
Kikärtor, vatten, salt
101010544122 / Kolonial/Speceri -- Baljväxter/Frö -- Ärtor -- Kikärtor
| Total hållbarhet (dagar): | 1095 |
|---|---|
| Hållbarhet efter öppning: | 3 |
| Förvaringsinstruktioner: | Förvaras torrt och svalt. Efter öppnande av förpackning, för över innehållet till en annan behållare. Förvara i kyl i max 3 dagar |
Tillverkningsland i betydelsen det land i vilket produkten genomgick den sista väsentliga bearbetningen (motsvarande lagstiftningens definition för ursprungsland).
| Tillagningsstatus: | Ej tillagad |
|---|---|
| Basmängd: | Per 100 gr |
| Energi: | 303 kJ |
| Energi: | 72 kcal |
| Fett: | 1,3 g |
| - Varav mättat fett: | 0,1 g |
| Kolhydrat: | 8,6 g |
| - Varav sockerarter: | 0 g |
| Protein: | 4,3 g |
| Salt: | 0,45 g |
| Fiber: | 4,5 g |
| Artikelns identitet, GTIN: | 07340062820103 |
|---|---|
| Målmarknadsområde: | Sverige |
| Konsumentartikel: | Ja |
| Är artikeln en logistisk enhet: | Nej |
| Fakturerbar enhet, indikator | Nej |
| Beställningsbar artikel, indikator | Nej |
| Ingår i: | 24 st Mellannivåförpackningar 17340062820100 |
| Artikelkategori: | Kikärtor |
|---|---|
| Produktnamn: | Kikärtor |
| Varumärke: | Minella |
| Förpackningsstorlek: | 400g |
| Dokumentets giltighetstidpunkt: | 2024-06-11 |
|---|
| Tillgänglighetstidpunkt: | 2024-06-11 |
|---|
| Produktklass, kod: | 10000272 |
|---|
| Ingrediensförteckning: | Kikärtor, vatten, salt |
|---|
| Tillverkningsland: | Europeiska unionen |
|---|
| Förvaringsinstruktioner för konsument: | Förvaras torrt och svalt. Efter öppnande av förpackning, för över innehållet till en annan behållare. Förvara i kyl i max 3 dagar |
|---|
| Total hållbarhet (dagar): | 1095 |
|---|---|
| Hållbarhet efter öppning: | 3 |
| Format för datummärkning, kod: | dd,mm,yyyy |
|---|---|
| Typ av datum på förpackningen: | Märkt med bäst-före-datum |
| Förekomst av streckkodad information: | Artikeln är märkt med maskinellt läsbar information |
|---|---|
| Databärartyp: | EAN 13 |
| Skattesats | 12% |
|---|---|
| Skattetyp: | Mervärdesskatt |
| Förpacknings-/kollityp: | Burk - metall |
|---|---|
| Villkor för förpackningsmaterial, kod: | Återvinningsavgift betald |
| Förpackningsvikt: | 74 gram |
| Artikelns bruttovikt: | 474 gram |
|---|---|
| Jämförmängd färdigvara: | 240 gram |
| Jämförmängd kod: | Per avrunnen vikt |
| Variabelmåttsvara: | Nej |
| Nettoinnehåll värde: | 400 gram |
|---|
| Artikelns bredd: | 70 mm |
|---|---|
| Artikelns djup: | 70 mm |
| Artikelns höjd: | 110 mm |
| Artikelns identitet, GTIN: | 17340062820100 |
|---|---|
| Leverantörens artikelnummer: | 5460 |
| Konsumentartikel: | Nej |
| Är artikeln en logistisk enhet: | Ja |
| Fakturerbar enhet, indikator | Ja |
| Beställningsbar artikel, indikator | Ja |
| Består av: | 24 st Basnivåförpackningar 07340062820103 |
| Ingår i: | 60 st Toppnivåförpackningar 27340062820107 |
| Artikelkategori: | Kikärtor |
|---|---|
| Produktnamn: | Kikärtor |
| Varumärke: | Minella |
| Leverantörens artikelnummer | 5460 |
|---|
| Dokumentets giltighetstidpunkt: | 2024-06-11 |
|---|
| Tillgänglighetstidpunkt: | 2024-06-11 |
|---|
| Produktklass, kod: | 10000272 |
|---|
| Förekomst av streckkodad information: | Artikeln är märkt med maskinellt läsbar information |
|---|---|
| Databärartyp: | ITF 14 |
| Skattesats | 12% |
|---|---|
| Skattetyp: | Mervärdesskatt |
| Förpacknings-/kollityp: | Bricka |
|---|---|
| Villkor för förpackningsmaterial, kod: | Återvinningsavgift betald |
| Förpacknings-/kollityp: | Krympfilm |
| Villkor för förpackningsmaterial, kod: | Återvinningsavgift betald |
| Artikelns bruttovikt: | 11400 gram |
|---|---|
| Variabelmåttsvara: | Nej |
| Artikelns bredd: | 300 mm |
|---|---|
| Artikelns djup: | 450 mm |
| Artikelns höjd: | 110 mm |
| Staplingsbarhet | 13 mellanförpackningar i höjd |
|---|
| Artikelns identitet, GTIN: | 27340062820107 |
|---|---|
| Konsumentartikel: | Nej |
| Är artikeln en logistisk enhet: | Nej |
| Fakturerbar enhet, indikator | Ja |
| Beställningsbar artikel, indikator | Nej |
| Består av: | 60 st Mellannivåförpackningar 17340062820100 |
| Artikelkategori: | Kikärtor |
|---|---|
| Varumärke: | Minella |
| Dokumentets giltighetstidpunkt: | 2024-06-11 |
|---|
| Tillgänglighetstidpunkt: | 2024-06-11 |
|---|
| Produktklass, kod: | 10000272 |
|---|
| Förekomst av streckkodad information: | Artikeln är ibland märkt med maskinellt läsbar information. |
|---|---|
| Databärartyp: | ITF 14 |
| Förpacknings-/kollityp: | Pall (PX) |
|---|---|
| Villkor för förpackningsmaterial, kod: | Återvinningsavgift betald |
| Plattformstyp kod: | Pall 800 X 1200 mm |
| Förpackningsvikt: | 25000 gram |
| Artikelns bruttovikt: | 709000 gram |
|---|---|
| Variabelmåttsvara: | Nej |
| Artikelns bredd: | 800 mm |
|---|---|
| Artikelns djup: | 1200 mm |
| Artikelns höjd: | 1244 mm |
| Staplingsbarhet | 1 toppförpackningar i höjd |
|---|
| Antal per lav: | 6 st |
|---|---|
| Antal ingående lav: | 10 st |