308014324892 / Färskvaror/Kylvaror -- Grönsaker -- Rotfrukter -- Morötter
| Temperatur (°C): |
|
|---|---|
| Total hållbarhet (dagar): | 12 |
Tillverkningsland i betydelsen det land i vilket produkten genomgick den sista väsentliga bearbetningen (motsvarande lagstiftningens definition för ursprungsland).
Råvarans ursprung i betydelsen var djur fötts, uppfötts och slaktats, var ägg värpts, var mjölk mjölkats och var frukt, grönsaker, spannmål och andra grödor odlats.
| Artikelns identitet, GTIN: | 07393727601111 |
|---|---|
| Målmarknadsområde: | Sverige |
| Artikelavisering: | FINAL |
| Leverantörens artikelnummer: | 60111-B |
| Konsumentartikel: | Ja |
| Är artikeln en logistisk enhet: | Nej |
| Fakturerbar enhet, indikator | Nej |
| Beställningsbar artikel, indikator | Nej |
| Ingår i: | 12 st Mellannivåförpackningar 27393727601108 15 st Mellannivåförpackningar 27393727601115 |
| Artikelkategori: | Minimorot |
|---|---|
| Artikelbeskrivning: | Minimorot 200g Mariannes |
| Produktnamn: | Minimorot |
| Varumärke: | SydGrönt |
| Undervarumärke: | Mariannes |
| Förpackningsstorlek: | 200g |
| Leverantörens artikelnummer | 60111-B |
|---|
| Dokumentets giltighetstidpunkt: | 2022-11-22 |
|---|
| Tillgänglighetstidpunkt: | 2022-12-01 |
|---|---|
| Första leveranstidpunkt: | 2022-12-02 |
| Artikel lanseringstidpunkt: | 2022-12-03 |
| Är artikeln en säsongsvara: | Nej |
|---|
| Produktklass, kod: | 10008237 |
|---|
| Tillverkningsland: | Sverige |
|---|
| Högsta förvaringstemperatur: | 6 °C |
|---|---|
| Lägsta förvaringstemperatur: | 2 °C |
| Total hållbarhet (dagar): | 12 |
|---|
| Format för datummärkning, kod: | ddmmyy |
|---|---|
| Typ av datum på förpackningen: | Märkt med bäst-före-datum |
| Förekomst av streckkodad information: | Artikeln är ibland märkt med maskinellt läsbar information. |
|---|---|
| Typ av maskinellt läsbar märkning: | Seriellt nummer |
| Databärartyp: | EAN 13 |
| Skattesats | 12% |
|---|---|
| Skattetyp: | Mervärdesskatt |
| Har artikeln batchnummer: | Ja |
|---|---|
| Är förpackningen returnerbar: | Nej |
| Förpacknings-/kollityp: | Påse |
|---|---|
| Villkor för förpackningsmaterial, kod: | Återvinningsavgift betald |
| Förpackningsmaterial: |
|
| Artikelns bruttovikt: | 205 gram |
|---|---|
| Jämförmängd färdigvara: | 200 gram |
| Jämförmängd kod: | Per kilogram |
| Variabelmåttsvara: | Nej |
| Nettoinnehåll värde: | 200 gram |
|---|
| Artikelns bredd: | 145 mm |
|---|---|
| Artikelns djup: | 55 mm |
| Artikelns höjd: | 170 mm |
| Artikelns identitet, GTIN: | 27393727601108 |
|---|---|
| Leverantörens artikelnummer: | 60110-M |
| Konsumentartikel: | Nej |
| Är artikeln en logistisk enhet: | Ja |
| Fakturerbar enhet, indikator | Ja |
| Beställningsbar artikel, indikator | Ja |
| Består av: | 12 st Basnivåförpackningar 07393727601111 |
| Ingår i: | 81 st Toppnivåförpackningar 37393727601105 |
| Artikelkategori: | Minimorot |
|---|---|
| Produktnamn: | Minimorot |
| Varumärke: | SydGrönt |
| Leverantörens artikelnummer | 60110-M |
|---|
| Dokumentets giltighetstidpunkt: | 2022-11-22 |
|---|
| Tillgänglighetstidpunkt: | 2022-12-01 |
|---|---|
| Första leveranstidpunkt: | 2022-12-02 |
| Artikel lanseringstidpunkt: | 2022-12-03 |
| Är artikeln en säsongsvara: | Nej |
|---|
| Produktklass, kod: | 10008237 |
|---|
| Förekomst av streckkodad information: | Artikeln är ibland märkt med maskinellt läsbar information. |
|---|---|
| Typ av maskinellt läsbar märkning: | GTIN |
| Databärartyp: | GS1 128 |
| Förpacknings-/kollityp: | Låda |
|---|---|
| Förpackningsmaterial: |
|
| Artikelns bruttovikt: | 2460 gram |
|---|---|
| Variabelmåttsvara: | Nej |
| Artikelns bredd: | 260 mm |
|---|---|
| Artikelns djup: | 385 mm |
| Artikelns höjd: | 110 mm |
| Staplingsbarhet | 9 mellanförpackningar i höjd |
|---|
| Artikelns identitet, GTIN: | 27393727601115 |
|---|---|
| Leverantörens artikelnummer: | 60111-M |
| Konsumentartikel: | Nej |
| Är artikeln en logistisk enhet: | Ja |
| Fakturerbar enhet, indikator | Ja |
| Beställningsbar artikel, indikator | Ja |
| Består av: | 15 st Basnivåförpackningar 07393727601111 |
| Ingår i: | 44 st Toppnivåförpackningar 37393727601112 |
| Artikelkategori: | Minimorot RB 200G |
|---|---|
| Produktnamn: | Minimorot RB 200G |
| Varumärke: | SydGrönt |
| Leverantörens artikelnummer | 60111-M |
|---|
| Dokumentets giltighetstidpunkt: | 2022-11-22 |
|---|
| Tillgänglighetstidpunkt: | 2022-12-01 |
|---|---|
| Första leveranstidpunkt: | 2022-12-02 |
| Artikel lanseringstidpunkt: | 2022-12-03 |
| Produktklass, kod: | 10008237 |
|---|
| Förekomst av streckkodad information: | Artikeln är ibland märkt med maskinellt läsbar information. |
|---|---|
| Typ av maskinellt läsbar märkning: | GTIN |
| Databärartyp: | GS1 128 |
| Har artikeln batchnummer: | Ja |
|---|---|
| Är förpackningen returnerbar: | Ja |
| Förpacknings-/kollityp: | Back |
|---|---|
| Förpackningsvikt: | 1208 gram |
| Antal enheter: | 1 |
| Pantkod: | SRS hellåda 50/80 röd |
| Förpackningsmaterial: |
|
| Artikelns bruttovikt: | 4283 gram |
|---|---|
| Variabelmåttsvara: | Nej |
| Artikelns bredd: | 400 mm |
|---|---|
| Artikelns djup: | 600 mm |
| Artikelns höjd: | 106 mm |
| Staplingshöjd, värde: | 93 mm |
|---|---|
| Staplingsriktning | VERTICAL |
| Staplingsbarhet | 11 mellanförpackningar i höjd |
|---|
| Artikelns identitet, GTIN: | 37393727601105 |
|---|---|
| Leverantörens artikelnummer: | 60110-T |
| Konsumentartikel: | Nej |
| Är artikeln en logistisk enhet: | Nej |
| Fakturerbar enhet, indikator | Nej |
| Beställningsbar artikel, indikator | Nej |
| Består av: | 81 st Mellannivåförpackningar 27393727601108 |
| Artikelkategori: | Minimorot |
|---|---|
| Varumärke: | SydGrönt |
| Dokumentets giltighetstidpunkt: | 2022-11-22 |
|---|
| Tillgänglighetstidpunkt: | 2022-12-01 |
|---|---|
| Första leveranstidpunkt: | 2022-12-02 |
| Artikel lanseringstidpunkt: | 2022-12-03 |
| Är artikeln en säsongsvara: | Nej |
|---|
| Produktklass, kod: | 10008237 |
|---|
| Förekomst av streckkodad information: | Artikeln är ibland märkt med maskinellt läsbar information. |
|---|---|
| Typ av maskinellt läsbar märkning: | GTIN |
| Databärartyp: | GS1 128 |
| Förpacknings-/kollityp: | Back |
|---|---|
| Förpackningsvikt: | 25000 gram |
| Förpackningsmaterial: |
|
| Artikelns bruttovikt: | 224260 gram |
|---|---|
| Variabelmåttsvara: | Nej |
| Artikelns bredd: | 800 mm |
|---|---|
| Artikelns djup: | 1200 mm |
| Artikelns höjd: | 1250 mm |
| Staplingsbarhet | 9 toppförpackningar i höjd |
|---|
| Antal per lav: | 9 st |
|---|---|
| Antal ingående lav: | 9 st |
| Artikelns identitet, GTIN: | 37393727601112 |
|---|---|
| Leverantörens artikelnummer: | 60111-T |
| Konsumentartikel: | Nej |
| Är artikeln en logistisk enhet: | Nej |
| Fakturerbar enhet, indikator | Nej |
| Beställningsbar artikel, indikator | Nej |
| Består av: | 44 st Mellannivåförpackningar 27393727601115 |
| Artikelkategori: | Minimorot RB 200G |
|---|---|
| Varumärke: | SydGrönt |
| Dokumentets giltighetstidpunkt: | 2022-11-22 |
|---|
| Tillgänglighetstidpunkt: | 2022-12-01 |
|---|---|
| Första leveranstidpunkt: | 2022-12-02 |
| Artikel lanseringstidpunkt: | 2022-12-03 |
| Produktklass, kod: | 10008237 |
|---|
| Förekomst av streckkodad information: | Artikeln är ibland märkt med maskinellt läsbar information. |
|---|---|
| Typ av maskinellt läsbar märkning: | GTIN |
| Databärartyp: | GS1 128 |
| Förpacknings-/kollityp: | Pall (PX) |
|---|---|
| Plattformstyp kod: | Pall 800 X 1200 mm |
| Förpackningsvikt: | 25000 gram |
| Plattformshöjd: | 150mm |
| Förpackningsmaterial: |
|
| Artikelns bruttovikt: | 213452 gram |
|---|---|
| Variabelmåttsvara: | Nej |
| Artikelns bredd: | 800 mm |
|---|---|
| Artikelns djup: | 1200 mm |
| Artikelns höjd: | 1316 mm |
| Staplingsbarhet | 2 toppförpackningar i höjd |
|---|
| Antal per lav: | 4 st |
|---|---|
| Antal ingående lav: | 11 st |