
Oregano
101310794226 / Kolonial/Speceri -- Kryddor -- Örtkryddor -- Oregano
| Total hållbarhet (dagar): | 1095 |
|---|---|
| Förvaringsinstruktioner: | Förvaras torrt och svalt |
Tillverkningsland i betydelsen det land i vilket produkten genomgick den sista väsentliga bearbetningen (motsvarande lagstiftningens definition för ursprungsland).
| Tillagningsstatus: | Ej tillagad |
|---|---|
| Basmängd: | Per 100 gr |
| Energi: | 1101 kJ |
| Energi: | 265 kcal |
| Fett: | 4,3 g |
| - Varav mättat fett: | 1,6 g |
| Kolhydrat: | 26 g |
| - Varav sockerarter: | 4,1 g |
| Protein: | 9,0 g |
| Salt: | 0,06 g |
| Artikelns identitet, GTIN: | 07340062831086 |
|---|---|
| Målmarknadsområde: | Sverige |
| Konsumentartikel: | Ja |
| Är artikeln en logistisk enhet: | Nej |
| Fakturerbar enhet, indikator | Nej |
| Beställningsbar artikel, indikator | Nej |
| Ingår i: | 12 st Mellannivåförpackningar 17340062831083 |
| Artikelkategori: | Oregano |
|---|---|
| Produktnamn: | Oregano |
| Varumärke: | Minella |
| Förpackningsstorlek: | 35g |
| Dokumentets giltighetstidpunkt: | 2026-01-21 |
|---|
| Tillgänglighetstidpunkt: | 2026-01-21 |
|---|
| Produktklass, kod: | 10000049 |
|---|
| Ingrediensförteckning: | Oregano |
|---|
| Tillverkningsland: | Grekland |
|---|
| Tullklassificeringstyp, kod: | INTRASTAT |
|---|---|
| Tullklassificering, kod: | 12119086 |
| Förvaringsinstruktioner för konsument: | Förvaras torrt och svalt |
|---|
| Total hållbarhet (dagar): | 1095 |
|---|
| Format för datummärkning, kod: | ddmmyyyy |
|---|---|
| Typ av datum på förpackningen: | Märkt med bäst-före-datum |
| Förekomst av streckkodad information: | Artikeln är märkt med maskinellt läsbar information |
|---|---|
| Databärartyp: | EAN 13 |
| Tull, avgift eller skattesats | 12% |
|---|---|
| Tull, avgift eller skattetyp, kod: | Mervärdesskatt |
| Förpacknings-/kollityp: | Burk -ej metall |
|---|---|
| Villkor för förpackningsmaterial, kod: | Återvinningsavgift betald |
| Artikelns bruttovikt: | 250 gram |
|---|---|
| Jämförmängd färdigvara: | 35 gram |
| Jämförmängd kod: | Per kilogram |
| Variabelmåttsvara: | Nej |
| Nettoinnehåll värde: | 35 gram |
|---|
| Artikelns bredd: | 75 mm |
|---|---|
| Artikelns djup: | 75 mm |
| Artikelns höjd: | 100 mm |
| Artikelns identitet, GTIN: | 17340062831083 |
|---|---|
| Leverantörens artikelnummer: | 9876 |
| Konsumentartikel: | Nej |
| Är artikeln en logistisk enhet: | Ja |
| Fakturerbar enhet, indikator | Ja |
| Beställningsbar artikel, indikator | Ja |
| Består av: | 12 st Basnivåförpackningar 07340062831086 |
| Artikelkategori: | Oregano |
|---|---|
| Produktnamn: | Oregano |
| Varumärke: | Minella |
| Leverantörens artikelnummer | 9876 |
|---|
| Dokumentets giltighetstidpunkt: | 2026-01-21 |
|---|
| Tillgänglighetstidpunkt: | 2026-01-21 |
|---|
| Produktklass, kod: | 10000049 |
|---|
| Förekomst av streckkodad information: | Artikeln är märkt med maskinellt läsbar information |
|---|---|
| Databärartyp: | ITF 14 |
| Förpacknings-/kollityp: | Låda |
|---|---|
| Villkor för förpackningsmaterial, kod: | Återvinningsavgift betald |
| Artikelns bruttovikt: | 3200 gram |
|---|---|
| Variabelmåttsvara: | Nej |
| Artikelns bredd: | 210 mm |
|---|---|
| Artikelns djup: | 310 mm |
| Artikelns höjd: | 115 mm |
| Staplingsbarhet | 10 mellanförpackningar i höjd |
|---|