
100% Ekologiskt Nötfärs
308414595439 / Färskvaror/Kylvaror -- Kött, oberett -- Nötkött -- Nötfärs
| Temperatur (°C): |
|
|---|---|
| Total hållbarhet (dagar): | 16 |
| Hållbarhet efter öppning: | 1 |
Tillverkningsland i betydelsen det land i vilket produkten genomgick den sista väsentliga bearbetningen (motsvarande lagstiftningens definition för ursprungsland).
Råvarans ursprung i betydelsen var djur fötts, uppfötts och slaktats, var ägg värpts, var mjölk mjölkats och var frukt, grönsaker, spannmål och andra grödor odlats.
| Artikelns identitet, GTIN: | 07350072975816 |
|---|---|
| Målmarknadsområde: | Sverige |
| Artikelavisering: | FINAL |
| Konsumentartikel: | Ja |
| Är artikeln en logistisk enhet: | Nej |
| Fakturerbar enhet, indikator | Nej |
| Beställningsbar artikel, indikator | Nej |
| Ingår i: | 16 st Mellannivåförpackningar 17350072975813 |
| Artikelkategori: | Nötfärs EKO |
|---|---|
| Produktnamn: | Nötfärs EKO |
| Varumärke: | Skövde Slakteri AB |
| Förpackningsstorlek: | 500 g |
| Dokumentets giltighetstidpunkt: | 2022-02-24 |
|---|
| Tillgänglighetstidpunkt: | 2022-02-24 |
|---|---|
| Första leveranstidpunkt: | 2022-02-25 |
| Artikel lanseringstidpunkt: | 2022-02-26 |
| Produktklass, kod: | 10005786 |
|---|
| Ingrediensförteckning: | 100% Ekologiskt Nötfärs |
|---|
| Tillverkningsland: | Sverige |
|---|
| Högsta förvaringstemperatur: | 4 °C |
|---|---|
| Lägsta förvaringstemperatur: | -2 °C |
| Högsta transporttemperatur: | 2 °C |
| Lägsta transporttemperatur: | -2 °C |
| Total hållbarhet (dagar): | 16 |
|---|---|
| Hållbarhet efter öppning: | 1 |
| Format för datummärkning, kod: | yyyy-mm-dd |
|---|---|
| Typ av datum på förpackningen: | Märkt med sista förbrukningsdag/utgångsdatum |
| Förekomst av streckkodad information: | Artikeln är märkt med maskinellt läsbar information |
|---|---|
| Typ av maskinellt läsbar märkning: | I kilogram där 'n' anger antal decimaler |
| Databärartyp: | EAN 13 |
| Skattesats | 12% |
|---|---|
| Skattetyp: | Mervärdesskatt |
| Har artikeln batchnummer: | Ja |
|---|---|
| Är förpackningen returnerbar: | Nej |
| Förpacknings-/kollityp: | Rulle |
|---|---|
| Villkor för förpackningsmaterial, kod: | Återvinningsavgift betald |
| Artikelns bruttovikt: | 505 gram |
|---|---|
| Jämförmängd färdigvara: | 500 gram |
| Jämförmängd kod: | Per kilogram |
| Variabelmåttsvara: | Nej |
| Nettoinnehåll värde: | 500 gram |
|---|
| Artikelns bredd: | 60 mm |
|---|---|
| Artikelns djup: | 180 mm |
| Artikelns höjd: | 60 mm |
| Staplingsbarhet | 2 basförpackningar i höjd |
|---|
| Artikelns identitet, GTIN: | 17350072975813 |
|---|---|
| Artikelavisering: | FINAL |
| Leverantörens artikelnummer: | 581 |
| Konsumentartikel: | Nej |
| Är artikeln en logistisk enhet: | Nej |
| Fakturerbar enhet, indikator | Ja |
| Beställningsbar artikel, indikator | Ja |
| Består av: | 16 st Basnivåförpackningar 07350072975816 |
| Ingår i: | 48 st Toppnivåförpackningar 27350072975810 |
| Artikelkategori: | Nötfärs EKO |
|---|---|
| Produktnamn: | Nötfärs EKO |
| Varumärke: | Skövde Slakteri AB |
| Leverantörens artikelnummer | 581 |
|---|
| Dokumentets giltighetstidpunkt: | 2022-02-24 |
|---|
| Tillgänglighetstidpunkt: | 2022-02-24 |
|---|---|
| Första leveranstidpunkt: | 2022-02-25 |
| Artikel lanseringstidpunkt: | 2022-02-26 |
| Produktklass, kod: | 10005786 |
|---|
| Högsta förvaringstemperatur: | 4 °C |
|---|---|
| Lägsta förvaringstemperatur: | -2 °C |
| Högsta transporttemperatur: | 2 °C |
| Lägsta transporttemperatur: | -2 °C |
| Hållbarhet efter öppning: | 1 |
|---|
| Typ av datum på förpackningen: | Märkt med sista förbrukningsdag/utgångsdatum |
|---|
| Förekomst av streckkodad information: | Artikeln är märkt med maskinellt läsbar information |
|---|---|
| Typ av maskinellt läsbar märkning: | Batchnummer |
| Databärartyp: | GS1 128 |
| Skattesats | 12% |
|---|---|
| Skattetyp: | Mervärdesskatt |
| Har artikeln batchnummer: | Ja |
|---|---|
| Är förpackningen returnerbar: | Ja |
| Förpacknings-/kollityp: | Back |
|---|---|
| Pantkod: | SRS halvlåda 120 röd |
| Artikelns bruttovikt: | 8080 gram |
|---|---|
| Jämförmängd färdigvara: | 1000 gram |
| Jämförmängd kod: | Per kilogram |
| Variabelmåttsvara: | Nej |
| Artikelns bredd: | 300 mm |
|---|---|
| Artikelns djup: | 400 mm |
| Artikelns höjd: | 148 mm |
| Staplingshöjd, värde: | 136 mm |
|---|
| Staplingsbarhet | 6 mellanförpackningar i höjd |
|---|
| Artikelns identitet, GTIN: | 27350072975810 |
|---|---|
| Artikelavisering: | FINAL |
| Konsumentartikel: | Nej |
| Är artikeln en logistisk enhet: | Ja |
| Fakturerbar enhet, indikator | Nej |
| Beställningsbar artikel, indikator | Nej |
| Består av: | 48 st Mellannivåförpackningar 17350072975813 |
| Artikelkategori: | Nötfärs EKO |
|---|---|
| Varumärke: | Skövde Slakteri AB |
| Dokumentets giltighetstidpunkt: | 2022-02-24 |
|---|
| Tillgänglighetstidpunkt: | 2022-02-24 |
|---|---|
| Första leveranstidpunkt: | 2022-02-25 |
| Artikel lanseringstidpunkt: | 2022-02-26 |
| Produktklass, kod: | 10005786 |
|---|
| Högsta förvaringstemperatur: | 4 °C |
|---|---|
| Lägsta förvaringstemperatur: | -2 °C |
| Högsta transporttemperatur: | 2 °C |
| Lägsta transporttemperatur: | -2 °C |
| Typ av datum på förpackningen: | Märkt med sista förbrukningsdag/utgångsdatum |
|---|
| Förekomst av streckkodad information: | Artikeln är märkt med maskinellt läsbar information |
|---|---|
| Typ av maskinellt läsbar märkning: | Batchnummer |
| Databärartyp: | GS1 128 |
| Är förpackningen returnerbar: | Ja |
|---|
| Förpacknings-/kollityp: | Pall (PX) |
|---|---|
| Villkor för förpackningsmaterial, kod: | Återvinningsavgift betald |
| Plattformstyp kod: | Pall 800 X 1200 mm |
| Plattformshöjd: | 150mm |
| Pantkod: | SRS helpall grå |
| Artikelns bruttovikt: | 402640 gram |
|---|---|
| Variabelmåttsvara: | Nej |
| Artikelns bredd: | 800 mm |
|---|---|
| Artikelns djup: | 1200 mm |
| Artikelns höjd: | 1250 mm |
| Staplingshöjd, värde: | 1250 mm |
|---|
| Staplingsbarhet | 2 toppförpackningar i höjd |
|---|
| Antal per lav: | 8 st |
|---|---|
| Antal ingående lav: | 6 st |