
100710436382 / Kolonial/Speceri -- Pastaprodukter/Pastarätter -- Pasta, lång -- Spaghetti, fiber
| Total hållbarhet (dagar): | 450 |
|---|
Tillverkningsland i betydelsen det land i vilket produkten genomgick den sista väsentliga bearbetningen (motsvarande lagstiftningens definition för ursprungsland).
| Sojabönor | Kan innehålla Kan innehållaProdukten innehåller inte avsiktligt det angivna allergenet, men på grund av att produktionsmedlen delas med andra produkter, eller av andra skäl, kan produkten innehålla allergenet. |
|---|---|
| Senap | Kan innehålla Kan innehållaProdukten innehåller inte avsiktligt det angivna allergenet, men på grund av att produktionsmedlen delas med andra produkter, eller av andra skäl, kan produkten innehålla allergenet. |
Observera Den som lagar/serverar mat till en allergiker måste alltid noga läs igenom ingrediensförteckningen på förpackningen där eventuella allergener ska framgå.
| Artikelns identitet, GTIN: | 08076809531382 |
|---|---|
| Målmarknadsområde: | Sverige |
| Leverantörens artikelnummer: | 002192 |
| Konsumentartikel: | Ja |
| Är artikeln en logistisk enhet: | Nej |
| Fakturerbar enhet, indikator | Nej |
| Beställningsbar artikel, indikator | Nej |
| Ingår i: | 12 st Mellannivåförpackningar 08076809003735 |
| Artikelkategori: | Spaghetti Fullkorn |
|---|---|
| Produktnamn: | Spaghetti Fullkorn |
| Varumärke: | Barilla |
| Förpackningsstorlek: | 1000g |
| Leverantörens artikelnummer | 002192 |
|---|
| Dokumentets giltighetstidpunkt: | 2014-12-03 |
|---|
| Tillgänglighetstidpunkt: | 2014-12-03 |
|---|
| Produktklass, kod: | 10000242 |
|---|
| Tillverkningsland: | Italien |
|---|
| Total hållbarhet (dagar): | 450 |
|---|
| Format för datummärkning, kod: | DD-MM-ÅÅ |
|---|---|
| Typ av datum på förpackningen: | Märkt med bäst-före-datum |
| Databärartyp: | EAN 13 |
|---|
| Skattesats | 12% |
|---|---|
| Skattetyp: | Mervärdesskatt |
| Förpacknings-/kollityp: | Omslag |
|---|---|
| Villkor för förpackningsmaterial, kod: | Återvinningsavgift betald |
| Förpackningsvikt: | 10 gram |
| Artikelns bruttovikt: | 1010 gram |
|---|---|
| Jämförmängd färdigvara: | 1000 gram |
| Jämförmängd kod: | Per kilogram |
| Variabelmåttsvara: | Nej |
| Nettoinnehåll värde: | 1000 gram |
|---|
| Artikelns bredd: | 330 mm |
|---|---|
| Artikelns djup: | 100 mm |
| Artikelns höjd: | 35 mm |
| Artikelns identitet, GTIN: | 08076809003735 |
|---|---|
| Konsumentartikel: | Nej |
| Är artikeln en logistisk enhet: | Nej |
| Fakturerbar enhet, indikator | Ja |
| Beställningsbar artikel, indikator | Ja |
| Består av: | 12 st Basnivåförpackningar 08076809531382 |
| Ingår i: | 48 st Toppnivåförpackningar 47300400122588 |
| Artikelkategori: | Spaghetti Fullkorn 12X1000G |
|---|---|
| Produktnamn: | Spaghetti Fullkorn |
| Varumärke: | Barilla |
| Dokumentets giltighetstidpunkt: | 2014-12-03 |
|---|
| Tillgänglighetstidpunkt: | 2014-12-03 |
|---|
| Produktklass, kod: | 10000242 |
|---|
| Databärartyp: | ITF 14 |
|---|
| Förpacknings-/kollityp: | Låda |
|---|---|
| Förpackningsvikt: | 234 gram |
| Artikelns bruttovikt: | 12354 gram |
|---|---|
| Variabelmåttsvara: | Nej |
| Artikelns bredd: | 196 mm |
|---|---|
| Artikelns djup: | 300 mm |
| Artikelns höjd: | 285 mm |
| Artikelns identitet, GTIN: | 47300400122588 |
|---|---|
| Konsumentartikel: | Nej |
| Är artikeln en logistisk enhet: | Ja |
| Fakturerbar enhet, indikator | Nej |
| Beställningsbar artikel, indikator | Nej |
| Består av: | 48 st Mellannivåförpackningar 08076809003735 |
| Artikelkategori: | Spaghetti Fullkorn |
|---|---|
| Varumärke: | Barilla |
| Dokumentets giltighetstidpunkt: | 2014-12-03 |
|---|
| Tillgänglighetstidpunkt: | 2014-12-03 |
|---|
| Produktklass, kod: | 10000242 |
|---|
| Databärartyp: | ITF 14 |
|---|
| Förpacknings-/kollityp: | Pall (PX) |
|---|---|
| Plattformstyp kod: | Pall 800 X 1200 mm |
| Artikelns bruttovikt: | 617992 gram |
|---|---|
| Variabelmåttsvara: | Nej |
| Artikelns bredd: | 800 mm |
|---|---|
| Artikelns djup: | 1200 mm |
| Artikelns höjd: | 1005 mm |
| Staplingsbarhet | 2 toppförpackningar i höjd |
|---|
| Antal per lav: | 16 st |
|---|---|
| Antal ingående lav: | 3 st |