
101810996222 / Kolonial/Speceri -- Såser, huvudrätts- -- Såser, färdiga -- Tomatsås
| Total hållbarhet (dagar): | 450 |
|---|
Tillverkningsland i betydelsen det land i vilket produkten genomgick den sista väsentliga bearbetningen (motsvarande lagstiftningens definition för ursprungsland).
| Artikelns identitet, GTIN: | 08076809523547 |
|---|---|
| Målmarknadsområde: | Sverige |
| Leverantörens artikelnummer: | 012331 |
| Konsumentartikel: | Ja |
| Är artikeln en logistisk enhet: | Nej |
| Fakturerbar enhet, indikator | Nej |
| Beställningsbar artikel, indikator | Nej |
| Ingår i: | 12 st Mellannivåförpackningar 08076809035118 |
| Artikelkategori: | Pesto Rosso |
|---|---|
| Produktnamn: | Pesto Rosso |
| Varumärke: | Barilla |
| Förpackningsstorlek: | 200g |
| Leverantörens artikelnummer | 012331 |
|---|
| Dokumentets giltighetstidpunkt: | 2014-11-24 |
|---|
| Tillgänglighetstidpunkt: | 2014-11-24 |
|---|
| Produktklass, kod: | 10000057 |
|---|
| Tillverkningsland: | Italien |
|---|
| Total hållbarhet (dagar): | 450 |
|---|
| Format för datummärkning, kod: | dd-mm-åå |
|---|---|
| Typ av datum på förpackningen: | Märkt med bäst-före-datum |
| Databärartyp: | ITF 14 |
|---|
| Skattesats | 12% |
|---|---|
| Skattetyp: | Mervärdesskatt |
| Förpacknings-/kollityp: | Burk -ej metall |
|---|---|
| Villkor för förpackningsmaterial, kod: | Återvinningsavgift betald |
| Förpackningsvikt: | 154 gram |
| Artikelns bruttovikt: | 354 gram |
|---|---|
| Jämförmängd färdigvara: | 200 gram |
| Jämförmängd kod: | Per kilogram |
| Variabelmåttsvara: | Nej |
| Nettoinnehåll värde: | 200 gram |
|---|
| Artikelns bredd: | 60 mm |
|---|---|
| Artikelns djup: | 60 mm |
| Artikelns höjd: | 116 mm |
| Artikelns identitet, GTIN: | 08076809035118 |
|---|---|
| Konsumentartikel: | Nej |
| Är artikeln en logistisk enhet: | Nej |
| Fakturerbar enhet, indikator | Ja |
| Beställningsbar artikel, indikator | Ja |
| Består av: | 12 st Basnivåförpackningar 08076809523547 |
| Ingår i: | 95 st Toppnivåförpackningar 47300400130064 |
| Artikelkategori: | Pesto Rosso 12x200g |
|---|---|
| Produktnamn: | Pesto Rosso 12x200 |
| Varumärke: | Barilla |
| Dokumentets giltighetstidpunkt: | 2014-11-24 |
|---|
| Tillgänglighetstidpunkt: | 2014-11-24 |
|---|
| Produktklass, kod: | 10000057 |
|---|
| Databärartyp: | ITF 14 |
|---|
| Förpacknings-/kollityp: | Krympfilm |
|---|---|
| Förpackningsvikt: | 123 gram |
| Artikelns bruttovikt: | 4371 gram |
|---|---|
| Variabelmåttsvara: | Nej |
| Artikelns bredd: | 185 mm |
|---|---|
| Artikelns djup: | 247 mm |
| Artikelns höjd: | 117 mm |
| Artikelns identitet, GTIN: | 47300400130064 |
|---|---|
| Konsumentartikel: | Nej |
| Är artikeln en logistisk enhet: | Ja |
| Fakturerbar enhet, indikator | Nej |
| Beställningsbar artikel, indikator | Nej |
| Består av: | 95 st Mellannivåförpackningar 08076809035118 |
| Artikelkategori: | Pesto Rosso 12x200g |
|---|---|
| Varumärke: | Barilla |
| Dokumentets giltighetstidpunkt: | 2014-11-24 |
|---|
| Tillgänglighetstidpunkt: | 2014-11-24 |
|---|
| Produktklass, kod: | 10000057 |
|---|
| Databärartyp: | GS1 128 |
|---|
| Förpacknings-/kollityp: | Pall (PX) |
|---|---|
| Plattformstyp kod: | Pall 800 X 1200 mm |
| Artikelns bruttovikt: | 440245 gram |
|---|---|
| Variabelmåttsvara: | Nej |
| Artikelns bredd: | 800 mm |
|---|---|
| Artikelns djup: | 1200 mm |
| Artikelns höjd: | 735 mm |
| Staplingsbarhet | 2 toppförpackningar i höjd |
|---|
| Antal per lav: | 19 st |
|---|---|
| Antal ingående lav: | 5 st |