

Fisk
206312985210 / Djupfryst -- Fisk- och skaldjur, oberedd -- Kummel -- Kummel, filé, styckfryst
| Total hållbarhet (dagar): | 730 |
|---|---|
| Förvaringsinstruktioner: | Förvaras -18°C |
Tillverkningsland i betydelsen det land i vilket produkten genomgick den sista väsentliga bearbetningen (motsvarande lagstiftningens definition för ursprungsland).
Geografiskt område som produkten kommer ifrån i fritext.
| Tillagningsstatus: | Ej tillagad |
|---|---|
| Basmängd: | Per 100 gr |
| Energi: | 355 kJ |
| Energi: | 80 kcal |
| Fett: | 0,5 g |
| - Varav mättat fett: | 0,1 g |
| - Varav fleromättat fett: | 0 g |
| - Varav enkelomättat fett: | 0 g |
| Kolhydrat: | 0 g |
| - Varav sockerarter: | 0 g |
| Protein: | 18,4 g |
| Salt: | 0 g |
| Allergenpåstående: | Produkten kan innehålla spår av skaldjur |
|---|
Observera Den som lagar/serverar mat till en allergiker måste alltid noga läs igenom ingrediensförteckningen på förpackningen där eventuella allergener ska framgå.
| Artikelns identitet, GTIN: | 07350088821800 |
|---|---|
| Målmarknadsområde: | Sverige |
| Leverantörens artikelnummer: | 101154 |
| Konsumentartikel: | Ja |
| Är artikeln en logistisk enhet: | Ja |
| Fakturerbar enhet, indikator | Ja |
| Beställningsbar artikel, indikator | Ja |
| Är artikeln ett engångsköp: | Nej |
| Artikelkategori: | Kummelfilé |
|---|---|
| Artikelbeskrivning: | Kummelfilé 150-300g |
| Produktnamn: | Kummelfilé |
| Varumärke: | Vinga seafood |
| Reglerat produktnamn: | Merlccius hubbis |
| Förpackningsstorlek: | 5kg |
| Variantbeskrivning: | Filé 150-300g |
| Leverantörens artikelnummer | 101154 |
|---|
| Dokumentets giltighetstidpunkt: | 2024-08-19 |
|---|
| Tillgänglighetstidpunkt: | 2024-08-19 |
|---|
| Är artikeln en säsongsvara: | Nej |
|---|
| Produktklass, kod: | 10000281 |
|---|
| Ingrediensförteckning: | Fisk |
|---|
| Tillverkningsland: | Kina |
|---|
| Beredningsform, kod: | Fryst |
|---|
| Förvaringsinstruktioner för konsument: | Förvaras -18°C |
|---|
| Total hållbarhet (dagar): | 730 |
|---|
| Format för datummärkning, kod: | yy-mm-dd |
|---|---|
| Typ av datum på förpackningen: | Märkt med bäst-före-datum |
| Förekomst av streckkodad information: | Artikeln är märkt med maskinellt läsbar information |
|---|---|
| Typ av maskinellt läsbar märkning: | GTIN |
| Databärartyp: | EAN 13 |
| Språk på förpackning | Svenska |
|---|
| Skattesats | 12% |
|---|---|
| Skattetyp: | Mervärdesskatt |
| Har artikeln batchnummer: | Ja |
|---|---|
| Är förpackningen returnerbar: | Nej |
| Är artikeln RoHS-kompatibel: | Nej |
|---|
| Förpacknings-/kollityp: | Låda |
|---|---|
| Villkor för förpackningsmaterial, kod: | Återvinningsavgift betald |
| Artikelns bruttovikt: | 5200 gram |
|---|---|
| Jämförmängd färdigvara: | 5000 gram |
| Jämförmängd kod: | Per styck |
| Variabelmåttsvara: | Nej |
| Artikelns nettovikt: | 4000 gram |
| Nettoinnehåll värde: | 4000 gram |
|---|
| Artikelns bredd: | 270 mm |
|---|---|
| Artikelns djup: | 390 mm |
| Artikelns höjd: | 120 mm |
| Staplingsriktning | VERTICAL |
|---|
| Staplingsbarhet | 9 basförpackningar i höjd |
|---|