
Ingredienser: VETEMJÖL, vatten, mozzarella 17 % (MJÖLK, salt, löpe), tomatsås 17 % (tomat, tomatpuré, solrosolja, extra jungfruolivolja, salt), ventricina salami 9 % [fläsk, fläsk ryggfett, nitritsalt (salt, konserveringsmedel: natriumnitrit], kryddor (chili, paprika, vitlök, ingefära), dextros, kryddextrakt (paprika, peppar), antioxidationsmedel: askorbinsyra, rosmarinextrakt, rök], salt, jäst.
204512176335 / Djupfryst -- För- och huvudrättsbakverk med fyllning -- Pizza med fyllning -- Pizza, kött
| Temperatur (°C): |
|
|---|---|
| Total hållbarhet (dagar): | 550 |
Tillverkningsland i betydelsen det land i vilket produkten genomgick den sista väsentliga bearbetningen (motsvarande lagstiftningens definition för ursprungsland).
| Tillagningsstatus: | Ej tillagad |
|---|---|
| Basmängd: | Per 100 gr |
| Energi: | 875 kJ |
| Energi: | 208 kcal |
| Fett: | 7 g |
| - Varav mättat fett: | 2,9 g |
| Kolhydrat: | 27 g |
| - Varav sockerarter: | 1,3 g |
| Protein: | 8,7 g |
| Salt: | 0,6 g |
| Fiber: | 1,1 g |
| Mjölk | Innehåller InnehållerProdukten innehåller det angivna allergenet. |
|---|---|
| Ägg | Kan innehålla Kan innehållaProdukten innehåller inte avsiktligt det angivna allergenet, men på grund av att produktionsmedlen delas med andra produkter, eller av andra skäl, kan produkten innehålla allergenet. |
| Fisk | Kan innehålla Kan innehållaProdukten innehåller inte avsiktligt det angivna allergenet, men på grund av att produktionsmedlen delas med andra produkter, eller av andra skäl, kan produkten innehålla allergenet. |
| Sojabönor | Kan innehålla Kan innehållaProdukten innehåller inte avsiktligt det angivna allergenet, men på grund av att produktionsmedlen delas med andra produkter, eller av andra skäl, kan produkten innehålla allergenet. |
| Nötter | Kan innehålla Kan innehållaProdukten innehåller inte avsiktligt det angivna allergenet, men på grund av att produktionsmedlen delas med andra produkter, eller av andra skäl, kan produkten innehålla allergenet. |
| Senap | Kan innehålla Kan innehållaProdukten innehåller inte avsiktligt det angivna allergenet, men på grund av att produktionsmedlen delas med andra produkter, eller av andra skäl, kan produkten innehålla allergenet. |
Observera Den som lagar/serverar mat till en allergiker måste alltid noga läs igenom ingrediensförteckningen på förpackningen där eventuella allergener ska framgå.
| Artikelns identitet, GTIN: | 07350140950240 |
|---|---|
| Målmarknadsområde: | Sverige |
| Konsumentartikel: | Ja |
| Är artikeln en logistisk enhet: | Nej |
| Fakturerbar enhet, indikator | Nej |
| Beställningsbar artikel, indikator | Nej |
| Ingår i: | 8 st Mellannivåförpackningar 17350140950247 |
| Artikelkategori: | Pizza |
|---|---|
| Produktnamn: | Pizza Salame Piccante |
| Varumärke: | Mozzo della Pizza |
| Förpackningsstorlek: | 400g |
| Dokumentets giltighetstidpunkt: | 2025-09-04 |
|---|
| Tillgänglighetstidpunkt: | 2025-09-15 |
|---|
| Produktklass, kod: | 10000248 |
|---|
| Ingrediensförteckning: | Ingredienser: VETEMJÖL, vatten, mozzarella 17 % (MJÖLK, salt, löpe), tomatsås 17 % (tomat, tomatpuré, solrosolja, extra jungfruolivolja, salt), ventricina salami 9 % [fläsk, fläsk ryggfett, nitritsalt (salt, konserveringsmedel: natriumnitrit], kryddor (chili, paprika, vitlök, ingefära), dextros, kryddextrakt (paprika, peppar), antioxidationsmedel: askorbinsyra, rosmarinextrakt, rök], salt, jäst. |
|---|
| Tillverkningsland: | Italien |
|---|
| Högsta förvaringstemperatur: | -18 °C |
|---|---|
| Lägsta förvaringstemperatur: | -18 °C |
| Total hållbarhet (dagar): | 550 |
|---|
| Format för datummärkning, kod: | DD/MM/YYYY |
|---|---|
| Typ av datum på förpackningen: | Märkt med bäst-före-datum |
| Databärartyp: | EAN 13 |
|---|
| Skattesats | 12% |
|---|---|
| Skattetyp: | Mervärdesskatt |
| Förpacknings-/kollityp: | Omslag |
|---|---|
| Villkor för förpackningsmaterial, kod: | Återvinningsavgift betald |
| Artikelns bruttovikt: | 405 gram |
|---|---|
| Jämförmängd färdigvara: | 400 gram |
| Jämförmängd kod: | Per kilogram |
| Variabelmåttsvara: | Nej |
| Nettoinnehåll värde: | 400 gram |
|---|
| Artikelns bredd: | 290 mm |
|---|---|
| Artikelns djup: | 290 mm |
| Artikelns höjd: | 20 mm |
| Artikelns identitet, GTIN: | 17350140950247 |
|---|---|
| Leverantörens artikelnummer: | 1016 |
| Konsumentartikel: | Nej |
| Är artikeln en logistisk enhet: | Ja |
| Fakturerbar enhet, indikator | Ja |
| Beställningsbar artikel, indikator | Ja |
| Består av: | 8 st Basnivåförpackningar 07350140950240 |
| Ingår i: | 48 st Toppnivåförpackningar 27350140950244 |
| Artikelkategori: | Pizza |
|---|---|
| Produktnamn: | Pizza Salame Piccante |
| Varumärke: | Mozzo della Pizza |
| Leverantörens artikelnummer | 1016 |
|---|
| Dokumentets giltighetstidpunkt: | 2025-09-04 |
|---|
| Tillgänglighetstidpunkt: | 2025-09-15 |
|---|
| Produktklass, kod: | 10000248 |
|---|
| Databärartyp: | ITF 14 |
|---|
| Förpacknings-/kollityp: | Låda |
|---|---|
| Villkor för förpackningsmaterial, kod: | Återvinningsavgift betald |
| Förpackningsvikt: | 316 gram |
| Förpackningsmaterial: |
|
| Artikelns bruttovikt: | 3556 gram |
|---|---|
| Variabelmåttsvara: | Nej |
| Artikelns bredd: | 301 mm |
|---|---|
| Artikelns djup: | 301 mm |
| Artikelns höjd: | 201 mm |
| Staplingsbarhet | 6 mellanförpackningar i höjd |
|---|
| Artikelns identitet, GTIN: | 27350140950244 |
|---|---|
| Konsumentartikel: | Nej |
| Är artikeln en logistisk enhet: | Ja |
| Fakturerbar enhet, indikator | Nej |
| Beställningsbar artikel, indikator | Nej |
| Består av: | 48 st Mellannivåförpackningar 17350140950247 |
| Artikelkategori: | Pizza |
|---|---|
| Varumärke: | Mozzo della Pizza |
| Dokumentets giltighetstidpunkt: | 2025-09-04 |
|---|
| Tillgänglighetstidpunkt: | 2025-09-15 |
|---|
| Produktklass, kod: | 10000248 |
|---|
| Databärartyp: | GS1 128 |
|---|
| Är förpackningen returnerbar: | Ja |
|---|
| Förpacknings-/kollityp: | Pall (PX) |
|---|---|
| Villkor för förpackningsmaterial, kod: | Återvinningsavgift betald |
| Plattformstyp kod: | Pall 800 X 1200 mm |
| Pantkod: | EUR- helpall |
| Artikelns bruttovikt: | 195448 gram |
|---|---|
| Variabelmåttsvara: | Nej |
| Artikelns bredd: | 800 mm |
|---|---|
| Artikelns djup: | 1200 mm |
| Artikelns höjd: | 1100 mm |
| Staplingsbarhet | 2 toppförpackningar i höjd |
|---|
| Antal per lav: | 16 st |
|---|---|
| Antal ingående lav: | 3 st |