Rapsolja, lök, vatten, ÄGGULA, vinäger/vineddik/vinegar, vitlökspulver, ättika, citronkoncentrat, socker, salt, SENAPSFRÖ, vitlöksextrakt, kryddor, surhetsreglerande medel (E270).
310515346575 / Färskvaror/Kylvaror -- Spad/Sås -- Sås -- Övriga såser
| Temperatur (°C): |
|
|---|---|
| Total hållbarhet (dagar): | 60 |
| Förvaringsinstruktioner: | Rumstemperatur max 12 h |
Tillverkningsland i betydelsen det land i vilket produkten genomgick den sista väsentliga bearbetningen (motsvarande lagstiftningens definition för ursprungsland).
| Tillagningsstatus: | Ej tillagad |
|---|---|
| Basmängd: | Per 100 gr |
| Energi: | 2440 kJ |
| Energi: | 580 kcal |
| Fett: | 64 g |
| - Varav mättat fett: | 4,90 g |
| - Varav fleromättat fett: | 17 g |
| - Varav enkelomättat fett: | 41 g |
| Kolhydrat: | 3,40 g |
| - Varav sockerarter: | 1,80 g |
| Protein: | 1,60 g |
| Salt: | 0,90 g |
| Ägg | Innehåller InnehållerProdukten innehåller det angivna allergenet. |
|---|---|
| Senap | Innehåller InnehållerProdukten innehåller det angivna allergenet. |
Observera Den som lagar/serverar mat till en allergiker måste alltid noga läs igenom ingrediensförteckningen på förpackningen där eventuella allergener ska framgå.
| Artikelns identitet, GTIN: | 07313160005574 |
|---|---|
| Målmarknadsområde: | Sverige |
| Konsumentartikel: | Nej |
| Är artikeln en logistisk enhet: | Nej |
| Fakturerbar enhet, indikator | Nej |
| Beställningsbar artikel, indikator | Nej |
| Ingår i: | 75 st Mellannivåförpackningar 17313160005571 |
| Artikelkategori: | Garlic |
|---|---|
| Produktnamn: | Garlic |
| Varumärke: | Burger King |
| Dokumentets giltighetstidpunkt: | 2020-10-21 |
|---|
| Tillgänglighetstidpunkt: | 2020-10-21 |
|---|
| Produktklass, kod: | 10000617 |
|---|
| Ingrediensförteckning: | Rapsolja, lök, vatten, ÄGGULA, vinäger/vineddik/vinegar, vitlökspulver, ättika, citronkoncentrat, socker, salt, SENAPSFRÖ, vitlöksextrakt, kryddor, surhetsreglerande medel (E270). |
|---|
| Tillverkningsland: | Sverige |
|---|
| Förvaringsinstruktioner för konsument: | Rumstemperatur max 12 h |
|---|
| Högsta förvaringstemperatur: | 4 °C |
|---|---|
| Lägsta förvaringstemperatur: | 1 °C |
| Total hållbarhet (dagar): | 60 |
|---|
| Format för datummärkning, kod: | dd.mm.yyyy |
|---|---|
| Typ av datum på förpackningen: | Märkt med bäst-före-datum |
| Databärartyp: | Saknar streckkod |
|---|
| Skattesats | 12% |
|---|---|
| Skattetyp: | Mervärdesskatt |
| Förpacknings-/kollityp: | Bägare/bytta |
|---|---|
| Villkor för förpackningsmaterial, kod: | Återvinningsavgift betald |
| Förpackningsmaterial: |
|
| Artikelns bruttovikt: | 27 gram |
|---|---|
| Jämförmängd färdigvara: | 25 gram |
| Jämförmängd kod: | Per kilogram |
| Variabelmåttsvara: | Nej |
| Nettoinnehåll värde: | 25 gram |
|---|
| Artikelns bredd: | 54 mm |
|---|---|
| Artikelns djup: | 54 mm |
| Artikelns höjd: | 28 mm |
| Artikelns identitet, GTIN: | 17313160005571 |
|---|---|
| Leverantörens artikelnummer: | 148020 |
| Konsumentartikel: | Nej |
| Är artikeln en logistisk enhet: | Nej |
| Fakturerbar enhet, indikator | Ja |
| Beställningsbar artikel, indikator | Ja |
| Består av: | 75 st Basnivåförpackningar 07313160005574 |
| Ingår i: | 120 st Toppnivåförpackningar 27313160005578 |
| Artikelkategori: | Garlic |
|---|---|
| Produktnamn: | Garlic |
| Varumärke: | Burger King |
| Leverantörens artikelnummer | 148020 |
|---|
| Dokumentets giltighetstidpunkt: | 2020-10-21 |
|---|
| Tillgänglighetstidpunkt: | 2020-10-21 |
|---|
| Produktklass, kod: | 10000617 |
|---|
| Typ av datum på förpackningen: | Märkt med bäst-före-datum |
|---|
| Förekomst av streckkodad information: | Artikeln är märkt med maskinellt läsbar information |
|---|---|
| Typ av maskinellt läsbar märkning: | GTIN |
| Databärartyp: | GS1 128 |
| Har artikeln batchnummer: | Ja |
|---|---|
| Är förpackningen returnerbar: | Nej |
| Förpacknings-/kollityp: | Låda |
|---|---|
| Förpackningsmaterial: |
|
| Artikelns bruttovikt: | 2125 gram |
|---|---|
| Variabelmåttsvara: | Nej |
| Nettoinnehåll värde: | 1875 gram |
|---|
| Artikelns bredd: | 252 mm |
|---|---|
| Artikelns djup: | 290 mm |
| Artikelns höjd: | 93 mm |
| Artikelns identitet, GTIN: | 27313160005578 |
|---|---|
| Konsumentartikel: | Nej |
| Är artikeln en logistisk enhet: | Ja |
| Fakturerbar enhet, indikator | Nej |
| Beställningsbar artikel, indikator | Nej |
| Består av: | 120 st Mellannivåförpackningar 17313160005571 |
| Artikelkategori: | Garlic |
|---|---|
| Varumärke: | Burger King |
| Dokumentets giltighetstidpunkt: | 2020-10-21 |
|---|
| Tillgänglighetstidpunkt: | 2020-10-21 |
|---|
| Produktklass, kod: | 10000617 |
|---|
| Förekomst av streckkodad information: | Artikeln är märkt med maskinellt läsbar information |
|---|---|
| Typ av maskinellt läsbar märkning: | GTIN |
| Databärartyp: | GS1 128 |
| Är förpackningen returnerbar: | Ja |
|---|
| Förpacknings-/kollityp: | Pall (PX) |
|---|---|
| Plattformstyp kod: | Pall 800 X 1200 mm |
| Pantkod: | EUR- helpall |
| Förpackningsmaterial: |
|
| Artikelns bruttovikt: | 280000 gram |
|---|---|
| Variabelmåttsvara: | Nej |
| Artikelns bredd: | 800 mm |
|---|---|
| Artikelns djup: | 1200 mm |
| Artikelns höjd: | 1074 mm |
| Staplingsbarhet | 1 toppförpackningar i höjd |
|---|
| Antal per lav: | 12 st |
|---|---|
| Antal ingående lav: | 10 st |