

Nötkött 100%, lök, salt, ärtfiber, stabiliseringsmedel (E450, E451), förtjockningsmedel (E407a), potatisstärkelse, glukossirap, kryddextrakt och kryddor.
206613325749 / Djupfryst -- Köttprodukter -- Nötkött, berett -- Skav/split, kryddat
| Temperatur (°C): |
|
|---|---|
| Total hållbarhet (dagar): | 365 |
Tillverkningsland i betydelsen det land i vilket produkten genomgick den sista väsentliga bearbetningen (motsvarande lagstiftningens definition för ursprungsland).
Geografiskt område som produkten kommer ifrån i fritext.
| Artikelns identitet, GTIN: | 07350049100074 |
|---|---|
| Målmarknadsområde: | Sverige |
| Konsumentartikel: | Nej |
| Är artikeln en logistisk enhet: | Nej |
| Fakturerbar enhet, indikator | Nej |
| Beställningsbar artikel, indikator | Nej |
| Ingår i: | 6 st Mellannivåförpackningar 07350049100067 |
| Artikelkategori: | Färdiggrillad nötkebab |
|---|---|
| Varumärke: | Kalmar Kebab |
| Förpackningsstorlek: | 2500 g |
| Dokumentets giltighetstidpunkt: | 2018-02-19 |
|---|
| Tillgänglighetstidpunkt: | 2018-02-19 |
|---|
| Produktklass, kod: | 10005767 |
|---|
| Ingrediensförteckning: | Nötkött 100%, lök, salt, ärtfiber, stabiliseringsmedel (E450, E451), förtjockningsmedel (E407a), potatisstärkelse, glukossirap, kryddextrakt och kryddor. |
|---|
| Tillverkningsland: | Sverige |
|---|
| Högsta förvaringstemperatur: | -18 °C |
|---|---|
| Lägsta förvaringstemperatur: | -25 °C |
| Total hållbarhet (dagar): | 365 |
|---|
| Databärartyp: | EAN 13 |
|---|
| Tull, avgift eller skattesats | 12% |
|---|---|
| Tull, avgift eller skattetyp, kod: | Mervärdesskatt |
| Förpacknings-/kollityp: | Påse |
|---|---|
| Villkor för förpackningsmaterial, kod: | Återvinningsavgift betald |
| Artikelns bruttovikt: | 2524 gram |
|---|---|
| Jämförmängd färdigvara: | 2500 gram |
| Jämförmängd kod: | Per kilogram |
| Variabelmåttsvara: | Nej |
| Nettoinnehåll värde: | 2500 gram |
|---|
| Artikelns bredd: | 80 mm |
|---|---|
| Artikelns djup: | 240 mm |
| Artikelns höjd: | 500 mm |
| Artikelns identitet, GTIN: | 07350049100067 |
|---|---|
| Leverantörens artikelnummer: | 111 |
| Konsumentartikel: | Nej |
| Är artikeln en logistisk enhet: | Ja |
| Fakturerbar enhet, indikator | Ja |
| Beställningsbar artikel, indikator | Ja |
| Består av: | 6 st Basnivåförpackningar 07350049100074 |
| Artikelkategori: | Färdiggrillad nötkebab |
|---|---|
| Varumärke: | Kalmar Kebab |
| Leverantörens artikelnummer | 111 |
|---|
| Dokumentets giltighetstidpunkt: | 2018-02-19 |
|---|
| Tillgänglighetstidpunkt: | 2018-02-19 |
|---|
| Produktklass, kod: | 10005767 |
|---|
| Databärartyp: | EAN 13 |
|---|
| Förpacknings-/kollityp: | Låda |
|---|---|
| Förpackningsvikt: | 770 gram |
| Förpackningsmaterial: |
|
| Artikelns bruttovikt: | 15914 gram |
|---|---|
| Jämförmängd färdigvara: | 15000 gram |
| Jämförmängd kod: | Per kilogram |
| Variabelmåttsvara: | Nej |
| Artikelns bredd: | 400 mm |
|---|---|
| Artikelns djup: | 590 mm |
| Artikelns höjd: | 200 mm |
| Staplingsbarhet | 7 mellanförpackningar i höjd |
|---|