Vatten, spansk peppar, salt, vinäger, antioxidationsmedel (citronsyra E330), konserveringsmedel (natriumbensoat E211, KALIUMDISULFIT E224).
Druvan® Feferoni är en smakrik och mild feferoni och gör sig lika bra på kebaben som i salladen eller som en smaksättare i matlagningen. Druvan® Feferoni är spänstig och frisk. Perfekt som ett tillbehör/topping på buffébordet, på pizzan eller på tapasbrickan.
102911554818 / Kolonial/Speceri -- Grönsaker -- Grönsakskonserver -- Feferoni
| Temperatur (°C): |
|
|---|---|
| Total hållbarhet (dagar): | 1095 |
Tillverkningsland i betydelsen det land i vilket produkten genomgick den sista väsentliga bearbetningen (motsvarande lagstiftningens definition för ursprungsland).
| Tillagningsstatus: | Ej tillagad |
|---|---|
| Basmängd: | Per 100 gr |
| Energi: | 70 kJ |
| Energi: | 17 kcal |
| Fett: | 0,6 g |
| - Varav mättat fett: | 0,1 g |
| Kolhydrat: | 2,4 g |
| - Varav sockerarter: | < 0,5 g |
| Protein: | 0,5 g |
| Salt: | 3,1 g |
| Svaveldioxid eller sulfit | Innehåller InnehållerProdukten innehåller det angivna allergenet. |
|---|
Observera Den som lagar/serverar mat till en allergiker måste alltid noga läs igenom ingrediensförteckningen på förpackningen där eventuella allergener ska framgå.
| Artikelns identitet, GTIN: | 07331010011711 |
|---|---|
| Målmarknadsområde: | Sverige |
| Konsumentartikel: | Ja |
| Är artikeln en logistisk enhet: | Nej |
| Fakturerbar enhet, indikator | Nej |
| Beställningsbar artikel, indikator | Nej |
| Ingår i: | 6 st Mellannivåförpackningar 17331010011718 |
| Artikelkategori: | Feferoni |
|---|---|
| Produktnamn: | Feferoni Mild |
| Varumärke: | Druvan |
| Förpackningsstorlek: | 1680g |
| Sökbegrepp E-handel | Druvan, Kavli, Fefferoni, Feferoni, Kebab, Kebabtillbehör, Pizza, Pizzatillbehör, Spansk peppar |
|---|---|
| Övrig Information | mild grön |
| Marknadsbudskap: | Druvan® Feferoni är en smakrik och mild feferoni och gör sig lika bra på kebaben som i salladen eller som en smaksättare i matlagningen. Druvan® Feferoni är spänstig och frisk. Perfekt som ett tillbehör/topping på buffébordet, på pizzan eller på tapasbrickan. |
|---|---|
| Kort marknadsbudskap: | Druvan® Feferoni är en smakrik och mild feferoni och gör sig lika bra på kebaben som i salladen eller som en smaksättare i matlagningen. Druvan® Feferoni är spänstig och frisk. Perfekt som ett tillbehör/topping på buffébordet, på pizzan eller på tapasbrickan. |
| Dokumentets giltighetstidpunkt: | 2025-10-07 |
|---|
| Tillgänglighetstidpunkt: | 2025-07-09 |
|---|---|
| Första leveranstidpunkt: | 2025-07-10 |
| Artikel lanseringstidpunkt: | 2025-07-11 |
| Produktklass, kod: | 10000272 |
|---|
| Ingrediensförteckning: | Vatten, spansk peppar, salt, vinäger, antioxidationsmedel (citronsyra E330), konserveringsmedel (natriumbensoat E211, KALIUMDISULFIT E224). |
|---|
| Tillverkningsland: | Grekland |
|---|
| Högsta förvaringstemperatur: | 25 °C |
|---|---|
| Lägsta förvaringstemperatur: | 8 °C |
| Högsta transporttemperatur: | 25 °C |
| Lägsta transporttemperatur: | 8 °C |
| Total hållbarhet (dagar): | 1095 |
|---|
| Format för datummärkning, kod: | DD/MM/YYYY |
|---|---|
| Typ av datum på förpackningen: | Märkt med bäst-före-datum |
| Förekomst av streckkodad information: | Artikeln är märkt med maskinellt läsbar information |
|---|---|
| Databärartyp: | EAN 13 |
| Skattesats | 12% |
|---|---|
| Skattetyp: | Mervärdesskatt |
| Förpacknings-/kollityp: | Burk -ej metall |
|---|---|
| Villkor för förpackningsmaterial, kod: | Återvinningsavgift betald |
| Förpackningsvikt: | 666 gram |
| Förpackningsmaterial: |
|
| Artikelns bruttovikt: | 2350 gram |
|---|---|
| Jämförmängd färdigvara: | 800 gram |
| Jämförmängd kod: | Per avrunnen vikt |
| Variabelmåttsvara: | Nej |
| Artikelns nettovikt: | 1680 gram |
| Nettoinnehåll värde: | 1680 gram |
|---|
| Artikelns bredd: | 127 mm |
|---|---|
| Artikelns djup: | 127 mm |
| Artikelns höjd: | 177 mm |
| Artikelns identitet, GTIN: | 17331010011718 |
|---|---|
| Leverantörens artikelnummer: | 1171 |
| Konsumentartikel: | Nej |
| Är artikeln en logistisk enhet: | Nej |
| Fakturerbar enhet, indikator | Ja |
| Beställningsbar artikel, indikator | Ja |
| Består av: | 6 st Basnivåförpackningar 07331010011711 |
| Ingår i: | 54 st Toppnivåförpackningar 27331010011715 |
| Artikelkategori: | Feferoni |
|---|---|
| Produktnamn: | Feferoni Mild |
| Varumärke: | Druvan |
| Förpackningsstorlek: | 6x1680g |
| Leverantörens artikelnummer | 1171 |
|---|
| Dokumentets giltighetstidpunkt: | 2025-10-07 |
|---|
| Tillgänglighetstidpunkt: | 2025-07-09 |
|---|---|
| Första leveranstidpunkt: | 2025-07-10 |
| Artikel lanseringstidpunkt: | 2025-07-11 |
| Produktklass, kod: | 10000272 |
|---|
| Högsta förvaringstemperatur: | 25 °C |
|---|---|
| Lägsta förvaringstemperatur: | 8 °C |
| Högsta transporttemperatur: | 25 °C |
| Lägsta transporttemperatur: | 8 °C |
| Förekomst av streckkodad information: | Artikeln är märkt med maskinellt läsbar information |
|---|---|
| Databärartyp: | GS1 128 |
| Skattesats | 12% |
|---|---|
| Skattetyp: | Mervärdesskatt |
| Förpacknings-/kollityp: | Bricka |
|---|---|
| Villkor för förpackningsmaterial, kod: | Återvinningsavgift betald |
| Förpackningsvikt: | 100 gram |
| Förpackningsmaterial: |
|
| Förpacknings-/kollityp: | Krympfilm |
| Villkor för förpackningsmaterial, kod: | Återvinningsavgift betald |
| Förpackningsmaterial: |
|
| Artikelns bruttovikt: | 14200 gram |
|---|---|
| Variabelmåttsvara: | Nej |
| Artikelns bredd: | 260 mm |
|---|---|
| Artikelns djup: | 400 mm |
| Artikelns höjd: | 180 mm |
| Artikelns identitet, GTIN: | 27331010011715 |
|---|---|
| Konsumentartikel: | Nej |
| Är artikeln en logistisk enhet: | Ja |
| Fakturerbar enhet, indikator | Nej |
| Beställningsbar artikel, indikator | Nej |
| Består av: | 54 st Mellannivåförpackningar 17331010011718 |
| Artikelkategori: | Feferoni |
|---|---|
| Varumärke: | Druvan |
| Dokumentets giltighetstidpunkt: | 2025-10-07 |
|---|
| Tillgänglighetstidpunkt: | 2025-07-09 |
|---|---|
| Första leveranstidpunkt: | 2025-07-10 |
| Artikel lanseringstidpunkt: | 2025-07-11 |
| Produktklass, kod: | 10000272 |
|---|
| Förekomst av streckkodad information: | Artikeln är märkt med maskinellt läsbar information |
|---|---|
| Databärartyp: | GS1 128 |
| Är förpackningen returnerbar: | Ja |
|---|
| Förpacknings-/kollityp: | Pall (PX) |
|---|---|
| Plattformstyp kod: | Pall 800 X 1200 mm |
| Antal enheter: | 1 |
| Pantkod: | EUR- helpall |
| Förpackningsmaterial: |
|
| Artikelns bruttovikt: | 792000 gram |
|---|---|
| Variabelmåttsvara: | Nej |
| Artikelns bredd: | 800 mm |
|---|---|
| Artikelns djup: | 1200 mm |
| Artikelns höjd: | 1250 mm |
| Staplingsbarhet | 1 toppförpackningar i höjd |
|---|
| Antal per lav: | 9 st |
|---|---|
| Antal ingående lav: | 6 st |