

100710446482 / Kolonial/Speceri -- Pastaprodukter/Pastarätter -- Övrig pasta -- Övrig pasta
| Total hållbarhet (dagar): | 960 |
|---|
Tillverkningsland i betydelsen det land i vilket produkten genomgick den sista väsentliga bearbetningen (motsvarande lagstiftningens definition för ursprungsland).
Geografiskt område som produkten kommer ifrån i fritext.
| Artikelns identitet, GTIN: | 08076809586870 |
|---|---|
| Målmarknadsområde: | Sverige |
| Konsumentartikel: | Ja |
| Är artikeln en logistisk enhet: | Nej |
| Fakturerbar enhet, indikator | Nej |
| Beställningsbar artikel, indikator | Nej |
| Ingår i: | 6 st Mellannivåförpackningar 08076809103848 |
| Artikelkategori: | Pasta |
|---|---|
| Produktnamn: | Paccheri Al Bronzo |
| Varumärke: | Barilla |
| Förpackningsstorlek: | 1000g |
| Kontaktnamn: | Barilla Sverige AB |
|---|---|
| Kontaktadress: | Dalagatan 100, 113 43 Stockholm, Sverige |
| Typ av kontakt: | Licensinnehavare |
| Målmarknad för kontakt: | Sverige |
| Kontaktnamn: | Konsumentkontakt |
|---|---|
| Typ av kontakt: | Konsumentkontakt |
| Telefon: | 020758081 |
| Dokumentets giltighetstidpunkt: | 2025-12-01 |
|---|
| Tillgänglighetstidpunkt: | 2026-03-02 |
|---|
| Produktklass, kod: | 10000242 |
|---|
| Tillverkningsland: | Italien |
|---|
| Total hållbarhet (dagar): | 960 |
|---|
| Format för datummärkning, kod: | ddmmyyyy |
|---|---|
| Typ av datum på förpackningen: | Märkt med bäst-före-datum |
| Databärartyp: | EAN 13 |
|---|
| Skattesats | 12% |
|---|---|
| Skattetyp: | Mervärdesskatt |
| Förpacknings-/kollityp: | Påse |
|---|---|
| Villkor för förpackningsmaterial, kod: | Återvinningsavgift betald |
| Artikelns bruttovikt: | 1001 gram |
|---|---|
| Jämförmängd färdigvara: | 1000 gram |
| Jämförmängd kod: | Per kilogram |
| Variabelmåttsvara: | Nej |
| Artikelns nettovikt: | 1000 gram |
| Nettoinnehåll värde: | 1000 gram |
|---|
| Artikelns bredd: | 400 mm |
|---|---|
| Artikelns djup: | 65 mm |
| Artikelns höjd: | 250 mm |
| Artikelns identitet, GTIN: | 08076809103848 |
|---|---|
| Leverantörens artikelnummer: | 024862 |
| Konsumentartikel: | Nej |
| Är artikeln en logistisk enhet: | Nej |
| Fakturerbar enhet, indikator | Ja |
| Beställningsbar artikel, indikator | Ja |
| Består av: | 6 st Basnivåförpackningar 08076809586870 |
| Ingår i: | 24 st Toppnivåförpackningar 08076809105057 |
| Artikelkategori: | Pasta |
|---|---|
| Produktnamn: | Paccheri Al Bronzo |
| Varumärke: | Barilla |
| Leverantörens artikelnummer | 024862 |
|---|
| Dokumentets giltighetstidpunkt: | 2025-12-01 |
|---|
| Tillgänglighetstidpunkt: | 2026-03-02 |
|---|
| Produktklass, kod: | 10000242 |
|---|
| Förekomst av streckkodad information: | Artikeln är märkt med maskinellt läsbar information |
|---|---|
| Typ av maskinellt läsbar märkning: | GTIN |
| Databärartyp: | GS1 128 |
| Förpacknings-/kollityp: | Låda |
|---|---|
| Villkor för förpackningsmaterial, kod: | Återvinningsavgift betald |
| Förpackningsvikt: | 474 gram |
| Artikelns bruttovikt: | 6480 gram |
|---|---|
| Variabelmåttsvara: | Nej |
| Artikelns bredd: | 400 mm |
|---|---|
| Artikelns djup: | 400 mm |
| Artikelns höjd: | 261 mm |
| Artikelns identitet, GTIN: | 08076809105057 |
|---|---|
| Konsumentartikel: | Nej |
| Är artikeln en logistisk enhet: | Ja |
| Fakturerbar enhet, indikator | Nej |
| Beställningsbar artikel, indikator | Nej |
| Består av: | 24 st Mellannivåförpackningar 08076809103848 |
| Artikelkategori: | Pasta |
|---|---|
| Varumärke: | Barilla |
| Dokumentets giltighetstidpunkt: | 2025-12-01 |
|---|
| Tillgänglighetstidpunkt: | 2026-03-02 |
|---|
| Produktklass, kod: | 10000242 |
|---|
| Förekomst av streckkodad information: | Artikeln är märkt med maskinellt läsbar information |
|---|---|
| Typ av maskinellt läsbar märkning: | GTIN |
| Databärartyp: | GS1 128 |
| Förpacknings-/kollityp: | Pall (PX) |
|---|---|
| Villkor för förpackningsmaterial, kod: | Återvinningsavgift betald |
| Plattformstyp kod: | Pall 800 X 1200 mm |
| Förpackningsvikt: | 25000 gram |
| Artikelns bruttovikt: | 180520 gram |
|---|---|
| Variabelmåttsvara: | Nej |
| Artikelns bredd: | 800 mm |
|---|---|
| Artikelns djup: | 1200 mm |
| Artikelns höjd: | 1194 mm |
| Staplingsbarhet | 2 toppförpackningar i höjd |
|---|
| Antal per lav: | 6 st |
|---|---|
| Antal ingående lav: | 4 st |