
Lingon.
Prova våra vilda svenska och finska lingon. Bären plockas i svenska & finska skogar och har snabbt frysts ner för att besvara deras smak och spänst. Lingon är ett klassiskt tillbehör till många svenska rätter och kommer i en 2,5 kilos förpackning.
206112875075 / Djupfryst -- Frukt/Bär -- Bär -- Lingon
| Typ av märkning: | Nyckelhålet |
|---|
| Temperatur (°C): |
|
|---|---|
| Total hållbarhet (dagar): | 730 |
| Hållbarhet efter öppning: | 1 |
| Användningsinstruktioner: | Tinade bär förvaras i kylskåp i max 1 dygn. Bör ej frysas om efter upptining. |
Tillverkningsland i betydelsen det land i vilket produkten genomgick den sista väsentliga bearbetningen (motsvarande lagstiftningens definition för ursprungsland).
Råvarans ursprung i betydelsen var djur fötts, uppfötts och slaktats, var ägg värpts, var mjölk mjölkats och var frukt, grönsaker, spannmål och andra grödor odlats.
Geografiskt område som produkten kommer ifrån i fritext.
| Tillagningsstatus: | Ej tillagad |
|---|---|
| Basmängd: | Per 100 gr |
| Energi: | 237 kJ |
| Energi: | 57 kcal |
| Fett: | 0,5 g |
| - Varav mättat fett: | 0 g |
| Kolhydrat: | 11 g |
| - Varav sockerarter: | 8,7 g |
| Protein: | 0,7 g |
| - Varav enkelomättat fett: | 1,0 g |
| - Varav fleromättat fett: | 0,3 g |
| Fiber: | 2,5 g |
| Salt: | 0 g |
| Artikelns identitet, GTIN: | 07321575254852 |
|---|---|
| Målmarknadsområde: | Sverige |
| Artikelavisering: | FINAL |
| Leverantörens artikelnummer: | 525485 |
| Konsumentartikel: | Nej |
| Är artikeln en logistisk enhet: | Ja |
| Fakturerbar enhet, indikator | Ja |
| Beställningsbar artikel, indikator | Ja |
| Ingår i: | 2 st Mellannivåförpackningar 17321575254859 |
| Artikelkategori: | Lingon |
|---|---|
| Produktnamn: | Lingon |
| Varumärke: | Martin & Servera |
| Förpackningsstorlek: | 2,5 kg |
| Leverantörens artikelnummer | 525485 |
|---|
| Sökbegrepp E-handel | Lingon, Djupfrysta lingon, Vilda lingon, Lösfrysta lingon, |
|---|
| Marknadsbudskap: | Prova våra vilda svenska och finska lingon. Bären plockas i svenska & finska skogar och har snabbt frysts ner för att besvara deras smak och spänst. Lingon är ett klassiskt tillbehör till många svenska rätter och kommer i en 2,5 kilos förpackning. |
|---|
| Dokumentets giltighetstidpunkt: | 2016-01-08 |
|---|
| Tillgänglighetstidpunkt: | 2016-01-08 |
|---|
| Produktklass, kod: | 10000002 |
|---|
| Ingrediensförteckning: | Lingon. |
|---|
| Tillverkningsland: | Sverige |
|---|
| Användningsinstruktioner | Tinade bär förvaras i kylskåp i max 1 dygn. Bör ej frysas om efter upptining. |
|---|
| Högsta förvaringstemperatur: | -18 °C |
|---|---|
| Lägsta förvaringstemperatur: | -24 °C |
| Total hållbarhet (dagar): | 730 |
|---|---|
| Hållbarhet efter öppning: | 1 |
| Databärartyp: | EAN 13 |
|---|
| Skattesats | 12% |
|---|---|
| Skattetyp: | Mervärdesskatt |
| Förpacknings-/kollityp: | Påse |
|---|---|
| Villkor för förpackningsmaterial, kod: | Återvinningsavgift betald |
| Förpackningsvikt: | 16 gram |
| Förpackningsmaterial: |
|
| Artikelns bruttovikt: | 2516 gram |
|---|---|
| Jämförmängd färdigvara: | 1000 gram |
| Jämförmängd kod: | Per kilogram |
| Variabelmåttsvara: | Nej |
| Nettoinnehåll värde: | 2500 gram |
|---|
| Artikelns bredd: | 300 mm |
|---|---|
| Artikelns djup: | 380 mm |
| Artikelns höjd: | 55 mm |
| Artikelns identitet, GTIN: | 17321575254859 |
|---|---|
| Leverantörens artikelnummer: | 525485 |
| Konsumentartikel: | Nej |
| Är artikeln en logistisk enhet: | Ja |
| Fakturerbar enhet, indikator | Ja |
| Beställningsbar artikel, indikator | Ja |
| Består av: | 2 st Basnivåförpackningar 07321575254852 |
| Artikelkategori: | Lingon |
|---|---|
| Produktnamn: | Lingon |
| Varumärke: | Martin & Servera |
| Förpackningsstorlek: | 2x 2,5kg |
| Leverantörens artikelnummer | 525485 |
|---|
| Dokumentets giltighetstidpunkt: | 2016-01-08 |
|---|
| Tillgänglighetstidpunkt: | 2016-01-08 |
|---|
| Produktklass, kod: | 10000002 |
|---|
| Förpacknings-/kollityp: | Låda |
|---|---|
| Villkor för förpackningsmaterial, kod: | Återvinningsavgift betald |
| Förpackningsvikt: | 220 gram |
| Förpackningsmaterial: |
|
| Artikelns bruttovikt: | 5252 gram |
|---|---|
| Variabelmåttsvara: | Nej |
| Nettoinnehåll värde: | 5000 gram |
|---|
| Artikelns bredd: | 300 mm |
|---|---|
| Artikelns djup: | 380 mm |
| Artikelns höjd: | 120 mm |