Mandarinklyftor, druvjuice
Mandarinklyftor i juice för desserter, garnering och sallader.
103011595026 / Kolonial/Speceri -- Frukt/Bär -- Frukt/bär konserver, egen juice -- Övrig konserverad frukt
| Temperatur (°C): |
|
|---|---|
| Total hållbarhet (dagar): | 730 |
| Hållbarhet efter öppning: | 3 |
| Förvaringsinstruktioner: | Förvaras torrt, ej över normal rumstemperatur Öppnad förpackning förvaras i kylskåp i max 3 dagar i en behållare utan metall. |
Tillverkningsland i betydelsen det land i vilket produkten genomgick den sista väsentliga bearbetningen (motsvarande lagstiftningens definition för ursprungsland).
Råvarans ursprung i betydelsen var djur fötts, uppfötts och slaktats, var ägg värpts, var mjölk mjölkats och var frukt, grönsaker, spannmål och andra grödor odlats.
Råvarans ursprung i betydelsen var djur fötts, uppfötts och slaktats, var ägg värpts, var mjölk mjölkats och var frukt, grönsaker, spannmål och andra grödor odlats.
Geografiskt område som produkten kommer ifrån i fritext.
| Tillagningsstatus: | Ej tillagad |
|---|---|
| Basmängd: | Per 100 gr |
| Energi: | 188 kJ |
| Energi: | 45 kcal |
| Fett: | 0,1 g |
| - Varav mättat fett: | 0 g |
| Kolhydrat: | 11 g |
| - Varav sockerarter: | 9,9 g |
| Protein: | 0,5 g |
| Salt: | 0,01 g |
| Artikelns identitet, GTIN: | 07321575153384 |
|---|---|
| Målmarknadsområde: | Sverige |
| Artikelavisering: | FINAL |
| Leverantörens artikelnummer: | 515338 |
| Konsumentartikel: | Nej |
| Är artikeln en logistisk enhet: | Nej |
| Fakturerbar enhet, indikator | Ja |
| Beställningsbar artikel, indikator | Ja |
| Artikelkategori: | Mandarinklyftor i juice |
|---|---|
| Produktnamn: | Mandarinklyftor i juice |
| Varumärke: | Videca |
| Förpackningsstorlek: | 2,55 kg |
| Leverantörens artikelnummer | 515338 |
|---|
| Sökbegrepp E-handel | FRUKT KONSERV KONSERVER KONSERVERADE MANDARINER KONSERVERADE MANDARINKLYFTOR MANDARINER MANDARINER KLYFTOR KONSERVERAD |
|---|
| Marknadsbudskap: | Mandarinklyftor i juice för desserter, garnering och sallader. |
|---|
| Dokumentets giltighetstidpunkt: | 2008-11-21 |
|---|
| Tillgänglighetstidpunkt: | 2008-11-21 |
|---|
| Produktklass, kod: | 10000206 |
|---|
| Ingrediensförteckning: | Mandarinklyftor, druvjuice |
|---|
| Tillverkningsland: | Spanien |
|---|
| Importklassificeringstyp: | INTRASTAT |
|---|---|
| Importklassificering: | 20089798 |
| Förvaringsinstruktioner för konsument: | Förvaras torrt, ej över normal rumstemperatur Öppnad förpackning förvaras i kylskåp i max 3 dagar i en behållare utan metall. |
|---|
| Högsta förvaringstemperatur: | 25 °C |
|---|---|
| Lägsta förvaringstemperatur: | 5 °C |
| Total hållbarhet (dagar): | 730 |
|---|---|
| Hållbarhet efter öppning: | 3 |
| Databärartyp: | EAN 13 |
|---|
| Skattesats | 12% |
|---|---|
| Skattetyp: | Mervärdesskatt |
| Förpacknings-/kollityp: | Burk - metall |
|---|---|
| Villkor för förpackningsmaterial, kod: | Återvinningsavgift betald |
| Förpackningsvikt: | 275 gram |
| Förpackningsmaterial: |
|
| Artikelns bruttovikt: | 2775 gram |
|---|---|
| Jämförmängd färdigvara: | 1500 gram |
| Jämförmängd kod: | Per avrunnen vikt |
| Variabelmåttsvara: | Nej |
| Nettoinnehåll värde: | 2550 gram |
|---|
| Artikelns bredd: | 153 mm |
|---|---|
| Artikelns djup: | 153 mm |
| Artikelns höjd: | 178 mm |
| Faktor avrunnen vikt | 0.59 |
|---|