
Ättiksprit. Syrahalt 10%
104212074546 / Kolonial/Speceri -- Vinäger/Ättika/Matlagningsvin -- Ättika -- Ättiksprit 10%
| Tillagningssätt: | Späda |
|---|---|
| Anvisningar: | Späd till inläggningar (6%): 3L ättiksprit och 2L vatten. Späd till matlagning (2%): 1L ättiksprit och 4L vatten. |
| Temperatur (°C): |
|
|---|---|
| Total hållbarhet (dagar): | 720 |
Tillverkningsland i betydelsen det land i vilket produkten genomgick den sista väsentliga bearbetningen (motsvarande lagstiftningens definition för ursprungsland).
| Artikelns identitet, GTIN: | 07392022700413 |
|---|---|
| Målmarknadsområde: | Sverige |
| Leverantörens artikelnummer: | 50515 |
| Konsumentartikel: | Ja |
| Är artikeln en logistisk enhet: | Nej |
| Fakturerbar enhet, indikator | Ja |
| Beställningsbar artikel, indikator | Ja |
| Ingår i: | 63 st Toppnivåförpackningar 17392022700410 |
| Artikelkategori: | Ättiksprit |
|---|---|
| Produktnamn: | Ättiksprit |
| Varumärke: | PEDROS |
| Förpackningsstorlek: | 10l |
| Leverantörens artikelnummer | 50515 |
|---|
| Dokumentets giltighetstidpunkt: | 2008-11-21 |
|---|
| Tillgänglighetstidpunkt: | 2008-11-21 |
|---|
| Produktklass, kod: | 10000051 |
|---|
| Ingrediensförteckning: | Ättiksprit. Syrahalt 10% |
|---|
| Tillverkningsland: | Sverige |
|---|
| Högsta förvaringstemperatur: | 30 °C |
|---|---|
| Lägsta förvaringstemperatur: | -5 °C |
| Total hållbarhet (dagar): | 720 |
|---|
| Databärartyp: | EAN 13 |
|---|
| Skattesats | 12% |
|---|---|
| Skattetyp: | Mervärdesskatt |
| Förpacknings-/kollityp: | Flaska |
|---|---|
| Villkor för förpackningsmaterial, kod: | Återvinningsavgift betald |
| Förpackningsvikt: | 450 gram |
| Förpackningsmaterial: |
|
| Artikelns bruttovikt: | 10450 gram |
|---|---|
| Jämförmängd färdigvara: | 10000 milliliter |
| Jämförmängd kod: | Per liter |
| Variabelmåttsvara: | Nej |
| Nettoinnehåll värde: | 10000 gram |
|---|---|
| Nettoinnehåll värde: | 10000 milliliter |
| Artikelns bredd: | 190 mm |
|---|---|
| Artikelns djup: | 230 mm |
| Artikelns höjd: | 322 mm |
| Artikelns identitet, GTIN: | 17392022700410 |
|---|---|
| Konsumentartikel: | Nej |
| Är artikeln en logistisk enhet: | Ja |
| Fakturerbar enhet, indikator | Nej |
| Beställningsbar artikel, indikator | Nej |
| Består av: | 63 st Basnivåförpackningar 07392022700413 |
| Artikelkategori: | Ättiksprit |
|---|---|
| Varumärke: | PEDROS |
| Dokumentets giltighetstidpunkt: | 2008-11-21 |
|---|
| Tillgänglighetstidpunkt: | 2008-11-21 |
|---|
| Produktklass, kod: | 10000051 |
|---|
| Databärartyp: | ITF 14 |
|---|
| Är förpackningen returnerbar: | Ja |
|---|
| Förpacknings-/kollityp: | Pall (PX) |
|---|---|
| Villkor för förpackningsmaterial, kod: | Återvinningsavgift betald |
| Plattformstyp kod: | Pall 800 X 1200 mm |
| Pantkod: | EUR- helpall |
| Förpackningsmaterial: |
|
| Artikelns bruttovikt: | 683350 gram |
|---|---|
| Variabelmåttsvara: | Nej |
| Artikelns bredd: | 800 mm |
|---|---|
| Artikelns djup: | 1200 mm |
| Artikelns höjd: | 1110 mm |
| Staplingsbarhet | 1 toppförpackningar i höjd |
|---|
| Antal per lav: | 21 st |
|---|---|
| Antal ingående lav: | 3 st |