Mjuk kakmix caramel (Socker, VETEMJÖL, druvsocker, modifierad stärkelse (E 1422), bakpulver (E 450, E 500), rapsolja, emulgeringsmedel (E 471, E 481), salt, naturlig arom, färgämne (E 150c), stabiliseringsmedel (E 412)), vatten, rapsolja, FÄRSKOST, strösocker, cocosolja, blandning av mjölk- och vit choklad med karamell smak (socker, kakaosmör, karamellpulver (kondenserad HELMJÖLK, socker, glykos sirap, salt, surhetsreglerandemedel (E500ii)), HELMJÖLKSPULVER, vasslepulver från MJÖLK, kakaomassa, emulgeringsmedel (SOJALECITIN), naturlig arom), HELÄGGSPULVER, saltade knapriga flingor (VETEMJÖL, socker, salt, HAVREMJÖL, maltmjöl av VETE, bakpulver (E500ii), naturlig vaniljarom), sockersirap, caramelkulor små (glykossirap, socker, geleringsmedel (E414), modifierad stärkelse, vegetabiliskt fett (kokos)), antioxidationsmedel (askorbinsyra E300), aromer, emulgeringsmedel (E471 Palmfri), konserveringsmedel (E202), modifierad stärkelse, salt, stabiliseringsmedel (mikrokristallin cellulosa (E460i), natriumkarboximetylcellulosa (E466)).
En ljuvlig karamellkaka, glaserad med karamellfyllning och len färskost och toppad med knapriga kolapärlor.
205112436493 / Djupfryst -- Desserter/Mellanmål -- Övrig dessert -- Övrig dessert
| Temperatur (°C): |
|
|---|---|
| Total hållbarhet (dagar): | 365 |
| Hållbarhet efter öppning: | 5 |
Tillverkningsland i betydelsen det land i vilket produkten genomgick den sista väsentliga bearbetningen (motsvarande lagstiftningens definition för ursprungsland).
| Tillagningsstatus: | Ej tillagad |
|---|---|
| Basmängd: | Per 100 gr |
| Energi: | 1506 kJ |
| Energi: | 360 kcal |
| Fett: | 20 g |
| - Varav mättat fett: | 5,2 g |
| Kolhydrat: | 42 g |
| - Varav sockerarter: | 27 g |
| Protein: | 3,3 g |
| Salt: | 1,2 g |
| Mjölk | Innehåller InnehållerProdukten innehåller det angivna allergenet. |
|---|---|
| Vete | Innehåller InnehållerProdukten innehåller det angivna allergenet. |
| Ägg | Innehåller InnehållerProdukten innehåller det angivna allergenet. |
| Havre | Innehåller InnehållerProdukten innehåller det angivna allergenet. |
| Sojabönor | Innehåller InnehållerProdukten innehåller det angivna allergenet. |
Observera Den som lagar/serverar mat till en allergiker måste alltid noga läs igenom ingrediensförteckningen på förpackningen där eventuella allergener ska framgå.
| Artikelns identitet, GTIN: | 07393697467410 |
|---|---|
| Målmarknadsområde: | Sverige |
| Konsumentartikel: | Nej |
| Är artikeln en logistisk enhet: | Nej |
| Fakturerbar enhet, indikator | Nej |
| Beställningsbar artikel, indikator | Nej |
| Ingår i: | 4 st Mellannivåförpackningar 07393697046745 |
| Artikelkategori: | Karamellkaka |
|---|---|
| Produktnamn: | Karamellkaka |
| Varumärke: | GRAYS BAKERY AB |
| Förpackningsstorlek: | 16x100g |
| Marknadsbudskap: | En ljuvlig karamellkaka, glaserad med karamellfyllning och len färskost och toppad med knapriga kolapärlor. |
|---|
| Dokumentets giltighetstidpunkt: | 2026-02-07 |
|---|
| Tillgänglighetstidpunkt: | 2026-02-01 |
|---|
| Produktklass, kod: | 10000245 |
|---|
| Ingrediensförteckning: | Mjuk kakmix caramel (Socker, VETEMJÖL, druvsocker, modifierad stärkelse (E 1422), bakpulver (E 450, E 500), rapsolja, emulgeringsmedel (E 471, E 481), salt, naturlig arom, färgämne (E 150c), stabiliseringsmedel (E 412)), vatten, rapsolja, FÄRSKOST, strösocker, cocosolja, blandning av mjölk- och vit choklad med karamell smak (socker, kakaosmör, karamellpulver (kondenserad HELMJÖLK, socker, glykos sirap, salt, surhetsreglerandemedel (E500ii)), HELMJÖLKSPULVER, vasslepulver från MJÖLK, kakaomassa, emulgeringsmedel (SOJALECITIN), naturlig arom), HELÄGGSPULVER, saltade knapriga flingor (VETEMJÖL, socker, salt, HAVREMJÖL, maltmjöl av VETE, bakpulver (E500ii), naturlig vaniljarom), sockersirap, caramelkulor små (glykossirap, socker, geleringsmedel (E414), modifierad stärkelse, vegetabiliskt fett (kokos)), antioxidationsmedel (askorbinsyra E300), aromer, emulgeringsmedel (E471 Palmfri), konserveringsmedel (E202), modifierad stärkelse, salt, stabiliseringsmedel (mikrokristallin cellulosa (E460i), natriumkarboximetylcellulosa (E466)). |
|---|
| Tillverkningsland: | Sverige |
|---|
| Högsta förvaringstemperatur: | -18 °C |
|---|---|
| Lägsta förvaringstemperatur: | -26 °C |
| Total hållbarhet (dagar): | 365 |
|---|---|
| Hållbarhet efter öppning: | 5 |
| Databärartyp: | EAN 13 |
|---|
| Tull, avgift eller skattesats | 12% |
|---|---|
| Tull, avgift eller skattetyp, kod: | Mervärdesskatt |
| Förpacknings-/kollityp: | Låda |
|---|---|
| Förpackningsvikt: | 200 gram |
| Förpackningsmaterial: |
|
| Artikelns bruttovikt: | 1800 gram |
|---|---|
| Jämförmängd färdigvara: | 1600 gram |
| Jämförmängd kod: | Per kilogram |
| Variabelmåttsvara: | Nej |
| Artikelns nettovikt: | 1600 gram |
| Nettoinnehåll värde: | 1600 gram |
|---|
| Artikelns bredd: | 310 mm |
|---|---|
| Artikelns djup: | 310 mm |
| Artikelns höjd: | 59 mm |
| Artikelns identitet, GTIN: | 07393697046745 |
|---|---|
| Leverantörens artikelnummer: | 4674 |
| Konsumentartikel: | Nej |
| Är artikeln en logistisk enhet: | Nej |
| Fakturerbar enhet, indikator | Ja |
| Beställningsbar artikel, indikator | Ja |
| Består av: | 4 st Basnivåförpackningar 07393697467410 |
| Ingår i: | 24 st Toppnivåförpackningar 07393697467458 |
| Artikelkategori: | Karamellkaka |
|---|---|
| Produktnamn: | Karamellkaka |
| Varumärke: | GRAYS BAKERY AB |
| Förpackningsstorlek: | 64x100g |
| Leverantörens artikelnummer | 4674 |
|---|
| Marknadsbudskap: | En ljuvlig karamellkaka, glaserad med karamellfyllning och len färskost och toppad med knapriga kolapärlor. |
|---|
| Dokumentets giltighetstidpunkt: | 2026-02-07 |
|---|
| Tillgänglighetstidpunkt: | 2026-02-01 |
|---|
| Produktklass, kod: | 10000245 |
|---|
| Högsta förvaringstemperatur: | -18 °C |
|---|---|
| Lägsta förvaringstemperatur: | -26 °C |
| Hållbarhet efter öppning: | 5 |
|---|
| Databärartyp: | EAN 13 |
|---|
| Förpacknings-/kollityp: | Låda |
|---|---|
| Villkor för förpackningsmaterial, kod: | Återvinningsavgift betald |
| Artikelns bruttovikt: | 7200 gram |
|---|---|
| Jämförmängd färdigvara: | 6400 gram |
| Jämförmängd kod: | Per kilogram |
| Variabelmåttsvara: | Nej |
| Nettoinnehåll värde: | 6400 gram |
|---|
| Artikelns bredd: | 310 mm |
|---|---|
| Artikelns djup: | 310 mm |
| Artikelns höjd: | 118 mm |
| Artikelns identitet, GTIN: | 07393697467458 |
|---|---|
| Konsumentartikel: | Nej |
| Är artikeln en logistisk enhet: | Ja |
| Fakturerbar enhet, indikator | Nej |
| Beställningsbar artikel, indikator | Nej |
| Består av: | 24 st Mellannivåförpackningar 07393697046745 |
| Artikelkategori: | Karamellkaka |
|---|---|
| Varumärke: | GRAYS BAKERY AB |
| Dokumentets giltighetstidpunkt: | 2026-02-07 |
|---|
| Tillgänglighetstidpunkt: | 2026-02-01 |
|---|
| Produktklass, kod: | 10000245 |
|---|
| Hållbarhet efter öppning: | 365 |
|---|
| Databärartyp: | EAN 13 |
|---|
| Förpacknings-/kollityp: | Låda |
|---|---|
| Förpackningsvikt: | 400 gram |
| Förpackningsmaterial: |
|
| Artikelns bruttovikt: | 192800 gram |
|---|---|
| Variabelmåttsvara: | Nej |
| Artikelns bredd: | 800 mm |
|---|---|
| Artikelns djup: | 1200 mm |
| Artikelns höjd: | 1100 mm |
| Staplingsbarhet | 4 toppförpackningar i höjd |
|---|
| Antal per lav: | 6 st |
|---|---|
| Antal ingående lav: | 4 st |