Isglass
Isglass Summer2020
Artikelnr
60228 (Mellan)
Uppgiftslämnare
Unilever Sverige AB
Dabas produktklassificering
205212464768 / Djupfryst -- Glass -- Glass, styck -- Glass, bägare
Märkning
| Typ av märkning: | V-label vegan
|
|---|
Förvaring
| Total hållbarhet (dagar): | 720 |
|---|
Artikelidentitet
| Artikelns identitet, GTIN: | 07340131601077 |
|---|
| Målmarknadsområde: | Sverige |
|---|
| Konsumentartikel: | Ja |
|---|
| Är artikeln en logistisk enhet: | Nej |
|---|
| Fakturerbar enhet, indikator | Nej |
|---|
| Beställningsbar artikel, indikator | Nej |
|---|
| Ingår i: | 24 st Mellannivåförpackningar 27340131602283
|
|---|
Beskrivning
| Artikelkategori: | Isglass |
|---|
| Produktnamn: | Isglass Summer2020 |
|---|
| Varumärke: | NOCCO |
|---|
| Förpackningsstorlek: | 105g |
|---|
Artikelinformationsdatum
| Dokumentets giltighetstidpunkt: | 2019-11-18 |
|---|
Leverans och köp:
| Tillgänglighetstidpunkt: | 2020-01-06 |
|---|
GPC PRODUKTKLASSIFICERING
| Produktklass, kod: | 10000215 |
|---|
Diet
| Diettyp | Diettyp underkategori | Är diettyp märkt på förpackning |
|---|
| Vegan | | Ja |
Livslängd
| Total hållbarhet (dagar): | 720 |
|---|
DATUMMÄRKNING
| Format för datummärkning, kod: | mm_yyyy |
|---|
| Typ av datum på förpackningen: | Märkt med bäst-före-datum |
|---|
SKATT
| Skattesats | 12% |
|---|
| Skattetyp: | Mervärdesskatt |
|---|
Förpackning/Plattformstyp:
| Förpacknings-/kollityp: | Omslag |
|---|
| Villkor för förpackningsmaterial, kod: | Återvinningsavgift betald |
|---|
VIKT
| Artikelns bruttovikt: | 110 gram |
|---|
| Jämförmängd färdigvara: | 105 gram |
|---|
| Jämförmängd kod: | Per liter |
|---|
| Variabelmåttsvara: | Nej |
|---|
Nettoinnehåll
| Nettoinnehåll värde: | 105 gram |
|---|
Mått
| Artikelns bredd: | 43 mm |
|---|
| Artikelns djup: | 43 mm |
|---|
| Artikelns höjd: | 200 mm |
|---|
Artikelidentitet
| Artikelns identitet, GTIN: | 27340131602283 |
|---|
| Leverantörens artikelnummer: | 60228 |
|---|
| Konsumentartikel: | Nej |
|---|
| Är artikeln en logistisk enhet: | Ja |
|---|
| Fakturerbar enhet, indikator | Ja |
|---|
| Beställningsbar artikel, indikator | Ja |
|---|
| Består av: | 24 st Basnivåförpackningar 07340131601077
|
|---|
| Ingår i: | 176 st Toppnivåförpackningar 57340131602277
|
|---|
Beskrivning
| Artikelkategori: | Isglass |
|---|
| Produktnamn: | Isglass Summer2020 |
|---|
| Varumärke: | NOCCO |
|---|
Kompletterande artikelidentitet
| Leverantörens artikelnummer | 60228 |
|---|
Artikelinformationsdatum
| Dokumentets giltighetstidpunkt: | 2020-01-06 |
|---|
Leverans och köp:
| Tillgänglighetstidpunkt: | 2020-01-06 |
|---|
GPC PRODUKTKLASSIFICERING
| Produktklass, kod: | 10000215 |
|---|
TEMPERATUR
| Högsta förvaringstemperatur: | -18 °C |
|---|
Förpackning/Plattformstyp:
| Förpacknings-/kollityp: | Låda |
|---|
| Villkor för förpackningsmaterial, kod: | Återvinningsavgift betald |
|---|
VIKT
| Artikelns bruttovikt: | 2752 gram |
|---|
| Variabelmåttsvara: | Nej |
|---|
Mått
| Artikelns bredd: | 168 mm |
|---|
| Artikelns djup: | 234 mm |
|---|
| Artikelns höjd: | 132 mm |
|---|
Staplingsbarhet
| Staplingsbarhet | 1 mellanförpackningar i höjd |
|---|
Artikelidentitet
| Artikelns identitet, GTIN: | 57340131602277 |
|---|
| Konsumentartikel: | Nej |
|---|
| Är artikeln en logistisk enhet: | Nej |
|---|
| Fakturerbar enhet, indikator | Nej |
|---|
| Beställningsbar artikel, indikator | Nej |
|---|
| Består av: | 176 st Mellannivåförpackningar 27340131602283
|
|---|
Beskrivning
| Artikelkategori: | Isglass |
|---|
| Varumärke: | NOCCO |
|---|
Artikelinformationsdatum
| Dokumentets giltighetstidpunkt: | 2020-01-06 |
|---|
Leverans och köp:
| Tillgänglighetstidpunkt: | 2020-01-06 |
|---|
GPC PRODUKTKLASSIFICERING
| Produktklass, kod: | 10000215 |
|---|
Förpackning/Plattformstyp:
| Förpacknings-/kollityp: | Pall (PX) |
|---|
| Villkor för förpackningsmaterial, kod: | Återvinningsavgift betald |
|---|
| Plattformstyp kod: | Pall 800 X 1200 mm |
|---|
VIKT
| Artikelns bruttovikt: | 509352 gram |
|---|
| Variabelmåttsvara: | Nej |
|---|
Mått
| Artikelns bredd: | 800 mm |
|---|
| Artikelns djup: | 1200 mm |
|---|
| Artikelns höjd: | 1200 mm |
|---|
Staplingsbarhet
| Staplingsbarhet | 1 toppförpackningar i höjd |
|---|
PACKMÖNSTER
| Antal per lav: | 22 st |
|---|
| Antal ingående lav: | 8 st |
|---|
Observera att innehåll och näringsvärden kan förändras. Läs alltid på förpackningen för aktuell information.