Enbär, koriander, kassia, svartpeppar, älgört, vanilj, lingon
409315006475 / Hittar ej. -- Hittar ej -- Hittar ej -- Hittar ej
| Total hållbarhet (dagar): | 3650 |
|---|
Tillverkningsland i betydelsen det land i vilket produkten genomgick den sista väsentliga bearbetningen (motsvarande lagstiftningens definition för ursprungsland).
| Allergenpåstående: | Inga allergener |
|---|
Observera Den som lagar/serverar mat till en allergiker måste alltid noga läs igenom ingrediensförteckningen på förpackningen där eventuella allergener ska framgå.
| Artikelns identitet, GTIN: | 07350064520307 |
|---|---|
| Målmarknadsområde: | Sverige |
| Artikelavisering: | FINAL |
| Leverantörens artikelnummer: | 1002c |
| Konsumentartikel: | Ja |
| Är artikeln en logistisk enhet: | Ja |
| Fakturerbar enhet, indikator | Ja |
| Beställningsbar artikel, indikator | Nej |
| Ingår i: | 54 st Mellannivåförpackningar 17350064520793 |
| Artikelkategori: | Gin |
|---|---|
| Artikelbeskrivning: | Hernö Gin |
| Produktnamn: | Hernö Gin |
| Varumärke: | Hernö Gin |
| Undervarumärke: | Hernö Old Tom Gin |
| Reglerat produktnamn: | Spritdryck |
| Förpackningsstorlek: | 5cl |
| Variantbeskrivning: | Dry Gin |
| Leverantörens artikelnummer | 1002c |
|---|
| Dokumentets giltighetstidpunkt: | 2026-05-25 |
|---|
| Tillgänglighetstidpunkt: | 2025-05-25 |
|---|---|
| Första leveranstidpunkt: | 2025-05-26 |
| Artikel lanseringstidpunkt: | 2025-05-27 |
| Är artikeln en säsongsvara: | Nej |
|---|
| Produktklass, kod: | 10000263 |
|---|
| Ingrediensförteckning: | Enbär, koriander, kassia, svartpeppar, älgört, vanilj, lingon |
|---|
| Alkoholhalt: | 40,5% |
|---|---|
| Kompletterande produktklass: | Etylalkohol |
| Tillverkningsland: | Sverige |
|---|
| Tullklassificeringstyp, kod: | HARMONIZED_COMMODITY_DESCRIPTION_AND_CODING_SYSTEM |
|---|---|
| Tullklassificering, kod: | 22085011 |
| Ekologisk status: | Tillverkad av ekologiska ingredienser (minst 70 viktprocent) |
|---|
| Ekologiskt certifikat identifiering: | SE-EKO-03 |
|---|
| Total hållbarhet (dagar): | 3650 |
|---|
| Förekomst av streckkodad information: | Artikeln är märkt med maskinellt läsbar information |
|---|---|
| Typ av maskinellt läsbar märkning: | GTIN |
| Databärartyp: | EAN 13 |
| Tull, avgift eller skattesats | 25% |
|---|---|
| Tull, avgift eller skattetyp, kod: | Mervärdesskatt |
| Förpacknings-/kollityp: | Flaska |
|---|---|
| Villkor för förpackningsmaterial, kod: | Återvinningsavgift betald |
| Förpackningsvikt: | 95 gram |
| Förpackningsegenskap: | Skruvkapsyl i metall |
| Förpackningsfunktion: | Förseglad |
| Förpackningens hållbarhetsegenskap, kod: | Återanvändbar |
| Förpackningsmaterial: |
|
| Förpackningspåstående: |
|
| Artikelns bruttovikt: | 143 gram |
|---|---|
| Jämförmängd färdigvara: | 50 milliliter |
| Jämförmängd kod: | milliliter exkl. pant |
| Variabelmåttsvara: | Nej |
| Nettoinnehåll värde: | 50 milliliter |
|---|
| Artikelns bredd: | 40 mm |
|---|---|
| Artikelns djup: | 40 mm |
| Artikelns höjd: | 100 mm |
| Staplingsbarhet | 10 basförpackningar i höjd |
|---|
| Artikelns identitet, GTIN: | 17350064520793 |
|---|---|
| Artikelavisering: | FINAL |
| Leverantörens artikelnummer: | 1002cc |
| Konsumentartikel: | Nej |
| Är artikeln en logistisk enhet: | Ja |
| Fakturerbar enhet, indikator | Ja |
| Beställningsbar artikel, indikator | Ja |
| Består av: | 54 st Basnivåförpackningar 07350064520307 |
| Ingår i: | 2 st Mellannivåförpackningar 17350064520243 |
| Artikelkategori: | Gin |
|---|---|
| Produktnamn: | Hernö Gin |
| Varumärke: | Hernö Gin |
| Undervarumärke: | Hernö Gin |
| Reglerat produktnamn: | Spritdryck |
| Förpackningsstorlek: | 54x5 cl |
| Variantbeskrivning: | Dry Gin |
| Leverantörens artikelnummer | 1002cc |
|---|
| Dokumentets giltighetstidpunkt: | 2026-05-25 |
|---|
| Tillgänglighetstidpunkt: | 2025-05-25 |
|---|---|
| Första leveranstidpunkt: | 2025-05-26 |
| Artikel lanseringstidpunkt: | 2025-05-27 |
| Produktklass, kod: | 10000263 |
|---|
| Kompletterande produktklass: | Etylalkohol |
|---|
| Förekomst av streckkodad information: | Artikeln är ibland märkt med maskinellt läsbar information. |
|---|---|
| Typ av maskinellt läsbar märkning: | GTIN |
| Databärartyp: | ITF 14 |
| Tull, avgift eller skattesats | 25% |
|---|---|
| Tull, avgift eller skattetyp, kod: | Mervärdesskatt |
| Förpacknings-/kollityp: | Bricka |
|---|---|
| Villkor för förpackningsmaterial, kod: | Återvinningsavgift betald |
| Förpackningsvikt: | 200 gram |
| Artikelns bruttovikt: | 7922 gram |
|---|---|
| Variabelmåttsvara: | Nej |
| Artikelns bredd: | 240 mm |
|---|---|
| Artikelns djup: | 360 mm |
| Artikelns höjd: | 110 mm |
| Staplingsbarhet | 6 mellanförpackningar i höjd |
|---|
| Artikelns identitet, GTIN: | 17350064520243 |
|---|---|
| Artikelavisering: | FINAL |
| Leverantörens artikelnummer: | 1002ccc |
| Konsumentartikel: | Nej |
| Är artikeln en logistisk enhet: | Ja |
| Fakturerbar enhet, indikator | Ja |
| Beställningsbar artikel, indikator | Ja |
| Består av: | 2 st Mellannivåförpackningar 17350064520793 |
| Ingår i: | 45 st Toppnivåförpackningar 17350064520748 |
| Artikelkategori: | Gin |
|---|---|
| Produktnamn: | Hernö Gin |
| Varumärke: | Hernö Gin |
| Undervarumärke: | Hernö Gin |
| Reglerat produktnamn: | Spritdryck |
| Förpackningsstorlek: | 108x5 cl |
| Variantbeskrivning: | Dry Gin |
| Leverantörens artikelnummer | 1002ccc |
|---|
| Dokumentets giltighetstidpunkt: | 2026-05-25 |
|---|
| Tillgänglighetstidpunkt: | 2025-05-25 |
|---|---|
| Första leveranstidpunkt: | 2025-05-26 |
| Artikel lanseringstidpunkt: | 2025-05-27 |
| Produktklass, kod: | 10000263 |
|---|
| Kompletterande produktklass: | Etylalkohol |
|---|
| Förekomst av streckkodad information: | Artikeln är ibland märkt med maskinellt läsbar information. |
|---|---|
| Typ av maskinellt läsbar märkning: | GTIN |
| Databärartyp: | ITF 14 |
| Tull, avgift eller skattesats | 25% |
|---|---|
| Tull, avgift eller skattetyp, kod: | Mervärdesskatt |
| Förpacknings-/kollityp: | Låda |
|---|---|
| Villkor för förpackningsmaterial, kod: | Återvinningsavgift betald |
| Förpackningsvikt: | 472 gram |
| Förpackningsfunktion: | Förseglad |
| Artikelns bruttovikt: | 16516 gram |
|---|---|
| Variabelmåttsvara: | Nej |
| Artikelns bredd: | 240 mm |
|---|---|
| Artikelns djup: | 360 mm |
| Artikelns höjd: | 230 mm |
| Staplingsbarhet | 6 mellanförpackningar i höjd |
|---|
| Artikelns identitet, GTIN: | 17350064520748 |
|---|---|
| Artikelavisering: | FINAL |
| Konsumentartikel: | Nej |
| Är artikeln en logistisk enhet: | Ja |
| Fakturerbar enhet, indikator | Ja |
| Beställningsbar artikel, indikator | Nej |
| Består av: | 45 st Mellannivåförpackningar 17350064520243 |
| Artikelkategori: | Gin |
|---|---|
| Varumärke: | Hernö Gin |
| Undervarumärke: | Hernö Gin |
| Reglerat produktnamn: | Spritdryck |
| Variantbeskrivning: | Dry Gin |
| Dokumentets giltighetstidpunkt: | 2026-05-25 |
|---|
| Tillgänglighetstidpunkt: | 2025-05-25 |
|---|---|
| Första leveranstidpunkt: | 2025-05-26 |
| Artikel lanseringstidpunkt: | 2025-05-27 |
| Produktklass, kod: | 10000263 |
|---|
| Förekomst av streckkodad information: | Artikeln är ibland märkt med maskinellt läsbar information. |
|---|---|
| Typ av maskinellt läsbar märkning: | GTIN |
| Databärartyp: | ITF 14 |
| Förpacknings-/kollityp: | Pall (PX) |
|---|---|
| Villkor för förpackningsmaterial, kod: | Återvinningsavgift betald |
| Plattformstyp kod: | Pall 800 X 1200 mm |
| Förpackningsvikt: | 2000 gram |
| Artikelns bruttovikt: | 745220 gram |
|---|---|
| Variabelmåttsvara: | Nej |
| Artikelns bredd: | 800 mm |
|---|---|
| Artikelns djup: | 1200 mm |
| Artikelns höjd: | 1524 mm |
| Staplingsbarhet | 1 toppförpackningar i höjd |
|---|
| Antal per lav: | 9 st |
|---|---|
| Antal ingående lav: | 5 st |