Choklad (Kakaomassa, socker, kakaosmör, emulgeringsmedel (E322, E476), naturlig vaniljarom.), SMÖR, ÄGG, socker, GRÄDDE, bagerivetemjöl (VETEMJÖL, VETEGLUTEN, maltmjöl av KORN, mjölbehandlingsmedel (askorbinsyra, amylas, xylanas), FÄRSKOST, vanillinsocker (socker, klumpförebyggande medel (potatisstärkelse)), florsocker (socker, potatisstärkelse), Bakpulver: (E450, E500, majsstärkelse), modifierad potatisstärkelse, modifierad stärkelse, mjölksyrakultur, citronsyra, arom (vanillin), emulgeringsmedel (E471, E475), konserveringsmedel (E202), surhetsreglerande medel (E330).
En riktigt fin och god belgisk chokladtårta toppad med sötsyrlig creme fraiche-glasyr.
205112436493 / Djupfryst -- Desserter/Mellanmål -- Övrig dessert -- Övrig dessert
| Temperatur (°C): |
|
|---|---|
| Total hållbarhet (dagar): | 365 |
| Hållbarhet efter öppning: | 5 |
Tillverkningsland i betydelsen det land i vilket produkten genomgick den sista väsentliga bearbetningen (motsvarande lagstiftningens definition för ursprungsland).
| Tillagningsstatus: | Tillagad |
|---|---|
| Basmängd: | Per 100 gr |
| Energi: | 1765 kJ |
| Energi: | 422 kcal |
| Fett: | 31 g |
| - Varav mättat fett: | 17 g |
| Kolhydrat: | 30 g |
| - Varav sockerarter: | 23 g |
| Protein: | 5,5 g |
| Salt: | 0,37 g |
| Vete | Innehåller InnehållerProdukten innehåller det angivna allergenet. |
|---|---|
| Mjölk | Innehåller InnehållerProdukten innehåller det angivna allergenet. |
| Ägg | Innehåller InnehållerProdukten innehåller det angivna allergenet. |
| Korn | Innehåller InnehållerProdukten innehåller det angivna allergenet. |
Observera Den som lagar/serverar mat till en allergiker måste alltid noga läs igenom ingrediensförteckningen på förpackningen där eventuella allergener ska framgå.
| Artikelns identitet, GTIN: | 07393697195016 |
|---|---|
| Målmarknadsområde: | Sverige |
| Konsumentartikel: | Nej |
| Är artikeln en logistisk enhet: | Nej |
| Fakturerbar enhet, indikator | Nej |
| Beställningsbar artikel, indikator | Nej |
| Ingår i: | 2 st Mellannivåförpackningar 07393697019503 |
| Artikelkategori: | Belgisk Chokladtårta Creme Fraiche |
|---|---|
| Produktnamn: | Belgisk Chokladtårta Creme Fraiche |
| Varumärke: | GRAYS BAKERY AB |
| Förpackningsstorlek: | 1x1500g |
| Marknadsbudskap: | En riktigt fin och god belgisk chokladtårta toppad med sötsyrlig creme fraiche-glasyr. |
|---|
| Dokumentets giltighetstidpunkt: | 2026-02-07 |
|---|
| Tillgänglighetstidpunkt: | 2026-02-02 |
|---|---|
| Första leveranstidpunkt: | 2026-02-03 |
| Produktklass, kod: | 10000245 |
|---|
| Ingrediensförteckning: | Choklad (Kakaomassa, socker, kakaosmör, emulgeringsmedel (E322, E476), naturlig vaniljarom.), SMÖR, ÄGG, socker, GRÄDDE, bagerivetemjöl (VETEMJÖL, VETEGLUTEN, maltmjöl av KORN, mjölbehandlingsmedel (askorbinsyra, amylas, xylanas), FÄRSKOST, vanillinsocker (socker, klumpförebyggande medel (potatisstärkelse)), florsocker (socker, potatisstärkelse), Bakpulver: (E450, E500, majsstärkelse), modifierad potatisstärkelse, modifierad stärkelse, mjölksyrakultur, citronsyra, arom (vanillin), emulgeringsmedel (E471, E475), konserveringsmedel (E202), surhetsreglerande medel (E330). |
|---|
| Tillverkningsland: | Sverige |
|---|
| Högsta förvaringstemperatur: | -18 °C |
|---|---|
| Lägsta förvaringstemperatur: | -26 °C |
| Total hållbarhet (dagar): | 365 |
|---|---|
| Hållbarhet efter öppning: | 5 |
| Databärartyp: | EAN 13 |
|---|
| Tull, avgift eller skattesats | 12% |
|---|---|
| Tull, avgift eller skattetyp, kod: | Mervärdesskatt |
| Förpacknings-/kollityp: | Låda |
|---|---|
| Förpackningsvikt: | 200 gram |
| Förpackningsmaterial: |
|
| Artikelns bruttovikt: | 1900 gram |
|---|---|
| Jämförmängd färdigvara: | 1500 gram |
| Jämförmängd kod: | Per kilogram |
| Variabelmåttsvara: | Nej |
| Nettoinnehåll värde: | 1500 gram |
|---|
| Artikelns bredd: | 310 mm |
|---|---|
| Artikelns djup: | 310 mm |
| Artikelns höjd: | 59 mm |
| Artikelns identitet, GTIN: | 07393697019503 |
|---|---|
| Leverantörens artikelnummer: | 1950 |
| Konsumentartikel: | Nej |
| Är artikeln en logistisk enhet: | Nej |
| Fakturerbar enhet, indikator | Ja |
| Beställningsbar artikel, indikator | Ja |
| Består av: | 2 st Basnivåförpackningar 07393697195016 |
| Ingår i: | 48 st Toppnivåförpackningar 07393697195054 |
| Artikelkategori: | Belgisk Chokladtårta Creme Fraiche |
|---|---|
| Produktnamn: | Belgisk Chokladtårta Creme Fraiche |
| Varumärke: | GRAYS BAKERY AB |
| Förpackningsstorlek: | 2x1500g |
| Leverantörens artikelnummer | 1950 |
|---|
| Marknadsbudskap: | En riktigt fin och god belgisk chokladtårta toppad med sötsyrlig creme fraiche-glasyr. |
|---|
| Dokumentets giltighetstidpunkt: | 2026-02-07 |
|---|
| Tillgänglighetstidpunkt: | 2026-02-02 |
|---|---|
| Första leveranstidpunkt: | 2026-02-03 |
| Produktklass, kod: | 10000245 |
|---|
| Högsta förvaringstemperatur: | -18 °C |
|---|---|
| Lägsta förvaringstemperatur: | -26 °C |
| Hållbarhet efter öppning: | 5 |
|---|
| Databärartyp: | EAN 13 |
|---|
| Förpacknings-/kollityp: | Låda |
|---|---|
| Villkor för förpackningsmaterial, kod: | Återvinningsavgift betald |
| Artikelns bruttovikt: | 3800 gram |
|---|---|
| Jämförmängd färdigvara: | 3400 gram |
| Jämförmängd kod: | Per kilogram |
| Variabelmåttsvara: | Nej |
| Nettoinnehåll värde: | 3400 gram |
|---|
| Artikelns bredd: | 310 mm |
|---|---|
| Artikelns djup: | 310 mm |
| Artikelns höjd: | 118 mm |
| Artikelns identitet, GTIN: | 07393697195054 |
|---|---|
| Konsumentartikel: | Nej |
| Är artikeln en logistisk enhet: | Ja |
| Fakturerbar enhet, indikator | Nej |
| Beställningsbar artikel, indikator | Nej |
| Består av: | 48 st Mellannivåförpackningar 07393697019503 |
| Artikelkategori: | Belgisk Chokladtårta Creme Fraiche |
|---|---|
| Varumärke: | GRAYS BAKERY AB |
| Dokumentets giltighetstidpunkt: | 2026-02-07 |
|---|
| Tillgänglighetstidpunkt: | 2026-02-02 |
|---|---|
| Första leveranstidpunkt: | 2026-02-03 |
| Produktklass, kod: | 10000245 |
|---|
| Högsta förvaringstemperatur: | -18 °C |
|---|---|
| Lägsta förvaringstemperatur: | -26 °C |
| Databärartyp: | EAN 13 |
|---|
| Förpacknings-/kollityp: | Låda |
|---|---|
| Förpackningsvikt: | 400 gram |
| Förpackningsmaterial: |
|
| Artikelns bruttovikt: | 202400 gram |
|---|---|
| Variabelmåttsvara: | Nej |
| Artikelns bredd: | 800 mm |
|---|---|
| Artikelns djup: | 1200 mm |
| Artikelns höjd: | 1100 mm |
| Staplingsbarhet | 6 toppförpackningar i höjd |
|---|
| Antal per lav: | 8 st |
|---|---|
| Antal ingående lav: | 6 st |