EAN 13 |
|---|
| Tull, avgift eller skattesats | 12% |
|---|---|
| Tull, avgift eller skattetyp, kod: | Mervärdesskatt |
| Förpacknings-/kollityp: | Flaska |
|---|---|
| Villkor för förpackningsmaterial, kod: | Återvinningsavgift betald |
| Förpackningsvikt: | 37 gram |
| Förpackningsmaterial: |
|
| Artikelns bruttovikt: | 863 gram |
|---|---|
| Jämförmängd färdigvara: | 700 milliliter |
| Jämförmängd kod: | Per liter |
| Variabelmåttsvara: | Nej |
| Nettoinnehåll värde: | 826 gram |
|---|---|
| Nettoinnehåll värde: | 700 milliliter |
| Artikelns bredd: | 70 mm |
|---|---|
| Artikelns djup: | 70 mm |
| Artikelns höjd: | 260 mm |
| Staplingsbarhet | 4 basförpackningar i höjd |
|---|