

VETEmjöl, siktat RÅGmjöl, KORNmalt, mjölbehandlingsmedel (askorbinsyra)
100110074004 / Kolonial/Speceri -- Mjöl/Gryn -- Mjölblandningar -- Rågsikt
| Total hållbarhet (dagar): | 365 |
|---|---|
| Förvaringsinstruktioner: | Svalt och mörkt. |
Tillverkningsland i betydelsen det land i vilket produkten genomgick den sista väsentliga bearbetningen (motsvarande lagstiftningens definition för ursprungsland).
| Tillagningsstatus: | Ej tillagad |
|---|---|
| Basmängd: | Per 100 gr |
| Energi: | 1450 kJ |
| Energi: | 340 kcal |
| Fett: | 2,2 g |
| - Varav mättat fett: | < 0,5 g |
| Kolhydrat: | 67 g |
| - Varav sockerarter: | 0,5 g |
| Protein: | 11 g |
| Salt: | < 0 g |
| Fiber: | 5 g |
| Vete | Innehåller InnehållerProdukten innehåller det angivna allergenet. |
|---|---|
| Råg | Innehåller InnehållerProdukten innehåller det angivna allergenet. |
| Korn | Innehåller InnehållerProdukten innehåller det angivna allergenet. |
Observera Den som lagar/serverar mat till en allergiker måste alltid noga läs igenom ingrediensförteckningen på förpackningen där eventuella allergener ska framgå.
| Artikelns identitet, GTIN: | 07312690000547 |
|---|---|
| Målmarknadsområde: | Sverige |
| Artikelavisering: | FINAL |
| Leverantörens artikelnummer: | 220025 |
| Konsumentartikel: | Nej |
| Är artikeln en logistisk enhet: | Ja |
| Fakturerbar enhet, indikator | Ja |
| Beställningsbar artikel, indikator | Ja |
| Artikelkategori: | Bagerisikt |
|---|---|
| Artikelbeskrivning: | Bagerisikt |
| Produktnamn: | Bagerisikt |
| Varumärke: | Berte Qvarn |
| Förpackningsstorlek: | 25kg |
| Leverantörens artikelnummer | 220025 |
|---|
| Dokumentets giltighetstidpunkt: | 2020-09-29 |
|---|
| Tillgänglighetstidpunkt: | 2020-09-29 |
|---|---|
| Första leveranstidpunkt: | 2020-10-01 |
| Artikel lanseringstidpunkt: | 2020-10-02 |
| Produktklass, kod: | 10000203 |
|---|
| Ingrediensförteckning: | VETEmjöl, siktat RÅGmjöl, KORNmalt, mjölbehandlingsmedel (askorbinsyra) |
|---|
| Tillverkningsland: | Sverige |
|---|
| Importklassificeringstyp: | TARIF_INTEGRE_DE_LA_COMMUNAUTE |
|---|---|
| Importklassificering: | 1101009000 |
| Förvaringsinstruktioner för konsument: | Svalt och mörkt. |
|---|
| Total hållbarhet (dagar): | 365 |
|---|
| Förekomst av streckkodad information: | Artikeln är märkt med maskinellt läsbar information |
|---|---|
| Typ av maskinellt läsbar märkning: | Batchnummer |
| Databärartyp: | EAN 13 |
| Skattesats | 12% |
|---|---|
| Skattetyp: | Mervärdesskatt |
| Förpacknings-/kollityp: | Påse |
|---|---|
| Förpackningsmaterial: |
|
| Artikelns bruttovikt: | 25150 gram |
|---|---|
| Jämförmängd färdigvara: | 25000 gram |
| Jämförmängd kod: | Per kilogram |
| Variabelmåttsvara: | Nej |
| Artikelns bredd: | 350 mm |
|---|---|
| Artikelns djup: | 750 mm |
| Artikelns höjd: | 120 mm |
| Staplingsbarhet | 12 basförpackningar i höjd |
|---|