
Varmrökt innanlår av nöt, vatten, salt, peppar, koriander, paprika, örter, lök, glukossirap, stabiliser.medel (E450, E451), antioxididationsmedel (E331, E301), konserveringsmedel (E250), rökarom.
Vår pastrami är ett kryddigare alternativ till rostbiff, gjord på noga utvalt nötinnanlår och varsamt kryddad för en tydlig och välbalanserad smak. Köttet levereras i hel bit, vilket ger dig friheten att själv skiva efter önskemål – tunt till smörgåsar, lite tjockare till varmrätter eller buffé. Producerat i Södermanland och en förpackning väger 2 kilo.
308514635723 / Färskvaror/Kylvaror -- Köttprodukter -- Charkuterier utom korv -- Pastrami
| Temperatur (°C): |
|
|---|---|
| Total hållbarhet (dagar): | 28 |
Tillverkningsland i betydelsen det land i vilket produkten genomgick den sista väsentliga bearbetningen (motsvarande lagstiftningens definition för ursprungsland).
Råvarans ursprung i betydelsen var djur fötts, uppfötts och slaktats, var ägg värpts, var mjölk mjölkats och var frukt, grönsaker, spannmål och andra grödor odlats.
Geografiskt område som produkten kommer ifrån i fritext.
| Tillagningsstatus: | Ej tillagad |
|---|---|
| Basmängd: | Per 100 gr |
| Energi: | 458 kJ |
| Energi: | 111 kcal |
| Fett: | 2,4 g |
| - Varav mättat fett: | 2,4 g |
| Kolhydrat: | 0,5 g |
| - Varav sockerarter: | 0,5 g |
| Protein: | 21,7 g |
| Salt: | 2,1 g |
| Artikelns identitet, GTIN: | 07321574661361 |
|---|---|
| Målmarknadsområde: | Sverige |
| Artikelavisering: | FINAL |
| Leverantörens artikelnummer: | 466136 |
| Konsumentartikel: | Nej |
| Är artikeln en logistisk enhet: | Nej |
| Fakturerbar enhet, indikator | Ja |
| Beställningsbar artikel, indikator | Ja |
| Ingår i: | 4 st Mellannivåförpackningar 97321574661364 |
| Artikelkategori: | Pastrami nöt |
|---|---|
| Produktnamn: | Pastrami nöt |
| Varumärke: | Martin & Servera |
| Förpackningsstorlek: | 2 kg |
| Leverantörens artikelnummer | 466136 |
|---|
| Sökbegrepp E-handel | Pastrami, Skuren Pastrami, Nötkött, Rostbiff, |
|---|
| Marknadsbudskap: | Vår pastrami är ett kryddigare alternativ till rostbiff, gjord på noga utvalt nötinnanlår och varsamt kryddad för en tydlig och välbalanserad smak. Köttet levereras i hel bit, vilket ger dig friheten att själv skiva efter önskemål – tunt till smörgåsar, lite tjockare till varmrätter eller buffé. Producerat i Södermanland och en förpackning väger 2 kilo. |
|---|
| Dokumentets giltighetstidpunkt: | 2008-11-21 |
|---|
| Tillgänglighetstidpunkt: | 2008-11-21 |
|---|---|
| Första leveranstidpunkt: | 2022-04-28 |
| Produktklass, kod: | 10005767 |
|---|
| Ingrediensförteckning: | Varmrökt innanlår av nöt, vatten, salt, peppar, koriander, paprika, örter, lök, glukossirap, stabiliser.medel (E450, E451), antioxididationsmedel (E331, E301), konserveringsmedel (E250), rökarom. |
|---|
| Tillverkningsland: | Sverige |
|---|
| Högsta förvaringstemperatur: | 8 °C |
|---|---|
| Lägsta förvaringstemperatur: | 4 °C |
| Total hållbarhet (dagar): | 28 |
|---|
| Databärartyp: | EAN 13 |
|---|
| Skattesats | 12% |
|---|---|
| Skattetyp: | Mervärdesskatt |
| Förpacknings-/kollityp: | Krympfilm |
|---|---|
| Villkor för förpackningsmaterial, kod: | Återvinningsavgift betald |
| Förpackningsvikt: | 50 gram |
| Förpackningsmaterial: |
|
| Artikelns bruttovikt: | 2050 gram |
|---|---|
| Jämförmängd färdigvara: | 2000 gram |
| Jämförmängd kod: | Per styck |
| Variabelmåttsvara: | Ja |
| Nettoinnehåll värde: | 2000 gram |
|---|
| Artikelns bredd: | 250 mm |
|---|---|
| Artikelns djup: | 350 mm |
| Artikelns höjd: | 100 mm |
| Artikelns identitet, GTIN: | 97321574661364 |
|---|---|
| Konsumentartikel: | Nej |
| Är artikeln en logistisk enhet: | Ja |
| Fakturerbar enhet, indikator | Nej |
| Beställningsbar artikel, indikator | Nej |
| Består av: | 4 st Basnivåförpackningar 07321574661361 |
| Ingår i: | 48 st Toppnivåförpackningar 47321574661369 |
| Artikelkategori: | Pastrami nöt |
|---|---|
| Produktnamn: | Pastrami nöt |
| Varumärke: | Martin & Servera |
| Förpackningsstorlek: | 4x2 kg |
| Dokumentets giltighetstidpunkt: | 2008-11-21 |
|---|
| Tillgänglighetstidpunkt: | 2008-11-21 |
|---|
| Produktklass, kod: | 10005767 |
|---|
| Förekomst av streckkodad information: | Artikeln är märkt med maskinellt läsbar information |
|---|---|
| Typ av maskinellt läsbar märkning: | GTIN |
| Databärartyp: | GS1 128 |
| Skattesats | 12% |
|---|---|
| Skattetyp: | Mervärdesskatt |
| Har artikeln batchnummer: | Nej |
|---|---|
| Är förpackningen returnerbar: | Ja |
| Förpacknings-/kollityp: | Back |
|---|---|
| Villkor för förpackningsmaterial, kod: | Återvinningsavgift betald |
| Förpackningsvikt: | 760 gram |
| Pantkod: | SRS halvlåda 165 svart |
| Förpackningsmaterial: |
|
| Artikelns bruttovikt: | 8960 gram |
|---|---|
| Jämförmängd färdigvara: | 8000 gram |
| Jämförmängd kod: | Per styck |
| Variabelmåttsvara: | Nej |
| Nettoinnehåll värde: | 8000 gram |
|---|
| Artikelns bredd: | 300 mm |
|---|---|
| Artikelns djup: | 400 mm |
| Artikelns höjd: | 148 mm |
| Staplingsbarhet | 6 mellanförpackningar i höjd |
|---|
| Artikelns identitet, GTIN: | 47321574661369 |
|---|---|
| Konsumentartikel: | Nej |
| Är artikeln en logistisk enhet: | Ja |
| Fakturerbar enhet, indikator | Nej |
| Beställningsbar artikel, indikator | Nej |
| Består av: | 48 st Mellannivåförpackningar 97321574661364 |
| Artikelkategori: | Pastrami nöt |
|---|---|
| Varumärke: | Martin & Servera |
| Dokumentets giltighetstidpunkt: | 2023-03-07 |
|---|
| Tillgänglighetstidpunkt: | 2008-11-21 |
|---|
| Produktklass, kod: | 10005767 |
|---|
| Förekomst av streckkodad information: | Artikeln är märkt med maskinellt läsbar information |
|---|---|
| Typ av maskinellt läsbar märkning: | GTIN |
| Databärartyp: | GS1 128 |
| Är förpackningen returnerbar: | Ja |
|---|
| Förpacknings-/kollityp: | Pall (PX) |
|---|---|
| Villkor för förpackningsmaterial, kod: | Återvinningsavgift betald |
| Plattformstyp kod: | Pall 800 X 1200 mm |
| Pantkod: | SRS helpall grå |
| Förpackningsmaterial: |
|
| Artikelns bruttovikt: | 444880 gram |
|---|---|
| Variabelmåttsvara: | Nej |
| Artikelns bredd: | 800 mm |
|---|---|
| Artikelns djup: | 1200 mm |
| Artikelns höjd: | 978 mm |
| Staplingsbarhet | 1 toppförpackningar i höjd |
|---|
| Antal per lav: | 8 st |
|---|---|
| Antal ingående lav: | 6 st |