Häxan Silverputs skrider omedelbart till verket och återupplivar glansen hos föremål av silver, nysilver, guld, nickel och tenn. Ger skinande och långvarigt resultat, samt förebygger oxidering av ytan.
509715276567 / Non food -- Non food -- Non food -- Non food
| Typ av märkning: | Vegan society |
|---|
| Ämne | Nivå | Märkt på förpackningen |
|---|---|---|
| Doft/Parfym | Fri från | Ja |
| Temperatur (°C): |
|
|---|---|
| Total hållbarhet (dagar): | 730 |
| Förvaringsinstruktioner: | I normal rumstemperatur. Utom räckhåll för barn. |
| Användningsinstruktioner: | Skaka flaskan och stryk på medlet med en mjuk trasa. Låt torka. Polera blankt med en mjuk trasa. |
Tillverkningsland i betydelsen det land i vilket produkten genomgick den sista väsentliga bearbetningen (motsvarande lagstiftningens definition för ursprungsland).
| Artikelns identitet, GTIN: | 07350125390016 |
|---|---|
| Målmarknadsområde: | Sverige |
| Konsumentartikel: | Ja |
| Är artikeln en logistisk enhet: | Nej |
| Fakturerbar enhet, indikator | Nej |
| Beställningsbar artikel, indikator | Nej |
| Ingår i: | 12 st Mellannivåförpackningar 17350125390013 |
| Artikelkategori: | Silverputs |
|---|---|
| Produktnamn: | Silverputs |
| Varumärke: | Häxan |
| Förpackningsstorlek: | 200ml |
| Kontakt GLN: | 7350125390009 |
|---|---|
| Kontaktnamn: | Häxan AB |
| Kontaktadress: | Box 1275, 116 74 Stockholm |
| Typ av kontakt: | Konsumentkontakt |
| E-post: | haxan@hello.se |
| Telefon: | 010-2045500 |
| Partens GLN: | 7350149580004 |
|---|---|
| Partensnamn: | Häxan AB C/o Swedcirc |
| Typ av part: | Produktionsanläggning |
| Marknadsbudskap: | Häxan Silverputs skrider omedelbart till verket och återupplivar glansen hos föremål av silver, nysilver, guld, nickel och tenn. Ger skinande och långvarigt resultat, samt förebygger oxidering av ytan. |
|---|---|
| Kort marknadsbudskap: | Häxans kur för stjärnglans; råder bot på dekadensen. |
| Dokumentets giltighetstidpunkt: | 2021-04-01 |
|---|
| Tillgänglighetstidpunkt: | 2021-08-01 |
|---|
| Produktklass, kod: | 10000749 |
|---|
| Tillverkningsland: | Sverige |
|---|
| Diettyp | Diettyp underkategori | Är diettyp märkt på förpackning |
|---|---|---|
| Vegan | Ja |
| Importklassificeringstyp: | INTRASTAT |
|---|---|
| Importklassificering: | 34059010 |
| Ingrediensförteckning för icke-livsmedel: | 5-15% tvål. |
|---|
| Förvaringsinstruktioner för konsument: | I normal rumstemperatur. Utom räckhåll för barn. |
|---|---|
| Användningsinstruktioner | Skaka flaskan och stryk på medlet med en mjuk trasa. Låt torka. Polera blankt med en mjuk trasa. |
| Återvinningsinstruktioner: | Sorteras som plastförpackning. Skruva av kapsylen för att underlätta återvinningen. |
| Högsta förvaringstemperatur: | 30 °C |
|---|---|
| Lägsta förvaringstemperatur: | -5 °C |
| Högsta transporttemperatur: | 30 °C |
| Lägsta transporttemperatur: | -5 °C |
| Total hållbarhet (dagar): | 730 |
|---|
| Ämne | Typ av påstående | Är påstående märkt på förpackningen |
|---|---|---|
| Doft/Parfym | Fri från | Ja |
| Databärartyp: | EAN 13 |
|---|
| Skattesats | 25% |
|---|---|
| Skattetyp: | Mervärdesskatt |
| Förpacknings-/kollityp: | Flaska |
|---|---|
| Villkor för förpackningsmaterial, kod: | Återvinningsavgift betald |
| Artikelns bruttovikt: | 249 gram |
|---|---|
| Jämförmängd färdigvara: | 200 milliliter |
| Jämförmängd kod: | Per liter |
| Variabelmåttsvara: | Nej |
| Nettoinnehåll värde: | 200 milliliter |
|---|
| Artikelns bredd: | 70 mm |
|---|---|
| Artikelns djup: | 40 mm |
| Artikelns höjd: | 144 mm |
| Typ av kravspecifikation: | Säkerhetsdatablad krävs |
|---|---|
| Starttidpunkt för licens eller tillstånd: | 0001-01-01 |
| Omfattas artikeln av kravspecifikation: | Nej |
| Artikelns identitet, GTIN: | 17350125390013 |
|---|---|
| Leverantörens artikelnummer: | HAX1257891 |
| Konsumentartikel: | Nej |
| Är artikeln en logistisk enhet: | Nej |
| Fakturerbar enhet, indikator | Ja |
| Beställningsbar artikel, indikator | Ja |
| Består av: | 12 st Basnivåförpackningar 07350125390016 |
| Ingår i: | 144 st Toppnivåförpackningar 27350125390010 |
| Artikelkategori: | Rengöring |
|---|---|
| Produktnamn: | Silverputs |
| Varumärke: | Häxan |
| Leverantörens artikelnummer | HAX1257891 |
|---|
| Dokumentets giltighetstidpunkt: | 2021-04-01 |
|---|
| Tillgänglighetstidpunkt: | 2021-08-01 |
|---|
| Produktklass, kod: | 10000749 |
|---|
| Högsta förvaringstemperatur: | 40 °C |
|---|---|
| Lägsta förvaringstemperatur: | 2 °C |
| Databärartyp: | GS1 128 |
|---|
| Förpacknings-/kollityp: | Låda |
|---|---|
| Villkor för förpackningsmaterial, kod: | Återvinningsavgift betald |
| Förpackningsvikt: | 92 gram |
| Artikelns bruttovikt: | 3080 gram |
|---|---|
| Variabelmåttsvara: | Nej |
| Artikelns bredd: | 165 mm |
|---|---|
| Artikelns djup: | 221 mm |
| Artikelns höjd: | 147 mm |
| Artikelns identitet, GTIN: | 27350125390010 |
|---|---|
| Konsumentartikel: | Nej |
| Är artikeln en logistisk enhet: | Ja |
| Fakturerbar enhet, indikator | Nej |
| Beställningsbar artikel, indikator | Nej |
| Består av: | 144 st Mellannivåförpackningar 17350125390013 |
| Artikelkategori: | Rengöring |
|---|---|
| Varumärke: | Häxan |
| Dokumentets giltighetstidpunkt: | 2021-04-01 |
|---|
| Tillgänglighetstidpunkt: | 2021-08-01 |
|---|
| Produktklass, kod: | 10000749 |
|---|
| Databärartyp: | Saknar streckkod |
|---|
| Förpacknings-/kollityp: | Pall (PX) |
|---|---|
| Villkor för förpackningsmaterial, kod: | Återvinningsavgift betald |
| Plattformstyp kod: | Pall 800 X 1200 mm |
| Förpackningsvikt: | 25000 gram |
| Artikelns bruttovikt: | 468520 gram |
|---|---|
| Variabelmåttsvara: | Nej |
| Artikelns bredd: | 800 mm |
|---|---|
| Artikelns djup: | 1200 mm |
| Artikelns höjd: | 1062 mm |
| Staplingsbarhet | 2 toppförpackningar i höjd |
|---|
| Antal per lav: | 24 st |
|---|---|
| Antal ingående lav: | 6 st |