
VETEMJÖL, vatten, socker, SMÖR, vegetabiliskt fett och olja (palm, raps, kokos), jäst, salt, modifierad potatisstärkelse, emulgeringsmedel (veg E471, E472e), kardemumma, SKUMMJÖLKSPULVER, VETEGLUTEN, GRÄDDPULVER, förtjockningsmedel(E401), enzymer, naturlig arom (vanilj), arom, mjölbehandlingsmedel (E300), färgämne (E160a). Produkten innehåller 12% kolafyllning. Kan innehålla spår av ägg, mandel.
205612576134 / Djupfryst -- Kaffebröd/Degämne/Smördeg -- Degämne kaffebröd -- Övrigt kaffebröd
| Temperatur (°C): |
|
|---|---|
| Total hållbarhet (dagar): | 365 |
Tillverkningsland i betydelsen det land i vilket produkten genomgick den sista väsentliga bearbetningen (motsvarande lagstiftningens definition för ursprungsland).
Geografiskt område som produkten kommer ifrån i fritext.
| Tillagningsstatus: | Ej tillagad |
|---|---|
| Basmängd: | Per 100 gr |
| Energi: | 1275 kJ |
| Energi: | 303 kcal |
| Protein: | 6,9 g |
| Kolhydrat: | 46 g |
| - Varav sockerarter: | 12 g |
| Fiber: | 2,5 g |
| Fett: | 9,6 g |
| - Varav mättat fett: | 4,6 g |
| Salt: | 0,4 g |
| Spannmål som innehåller gluten | Innehåller InnehållerProdukten innehåller det angivna allergenet. |
|---|---|
| Mjölk | Innehåller InnehållerProdukten innehåller det angivna allergenet. |
| Ägg | Kan innehålla Kan innehållaProdukten innehåller inte avsiktligt det angivna allergenet, men på grund av att produktionsmedlen delas med andra produkter, eller av andra skäl, kan produkten innehålla allergenet. |
| Nötter | Kan innehålla Kan innehållaProdukten innehåller inte avsiktligt det angivna allergenet, men på grund av att produktionsmedlen delas med andra produkter, eller av andra skäl, kan produkten innehålla allergenet. |
Observera Den som lagar/serverar mat till en allergiker måste alltid noga läs igenom ingrediensförteckningen på förpackningen där eventuella allergener ska framgå.
| Artikelns identitet, GTIN: | 07391288320502 |
|---|---|
| Målmarknadsområde: | Sverige |
| Konsumentartikel: | Ja |
| Är artikeln en logistisk enhet: | Nej |
| Fakturerbar enhet, indikator | Nej |
| Beställningsbar artikel, indikator | Nej |
| Ingår i: | 160 st Mellannivåförpackningar 17391288320509 |
| Artikelkategori: | Kolasnäcka |
|---|---|
| Produktnamn: | Kolasnäcka |
| Varumärke: | Bonjour |
| Förpackningsstorlek: | 65 g |
| Dokumentets giltighetstidpunkt: | 2025-08-12 |
|---|
| Tillgänglighetstidpunkt: | 2019-11-05 |
|---|
| Produktklass, kod: | 10000163 |
|---|
| Ingrediensförteckning: | VETEMJÖL, vatten, socker, SMÖR, vegetabiliskt fett och olja (palm, raps, kokos), jäst, salt, modifierad potatisstärkelse, emulgeringsmedel (veg E471, E472e), kardemumma, SKUMMJÖLKSPULVER, VETEGLUTEN, GRÄDDPULVER, förtjockningsmedel(E401), enzymer, naturlig arom (vanilj), arom, mjölbehandlingsmedel (E300), färgämne (E160a). Produkten innehåller 12% kolafyllning. Kan innehålla spår av ägg, mandel. |
|---|
| Tillverkningsland: | Estland |
|---|
| Importklassificeringstyp: | HARMONIZED_COMMODITY_DESCRIPTION_AND_CODING_SYSTEM |
|---|---|
| Importklassificering: | 19012000 |
| Högsta förvaringstemperatur: | -18 °C |
|---|---|
| Lägsta förvaringstemperatur: | -18 °C |
| Total hållbarhet (dagar): | 365 |
|---|
| Format för datummärkning, kod: | dd-mm-yyyy |
|---|---|
| Typ av datum på förpackningen: | Märkt med bäst-före-datum |
| Databärartyp: | Saknar streckkod |
|---|
| Skattesats | 12% |
|---|---|
| Skattetyp: | Mervärdesskatt |
| Förpacknings-/kollityp: | Oförpackad |
|---|---|
| Villkor för förpackningsmaterial, kod: | Återvinningsavgift betald |
| Artikelns bruttovikt: | 65 gram |
|---|---|
| Jämförmängd färdigvara: | 65 gram |
| Jämförmängd kod: | Per kilogram |
| Variabelmåttsvara: | Nej |
| Nettoinnehåll värde: | 65 gram |
|---|
| Artikelns bredd: | 53 mm |
|---|---|
| Artikelns djup: | 57 mm |
| Artikelns höjd: | 26 mm |
| Artikelns identitet, GTIN: | 17391288320509 |
|---|---|
| Leverantörens artikelnummer: | 773205 |
| Konsumentartikel: | Nej |
| Är artikeln en logistisk enhet: | Nej |
| Fakturerbar enhet, indikator | Ja |
| Beställningsbar artikel, indikator | Ja |
| Består av: | 160 st Basnivåförpackningar 07391288320502 |
| Ingår i: | 45 st Toppnivåförpackningar 27391288320506 |
| Artikelkategori: | Kolasnäcka |
|---|---|
| Varumärke: | Bonjour |
| Leverantörens artikelnummer | 773205 |
|---|
| Dokumentets giltighetstidpunkt: | 2025-08-12 |
|---|
| Tillgänglighetstidpunkt: | 2019-11-05 |
|---|
| Produktklass, kod: | 10000163 |
|---|
| Lägsta förvaringstemperatur: | -18 °C |
|---|
| Databärartyp: | GS1 128 |
|---|
| Har artikeln batchnummer: | Ja |
|---|---|
| Är förpackningen returnerbar: | Nej |
| Förpacknings-/kollityp: | Låda |
|---|---|
| Villkor för förpackningsmaterial, kod: | Återvinningsavgift betald |
| Förpackningsvikt: | 380 gram |
| Artikelns bruttovikt: | 10780 gram |
|---|---|
| Variabelmåttsvara: | Nej |
| Artikelns bredd: | 254 mm |
|---|---|
| Artikelns djup: | 390 mm |
| Artikelns höjd: | 200 mm |
| Artikelns identitet, GTIN: | 27391288320506 |
|---|---|
| Konsumentartikel: | Nej |
| Är artikeln en logistisk enhet: | Ja |
| Fakturerbar enhet, indikator | Nej |
| Beställningsbar artikel, indikator | Nej |
| Består av: | 45 st Mellannivåförpackningar 17391288320509 |
| Artikelkategori: | Kolasnäcka |
|---|---|
| Varumärke: | Bonjour |
| Dokumentets giltighetstidpunkt: | 2025-08-12 |
|---|
| Tillgänglighetstidpunkt: | 2019-11-05 |
|---|
| Produktklass, kod: | 10000163 |
|---|
| Högsta förvaringstemperatur: | -18 °C |
|---|
| Databärartyp: | GS1 128 |
|---|
| Är förpackningen returnerbar: | Ja |
|---|
| Förpacknings-/kollityp: | Pall (PX) |
|---|---|
| Plattformstyp kod: | Pall 800 X 1200 mm |
| Pantkod: | CHEP-kvartspall |
| Artikelns bruttovikt: | 487100 gram |
|---|---|
| Variabelmåttsvara: | Nej |
| Artikelns bredd: | 400 mm |
|---|---|
| Artikelns djup: | 600 mm |
| Artikelns höjd: | 1150 mm |
| Staplingsbarhet | 2 toppförpackningar i höjd |
|---|
| Antal per lav: | 9 st |
|---|---|
| Antal ingående lav: | 5 st |