
Pastöriserad får- och GETMJÖLK, bakteriekultur, salt, löpe
307514044735 / Färskvaror/Kylvaror -- Ost -- Hårdost, övrig -- Hårdost, övrig
| Total hållbarhet (dagar): | 365 |
|---|---|
| Förvaringsinstruktioner: | Förvaras i kyl mellan +2- +4°C |
Tillverkningsland i betydelsen det land i vilket produkten genomgick den sista väsentliga bearbetningen (motsvarande lagstiftningens definition för ursprungsland).
| Tillagningsstatus: | Ej tillagad |
|---|---|
| Basmängd: | Per 100 gr |
| Energi: | 1622 kJ |
| Energi: | 390 kcal |
| Fett: | 29 g |
| - Varav mättat fett: | 17 g |
| Kolhydrat: | 1 g |
| - Varav sockerarter: | 0 g |
| Protein: | 24 g |
| Salt: | 1,2 g |
| Fiber: | 0 g |
| Mjölk | Innehåller InnehållerProdukten innehåller det angivna allergenet. |
|---|
Observera Den som lagar/serverar mat till en allergiker måste alltid noga läs igenom ingrediensförteckningen på förpackningen där eventuella allergener ska framgå.
| Artikelns identitet, GTIN: | 07340062810012 |
|---|---|
| Målmarknadsområde: | Sverige |
| Konsumentartikel: | Ja |
| Är artikeln en logistisk enhet: | Nej |
| Fakturerbar enhet, indikator | Nej |
| Beställningsbar artikel, indikator | Nej |
| Ingår i: | 25 st Mellannivåförpackningar 17340062810019 |
| Artikelkategori: | Saganaki |
|---|---|
| Produktnamn: | Saganaki |
| Varumärke: | Minella |
| Förpackningsstorlek: | 100g |
| Kontakt GLN: | 7340062800006 |
|---|---|
| Kontaktnamn: | Mini Ellada AB |
| Typ av kontakt: | Konsumentkontakt |
| Telefon: | + 46 8 744 10 40 |
| Hemsida: | www.minella.se |
| Dokumentets giltighetstidpunkt: | 2026-01-26 |
|---|
| Tillgänglighetstidpunkt: | 2026-01-26 |
|---|
| Produktklass, kod: | 10006997 |
|---|
| Ingrediensförteckning: | Pastöriserad får- och GETMJÖLK, bakteriekultur, salt, löpe |
|---|
| Tillverkningsland: | Grekland |
|---|
| Importklassificeringstyp: | INTRASTAT |
|---|---|
| Importklassificering: | 04069099 |
| Förvaringsinstruktioner för konsument: | Förvaras i kyl mellan +2- +4°C |
|---|
| Total hållbarhet (dagar): | 365 |
|---|
| Format för datummärkning, kod: | ddmmyyyy |
|---|---|
| Typ av datum på förpackningen: | Märkt med bäst-före-datum |
| Förekomst av streckkodad information: | Artikeln är märkt med maskinellt läsbar information |
|---|---|
| Databärartyp: | EAN 13 |
| Skattesats | 12% |
|---|---|
| Skattetyp: | Mervärdesskatt |
| Förpacknings-/kollityp: | Krympfilm |
|---|---|
| Villkor för förpackningsmaterial, kod: | Återvinningsavgift betald |
| Artikelns bruttovikt: | 110 gram |
|---|---|
| Jämförmängd färdigvara: | 100 gram |
| Jämförmängd kod: | Per kilogram |
| Variabelmåttsvara: | Nej |
| Artikelns nettovikt: | 100 gram |
| Nettoinnehåll värde: | 100 gram |
|---|
| Artikelns bredd: | 100 mm |
|---|---|
| Artikelns djup: | 100 mm |
| Artikelns höjd: | 10 mm |
| Artikelns identitet, GTIN: | 17340062810019 |
|---|---|
| Leverantörens artikelnummer: | 1505 |
| Konsumentartikel: | Nej |
| Är artikeln en logistisk enhet: | Ja |
| Fakturerbar enhet, indikator | Ja |
| Beställningsbar artikel, indikator | Ja |
| Består av: | 25 st Basnivåförpackningar 07340062810012 |
| Artikelkategori: | Saganaki |
|---|---|
| Produktnamn: | Saganaki |
| Varumärke: | Minella |
| Leverantörens artikelnummer | 1505 |
|---|
| Dokumentets giltighetstidpunkt: | 2026-01-26 |
|---|
| Tillgänglighetstidpunkt: | 2026-01-26 |
|---|
| Produktklass, kod: | 10006997 |
|---|
| Förekomst av streckkodad information: | Artikeln är märkt med maskinellt läsbar information |
|---|---|
| Databärartyp: | ITF 14 |
| Förpacknings-/kollityp: | Låda |
|---|---|
| Villkor för förpackningsmaterial, kod: | Återvinningsavgift betald |
| Artikelns bruttovikt: | 2900 gram |
|---|---|
| Variabelmåttsvara: | Nej |
| Artikelns bredd: | 110 mm |
|---|---|
| Artikelns djup: | 260 mm |
| Artikelns höjd: | 110 mm |
| Staplingsbarhet | 15 mellanförpackningar i höjd |
|---|