_logo.jpg)
Naturligt vatten från Enköpingsåsen.
Naturell stilla vatten. Pappsugrör med papphölje. Producerat i Sverige.
102411366486 / Kolonial/Speceri -- Juice/Nektar/Saft/Drycker -- Övriga drycker -- Övrig dryck
| Temperatur (°C): |
|
|---|---|
| Total hållbarhet (dagar): | 364 |
Tillverkningsland i betydelsen det land i vilket produkten genomgick den sista väsentliga bearbetningen (motsvarande lagstiftningens definition för ursprungsland).
| Tillagningsstatus: | Ej tillagad |
|---|---|
| Basmängd: | Per 100 ml |
| Natrium: | 26 mg |
| Kalium: | 6,1 mg |
| Klorid: | 31 mg |
| Kalcium: | 94 mg |
| Magnesium: | 14 mg |
| Fluorid: | 0,32 mg |
| Tillagningsstatus: | Ej tillagad |
|---|---|
| Basmängd: | Per 100 ml |
| Energi: | < 0 kJ |
| Energi: | < 0 kcal |
| Fett: | < 0 g |
| - Varav mättat fett: | < 0 g |
| Kolhydrat: | < 0 g |
| - Varav sockerarter: | < 0 g |
| Protein: | < 0 g |
| Salt: | < 0 g |
| Artikelns identitet, GTIN: | 07311676600191 |
|---|---|
| Målmarknadsområde: | Sverige |
| Leverantörens artikelnummer: | 660020-K |
| Konsumentartikel: | Ja |
| Är artikeln en logistisk enhet: | Nej |
| Fakturerbar enhet, indikator | Nej |
| Beställningsbar artikel, indikator | Nej |
| Ingår i: | 27 st Mellannivåförpackningar 17311676600198 |
| Artikelkategori: | Vatten Stilla Naturell |
|---|---|
| Produktnamn: | Vatten Stilla Naturell |
| Varumärke: | SMAKIS |
| Förpackningsstorlek: | 27X0,25l |
| Leverantörens artikelnummer | 660020-K |
|---|
| Sökbegrepp E-handel | Smakis, Vatten, Stilldrink, Stilla vatten, Pappsugrör med papphölje, H2O |
|---|
| Marknadsbudskap: | Naturell stilla vatten. Pappsugrör med papphölje. Producerat i Sverige. |
|---|
| Dokumentets giltighetstidpunkt: | 2026-04-01 |
|---|
| Tillgänglighetstidpunkt: | 2026-04-01 |
|---|
| Produktklass, kod: | 10000232 |
|---|
| Ingrediensförteckning: | Naturligt vatten från Enköpingsåsen. |
|---|
| Tillverkningsland: | Sverige |
|---|
| Högsta förvaringstemperatur: | 20 °C |
|---|---|
| Lägsta förvaringstemperatur: | 5 °C |
| Total hållbarhet (dagar): | 364 |
|---|
| Format för datummärkning, kod: | ddmmyyyy |
|---|---|
| Typ av datum på förpackningen: | Märkt med bäst-före-datum |
| Databärartyp: | EAN 13 |
|---|
| Skattesats | 12% |
|---|---|
| Skattetyp: | Mervärdesskatt |
| Förpacknings-/kollityp: | Brick- eller tegelstensförpackning |
|---|---|
| Villkor för förpackningsmaterial, kod: | Återvinningsavgift betald |
| Förpackningsvikt: | 15 gram |
| Artikelns bruttovikt: | 273 gram |
|---|---|
| Jämförmängd färdigvara: | 250 milliliter |
| Jämförmängd kod: | Per liter |
| Variabelmåttsvara: | Nej |
| Nettoinnehåll värde: | 258 gram |
|---|---|
| Nettoinnehåll värde: | 250 milliliter |
| Artikelns bredd: | 63 mm |
|---|---|
| Artikelns djup: | 41 mm |
| Artikelns höjd: | 107 mm |
| Artikelns identitet, GTIN: | 17311676600198 |
|---|---|
| Leverantörens artikelnummer: | 660020 |
| Konsumentartikel: | Nej |
| Är artikeln en logistisk enhet: | Nej |
| Fakturerbar enhet, indikator | Ja |
| Beställningsbar artikel, indikator | Ja |
| Består av: | 27 st Basnivåförpackningar 07311676600191 |
| Ingår i: | 108 st Toppnivåförpackningar 27311676600195 |
| Artikelkategori: | Vatten Stilla Naturell |
|---|---|
| Produktnamn: | Vatten Stilla Naturell |
| Varumärke: | SMAKIS |
| Leverantörens artikelnummer | 660020 |
|---|
| Dokumentets giltighetstidpunkt: | 2026-04-01 |
|---|
| Tillgänglighetstidpunkt: | 2026-04-01 |
|---|
| Produktklass, kod: | 10000232 |
|---|
| Databärartyp: | GS1 128 |
|---|
| Förpacknings-/kollityp: | Brick- eller tegelstensförpackning |
|---|---|
| Villkor för förpackningsmaterial, kod: | Återvinningsavgift betald |
| Artikelns bruttovikt: | 7450 gram |
|---|---|
| Jämförmängd färdigvara: | 6750 milliliter |
| Jämförmängd kod: | Per liter |
| Variabelmåttsvara: | Nej |
| Nettoinnehåll värde: | 6966 gram |
|---|---|
| Nettoinnehåll värde: | 6750 milliliter |
| Artikelns bredd: | 194 mm |
|---|---|
| Artikelns djup: | 398 mm |
| Artikelns höjd: | 109 mm |
| Artikelns identitet, GTIN: | 27311676600195 |
|---|---|
| Leverantörens artikelnummer: | 660020-P |
| Konsumentartikel: | Nej |
| Är artikeln en logistisk enhet: | Ja |
| Fakturerbar enhet, indikator | Nej |
| Beställningsbar artikel, indikator | Nej |
| Består av: | 108 st Mellannivåförpackningar 17311676600198 |
| Artikelkategori: | Vatten Stilla Naturell |
|---|---|
| Varumärke: | SMAKIS |
| Dokumentets giltighetstidpunkt: | 2026-04-01 |
|---|
| Tillgänglighetstidpunkt: | 2026-04-01 |
|---|
| Produktklass, kod: | 10000232 |
|---|
| Databärartyp: | ITF 14 |
|---|
| Förpacknings-/kollityp: | Pallbox |
|---|---|
| Villkor för förpackningsmaterial, kod: | Återvinningsavgift betald |
| Plattformstyp kod: | Pall 800 X 1200 mm |
| Artikelns bruttovikt: | 829600 gram |
|---|---|
| Variabelmåttsvara: | Nej |
| Artikelns bredd: | 800 mm |
|---|---|
| Artikelns djup: | 1200 mm |
| Artikelns höjd: | 1131 mm |
| Staplingsbarhet | 1 toppförpackningar i höjd |
|---|
| Antal per lav: | 12 st |
|---|---|
| Antal ingående lav: | 9 st |