_logo.jpg)
Vatten, päronjuice, citronjuice, aromer. 34% juice från koncentrat.
Fruktdryck utan kolsyra. Sötad med fruktjuice. Inget tillsatt socker. Pappsugrör med Papphölje. Svenskt familjeföretag. Stödjer BRIS.
102411325085 / Kolonial/Speceri -- Juice/Nektar/Saft/Drycker -- Måltidsdricka -- Övrig måltidsdricka
| Total hållbarhet (dagar): | 360 |
|---|
Tillverkningsland i betydelsen det land i vilket produkten genomgick den sista väsentliga bearbetningen (motsvarande lagstiftningens definition för ursprungsland).
| Tillagningsstatus: | Ej tillagad |
|---|---|
| Basmängd: | Per 100 gr |
| Energi: | 68 kJ |
| Energi: | 16 kcal |
| Fett: | 0 g |
| - Varav mättat fett: | 0 g |
| Kolhydrat: | 4,0 g |
| - Varav sockerarter: | 4,0 g |
| Protein: | 0 g |
| Salt: | < 0,1 g |
| Artikelns identitet, GTIN: | 07311674470253 |
|---|---|
| Målmarknadsområde: | Sverige |
| Artikelavisering: | FINAL |
| Leverantörens artikelnummer: | 447025-K |
| Konsumentartikel: | Ja |
| Är artikeln en logistisk enhet: | Ja |
| Fakturerbar enhet, indikator | Nej |
| Beställningsbar artikel, indikator | Nej |
| Ingår i: | 27 st Mellannivåförpackningar 17311674470250 |
| Artikelkategori: | Fruktis Päron |
|---|---|
| Artikelbeskrivning: | Smakis |
| Produktnamn: | Fruktis Päron |
| Varumärke: | SMAKIS |
| Förpackningsstorlek: | 250 ml |
| Leverantörens artikelnummer | 447025-K |
|---|
| Sökbegrepp E-handel | Smakis, Fruktis, Pärondryck, Fruktdryck, Utan tillsatt socker, Pappsugrör med papphölje |
|---|
| Marknadsbudskap: | Fruktdryck utan kolsyra. Sötad med fruktjuice. Inget tillsatt socker. Pappsugrör med Papphölje. Svenskt familjeföretag. Stödjer BRIS. |
|---|
| Dokumentets giltighetstidpunkt: | 2026-04-23 |
|---|
| Tillgänglighetstidpunkt: | 2026-04-23 |
|---|---|
| Första leveranstidpunkt: | 2026-04-27 |
| Produktklass, kod: | 10000201 |
|---|
| Ingrediensförteckning: | Vatten, päronjuice, citronjuice, aromer. 34% juice från koncentrat. |
|---|
| Tillverkningsland: | Sverige |
|---|
| Total hållbarhet (dagar): | 360 |
|---|
| Format för datummärkning, kod: | dd mm yyyy |
|---|---|
| Typ av datum på förpackningen: | Märkt med bäst-före-datum |
| Förekomst av streckkodad information: | Artikeln är märkt med maskinellt läsbar information |
|---|---|
| Typ av maskinellt läsbar märkning: | Batchnummer |
| Databärartyp: | EAN 13 |
| Tull, avgift eller skattesats | 6% |
|---|---|
| Tull, avgift eller skattetyp, kod: | Mervärdesskatt |
| Förpacknings-/kollityp: | Brick- eller tegelstensförpackning |
|---|---|
| Villkor för förpackningsmaterial, kod: | Återvinningsavgift betald |
| Artikelns bruttovikt: | 217 gram |
|---|---|
| Jämförmängd färdigvara: | 250 milliliter |
| Jämförmängd kod: | Per liter |
| Variabelmåttsvara: | Nej |
| Nettoinnehåll värde: | 250 milliliter |
|---|
| Artikelns bredd: | 50 mm |
|---|---|
| Artikelns djup: | 40 mm |
| Artikelns höjd: | 120 mm |
| Staplingsbarhet | 1 basförpackningar i höjd |
|---|
| Artikelns identitet, GTIN: | 17311674470250 |
|---|---|
| Artikelavisering: | FINAL |
| Leverantörens artikelnummer: | 447025 |
| Konsumentartikel: | Nej |
| Är artikeln en logistisk enhet: | Nej |
| Fakturerbar enhet, indikator | Ja |
| Beställningsbar artikel, indikator | Ja |
| Består av: | 27 st Basnivåförpackningar 07311674470253 |
| Ingår i: | 120 st Toppnivåförpackningar 27311674470257 |
| Artikelkategori: | Fruktis Päron |
|---|---|
| Produktnamn: | Fruktis Päron |
| Varumärke: | SMAKIS |
| Leverantörens artikelnummer | 447025 |
|---|
| Marknadsbudskap: | Fruktdryck utan kolsyra. Sötad med fruktjuice. Inget tillsatt socker. Pappsugrör med Papphölje. Svenskt familjeföretag. Stödjer BRIS. |
|---|---|
| Kort marknadsbudskap: | Fruktdryck utan kolsyra. Sötad med fruktjuice. Inget tillsatt socker. Pappsugrör med Papphölje. Svenskt familjeföretag. Stödjer BRIS. |
| Dokumentets giltighetstidpunkt: | 2026-04-23 |
|---|
| Tillgänglighetstidpunkt: | 2026-04-23 |
|---|---|
| Första leveranstidpunkt: | 2026-04-27 |
| Produktklass, kod: | 10000201 |
|---|
| Förekomst av streckkodad information: | Artikeln är märkt med maskinellt läsbar information |
|---|---|
| Typ av maskinellt läsbar märkning: | Batchnummer |
| Databärartyp: | GS1 128 |
| Förpacknings-/kollityp: | Bricka |
|---|---|
| Villkor för förpackningsmaterial, kod: | Återvinningsavgift betald |
| Förpackningsvikt: | 73 gram |
| Artikelns bruttovikt: | 5950 gram |
|---|---|
| Variabelmåttsvara: | Nej |
| Artikelns bredd: | 158 mm |
|---|---|
| Artikelns djup: | 370 mm |
| Artikelns höjd: | 124 mm |
| Artikelns identitet, GTIN: | 27311674470257 |
|---|---|
| Artikelavisering: | FINAL |
| Leverantörens artikelnummer: | 447025-P |
| Konsumentartikel: | Nej |
| Är artikeln en logistisk enhet: | Ja |
| Fakturerbar enhet, indikator | Nej |
| Beställningsbar artikel, indikator | Nej |
| Består av: | 120 st Mellannivåförpackningar 17311674470250 |
| Artikelkategori: | Fruktis Päron |
|---|---|
| Varumärke: | SMAKIS |
| Dokumentets giltighetstidpunkt: | 2026-04-23 |
|---|
| Tillgänglighetstidpunkt: | 2026-04-23 |
|---|---|
| Första leveranstidpunkt: | 2026-04-27 |
| Produktklass, kod: | 10000201 |
|---|
| Förekomst av streckkodad information: | Artikeln är märkt med maskinellt läsbar information |
|---|---|
| Databärartyp: | ITF 14 |
| Förpacknings-/kollityp: | Pall (PX) |
|---|---|
| Villkor för förpackningsmaterial, kod: | Återvinningsavgift betald |
| Plattformstyp kod: | Pall 800 X 1200 mm |
| Förpackningsvikt: | 73 gram |
| Artikelns bruttovikt: | 739000 gram |
|---|---|
| Variabelmåttsvara: | Nej |
| Artikelns bredd: | 800 mm |
|---|---|
| Artikelns djup: | 1200 mm |
| Artikelns höjd: | 1142 mm |
| Staplingsbarhet | 1 toppförpackningar i höjd |
|---|
| Antal per lav: | 15 st |
|---|---|
| Antal ingående lav: | 8 st |